Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Sedef Hastalığı Tedavisinde Kullanılan Kremler

Sedef hastalığı yaşamakta olan kişilerin krem isimlerini merak etmektedir. En çok Psorifix, Dermo Clean, Psorrifix gibi kremler sedef tedavisinde sıklıkla kullanılan ve iyi gelen kremler olmaktadır.

Ureacort 30 GR

Sedef İçin Kullanılan Kremler

İlacın etkin maddesi olan Hidrokortizon Asetat + Üre sayesinde kaşıntılı sedef hastalığının tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Hastanın derisinde meydana gelen döküntü, kaşıntı gibi durumlarda haricen kullanılmaktadır. Orva İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş. tarafından piyasaya sürülmekte olan ilacın fiyatı 6.53 TL olmaktadır. İlaç antialerjik özelliği sayesinde kaşıntı giderici ve ayrıca iltihap yok edici özelliği sayesinde son derece etkili olmaktadır. 

İlaç bazı kişilerde yan etkilere neden olabilir. Bunlar daha çok alerjik reaksiyonlar olabilir. Kaşıntı ve şişmenin yoğunlaşması durumunda derhal doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Yüz bölgesine uygulanması sonucunda sivilce tarzı görülebilir. Ayrıca beyaz lekeler ya da enfeksiyon da görülmektedir. Doktorun belirttiği şekilde uygulamanız uygun olacaktır. Sürmeniz 2 haftayı geçmemesi gerekiyor. Gün içerisinde 2 kez çok ince bir şekilde sürmeniz gerekmektedir. 

Asis Sedef Kremi

Özel olarak uygulanmış olan Asis Krem İnternet üzerinden rahatlıkla satın alacağınız 69 TL ücret ile satın alacağınız bir krem olmaktadır. Sedef hastalığı ve egzama tedavisinde başarılı sonuç vermektedir. Özellikle de kremin nemlendirici özelliği sayesinde bu kişilerin kuru olması sonucunda hastalık daha da artacaktır. Cilt üzerinde kabuklanma ya da kızarıklık gibi sorunların başarılı bir şekilde giderilmesi konusunda özel ve doğal olan bileşenleri sayesinde kullanılmış olan bölgede çok fayda etmektedir. Cilt üzerinde etki etmesi için düzenli olarak ince bir şekilde tabaka halinde uygulanmalıdır.

Gün içerisinde 1 defa uygulamanız yeterli olmaktadır. Her zaman için düzenli olarak uygulamanız tam sonucu verecektir. 

Psorcutan 30 Gr Pomad

Psorcutan krem kortizonsuz bir krem olmaktadır. Krem içerisinde Kalsipotriol olmaktadır. Sedef hastalığının tedavisinde kullanılan kremi haricen uygulamanız gerekmektedir. Kalsipotriol maddesine karşı alerjisi olan kişilerin bu kremi kullanmaları sakıncalı olmaktadır. Yüz bölgesine ve kafa derisine uygulanmaması gerekmektedir. Emziren kadınların doktor kontrolünde kullanmaları gerekmektedir. Çok nadiren de olsa bazı kişilerde yanma ya da kaşıntı gibi istenmeyen yan etkileri olmaktadır. Bazı kişilerde ise egzama görülmektedir. Oluşması durumunda doktora başvurmanız gerekmektedir. Kremin kullanım şekli ise gün içerisinde iki kez olmak üzere ince bir tabaka halinde deri kısmına hafif bir şekilde sürmeniz önerilmektedir.

İlacın günlük fiyatı 17.87 TL ile eczanelerden satın alınabilmektedir.

 

Dermo Clean Sedef Kremi

Vichy markası tarafından piyasaya sürülen ilaç 89.70 TL ücret ile satılmaktadır. Hem İnternetten hem de bazı anlaşmalı eczanelerden satın alabilirsiniz. Losyon olarak kullanacak olduğunuz bu krem daha çok sedef ve egzama tarzı hastalıklarda başarılı sonuçlar vermektedir. Vücut bölgesine uygulanmakta ve göz çevresine uygulamamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Sedef hastalığının yaşandığı bölgeye çok az miktarda sürülmeli ve masaj yaparak yayılmalıdır. Kremi sabah ve akşam olmak üzere gün içerisinde 2 defa uygulamanız son derece başarılı sonuçlar verecektir. Özellikle de akne ya da kepeklenme gibi sorunlar olması durumunda kişilerde başarılı sonuçların olmasını sağlayacaktır.

Hipokort Krem

Kremde kullanılan Hidrokortizon asetat etkin maddesi sayesinde sedef hastalığının kızarıklık ve pullanma sonucunda kaşıntı oluşması gibi durumların yok olması için kullanılmaktadır. Kuru bir cilde sahip olunması durumunda ya da mikroorganizma sonucunda deri hasarı olması gibi alerjik durumlarda etkili olmaktadır. Özellikle de kaşıntı gibi durumlar olması sonucunda hastanın başarılı bir şekilde iyileşmesi görülecektir. Yüz bölgesinde ve özellikle de kafa derisinde saç sedefi yaşamakta olan kişiler kullanmamalıdır. Elinizi temiz bir şekilde antibakteriyel sabun ile yıkadıktan sonra sedef olan bölgeye sürmeniz gerekmektedir.

Coresatin Sedef Kremi

Sedef hastalarına Coresatin kremin mavi rengi olanı kullanması tavsiye edilmektedir. Özellikle de kuru cildi olan ya da hassas cilde sahip olan kişilerin nemlendirici özelliği sayesinde cildiniz nemlenecektir. Alerjisi olan kişilerde Coresatin mavi rengi olanı kullanabilirsiniz. İlacı eczanelerden satın alacağınız gibi aynı zamanda da Coresatin kremini 45 TL ücret ile İnternet üzerinden de sipariş verebilirsiniz. Sedef hastalığına iyi gelen ve mucize etkisi ile kişilerin sedef hastalığını iyileştirecek bir krem olmaktadır.

Mavena Sedef Kremi

İlacın etkin maddesi olan Siyanokobalamin sayesinde kişilerin sedef hastalığı tedavisinde son derece başarılı sonuçlar verecektir. Özellikle de B12 vitamin özelliği bulunmaktadır. Bu sayede kişilerin cildinde kurumayı engelleyecektir. Özellikle de kızarıklık ve kaşıntı olması durumunda pH dengesini koruyacak ve cildi nemlendirmiş olacaktır. Bu sayede sadece sedef hastaları değil, aynı zamanda da el kremi olarak da kullanmanız mümkün olacaktır. 16 hafta kullanım içerisinde sedef hastalığını iyileştirdiği gözlemlenmektedir. Göz bölgesine bu kremin sürülmemesi gerekmektedir. Çok ince bir tabaka halinde bölgeye temiz ellerle masaj yaparak sürmeniz önerilmektedir. Kremi internet üzerinden 34.90 TL ücret ile satın alabilirsiniz.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 3,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle