Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Cilt ve Saç Mezoterapi Uygulamaları ve Fiyatları

Bir çok cilt hastalığının tedavisinde kullanılan bu yöntem iğne yardımı ile hastalıklı bölgeye uygulanmaktadır. İğnelerin içinde çok küçük dozlar ile ilaçlar bulunmaktadır.

Mezoterapi Nedir

Mezoterapi Uygulaması

Bir çok cilt hastalığının tedavisinde kullanılan bu yöntem iğne yardımı ile hastalıklı bölgeye uygulanmaktadır. İğnelerin içinde çok küçük dozlar ile ilaçlar bulunmaktadır. İğnelerin içindeki bu karışımlar standart değildir. Her hastanın cildi ve her cildin hastalığına göre özel olarak hazırlanan karışımlardan oluşmaktadır bu ilaçlar.

Mezoterapi yöntemi insanlar tarafından genellik ile cilt gençleştirilmesi için kullanılmaktadır. Bunun dışında saçlarında dökülme yaşayanlar, selülite yakalananlar da bu tedaviyi uygulayabilirler. Hastalığın durumuna göre seans sayıları yükselebilir veya azalabilir.

Mezoterapi tedavisinde kullanılan ilacın içeriğinde bir çok madde bulunmaktadır. Günümüzde kullanılan ilaçların içeriğindeki kimyasal maddeler olduğu gibi bir takım bitkisel özler de bulunmaktadır. Bu tedavide kullanılan ilaçlar standart değildir. Hastaya yapılan bir takım tahlillerden sonra hangi ilaçların ne kadar kullanılacağı belirlenir. Bu miktarlar belirlendiği sırada hastanın yaşı ve hastalığın derecesi de göz önünde bulundurulur. Elde edilen bulgular sonucunda hastaya düzenli bir şekilde enjekte edilir. Tedaviyi uygulayan doktor tedavinin seyrine göre seansları arttırabilir veya azaltabilir.

Mezoterapi tedavisinde uygulamasını hangi şirketlerin uyguladığını ve hangi fiyatlardan hizmet verdiklerini araştırdığımızda şu sonuçlara ulaşabiliriz.

Mezoterapi Salonları ve Uygulanan Fiyatlar

Bir çok yerde selülit, cilt gençleştirme, peeling uygulaması, kırışıklıkları giderme gibi  tedaviler uygulanmaktadır. Bizim burada dikkat etmemiz gereken uygulamayı yaptıracağımız yerlerin güvenilir olmasıdır. Buna azami dikkat gösterilmelidir. Aksi takdirde ucuz ve bilinmeyen yerlerde uygulanan sahte tedaviler telafisi mümkün olmayan sonuçlara yol açabilmektedir.

Bakırköy Nish Güzellik Akademi

Bu şirkette saç mezoterapisi yapılmaktadır. Saç dökülmelerinde karşı cilt köküne uygulanan özel karışımlar sayesinde saçlarınızın eski güzelliğine tekrar kavuşma imkanı yakalayabilirsiniz. Bu şirket dönem dönem müşterilerine indirimli fırsatlar da sunmaktadır. Bu indirimli fırsatlardan bir tanesi de saça uygulanan mezoterapi seans başına fiyatı 125 Türk lirasıdır.

Bakırköy Tidu Güzellik

Bu şirkette de zaman zaman müşterilere uygun fiyatta indirimler yapılmakta. Cilt bakımı yapılarak mezoterapi tedavisi uygulanmaktadır. Hastaya uygun ilaç karışımı hazırlanarak yüz kısmına uygulanmaktadır. küçük dozlarda cildin alt kısmına enjekte edilerek kırışıklık giderme, leke giderme ve sarkıntıları önleme yapılır. Bu tedavide seans başına yapılan mezoterapinin normal fiyatı 200 liradır. İndirimlerle bu fiyat 49 Türk lirasına düşmüştür.

Maltepe Eren Yılmaz Güzellik

Bu şirkette de cilt mezoterapisi uygulanmaktadır. 5 seanslık yapılan kampanya da müşterilere ciltte analiz yapılmakta, cilt temizliği yapılmakta ve peeling uygulanmaktadır. Normal fiyatları 1250 Türk lirası olan bu tedavi fırsatlarla 299 Türk lirasına indirilmiştir.

Küçükçekmece Angel’s Kuaför

Bu kuaförde saç mezoterapisi uygulanmakta ve saçın seyrekliği giderilmekte. Ayrıca kellik görüntüsü giderilmektedir. Saç derisine uygulanan proteinler, mineraller ve vitaminler uygular. Bunlar saç hücrelerinin ihtiyaç duyduğu maddelerdir. Küçük iğne aracılığı ile saç derisine uygulanmaktadır. Bu uygulamanın normal fiyatı 600 tl dir. Sonradan uygulanan fırsat indirimleri ile 250 Türk lirasına düşmüştür. Ayrıca anlaşmalı kredi kartları ile de ödemenizi taksitli bir şekilde yapabilme imkanı sunulmuştur.

Bakırköy McYill Güzellik Salonu

Bu güzellik salonunda mezoterapi tedavisi yanında dermaroller ve prp uygulaması da yapılmaktadır. Dönem dönem yapılan fırsat indirimleri ile cilt bakımlarında ve cilt mezoterapisinde kampanyalar uygulanmaktadır. Normalde cilt gençleştirme için yapılan mezoterapinin seans fiyatı 400 lira iken indirim yapılarak 199 liraya düşürülmüştür.

Doğal Hayat

Bu şirkette de hem selülit tedavisi hem de kırışıklık tedavisi yaptırabilirsiniz. Selülit uygulamasında ki normal seans başına olan fiyat 175 Türk lirası iken indirimle 140 liraya düşmüştür. Kırışıklık mezoterapisinde ise yarım doz ve tam doz olmak üzere iki farklı uygulama yapılmıştır. Yarım dozun normal fiyatı 175 Türk lirası iken indirim ile 140 liraya düşürülmüştür. Tam doz olarak uygulanan tedavinin normal fiyatı ise 350 Türk lirasıdır. Bu fiyatta da indirime girerek seans fiyatı 280 liraya düşmüştür.

Şirket Adı Hizmet Normal Fiyat İndirimli Fiyat
Küçükçekmece Angel’s Kuaför Saç Mezoterapisi 600 ₺ 250 ₺
Bakırköy McYill Güzellik Salonu Yüz Mezoterapisi 400 ₺ 199 ₺
Maltepe Eren Yılmaz Güzellik Cilt Mezoterapisi 1250 ₺ 299 ₺
Bakırköy Nish Güzellik Akademi Saç Mezoterapisi 125 ₺ 125 ₺
Bakırköy Tidu Güzellik Cilt Mezoterapisi 200 ₺ 49 ₺
Doğal Hayat Selülit Mezoterapisi 175 ₺ 140 ₺

 
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle