Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Prp ve Mezoterapi Uygulamaları, Faydaları ve Fiyatları

Prp mezoterapi yöntemi kişilerin kendi kanı ile alınarak özel bir işlem sonrasında enjekte edilmesi sonucunda saç dökülmesi ya da cilt sorunlarının tedavisinde etkili olmaktadır.

Prp ve Mezoterapi

Prp Mezoterapi

Son zamanlarda sıklıkla insanların ciltlerinde oluşan sorunlar ya da saç dökülmelerine karşın mezoterapi ya da Prp uygulaması ile etkili çözümler sağlanmaktadır. Bu iki yöntem birbirinden farklı olup kişilere uzman bir hekim kontrolünde uygulanmaktadır. Mezoterapi ve Prp arasındaki fark şu şekilde açıklamak mümkün olacaktır.

Mezoterapi: Saçın ve cildin ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin kokteyl tarzında karışımlar ile birlikte çok küçük cam şişe içerisinde saklanmaktadır. Mezoterapi yöntemi ile birlikte cildin ya da saçın yeterli miktarda beslenebilmesi için derinin altına çok ince uca sahip olan iğneler ile hazırlanan kokteylin enjekte edilmesi ile birlikte yapılan bir işlem olmaktadır.

Prp: Bu yöntem ise mezoterapiden daha farklı olmaktadır. Plateletten zengin plazma olarak belirtilen uygulamanın özel vitaminler ve mineraller ile hazırlanan kokteylin deri altına enjekte edilmesi ile gerçekleşmeyecektir. Bu işlem sırasında insanların kendi kanından alınacak ve gerekli işlemler görülmesi sonucunda deriye uygulanacaktır.

Prp mezoterapi arasındaki fark bu şekilde açıklanabilir. Prp günümüzde fiyat olarak daha fazla olmaktadır. Fakat uygulanma sırasında daha etkili sonuçlar vermesi ile de bilinmektedir.

Yapılacak olan işlem sırasında Prp ya da mezoterapi tek başına uygulanabildiği gibi her ikisi de aynı anda uygulanarak kombine bir şekilde kişilere uygulanması sonucunda daha olumlu sonuçlar alınmaktadır. 

Prp ve Mezoterapi Faydaları

Prp mezoterapi işlemi sırasında yaptıracak olan kişinin damarından bir miktar kan alınması sonucunda bu kanın özel bir işlem sonucunda ayrıştırılması ile birlikte vücuda tekrardan enjekte edilecektir. Bu durum hücrelerin daha zengin olması ile birlikte fayda sağlamaktadır. Kozmetik dünyasında yapılan bu işlem sayesinde şu alanda fayda görmektedir:

  • Yara izleri;
  • Lekeler;
  • Çatlak;
  • Selülit;
  • Cilt kırışıklıkları;
  • Yaşlanma;
  • Saç Dökülmesi.

Etkisini gösterebilmesi için en az 3 ile 4 seans yapılması gerekmektedir. Seans aralıklarının 3 hafta olması gerekmektedir. Cildin elastik yapısında artma olacaktır. Bu sayede de daha doğal ve genç bir görünüme kavuşması da mümkün olacaktır. Derinin daha parlak olmasını sağlamak ve saçların dökülmesini durdurarak güçlü bir görünüme kavuşmasında etkili olacaktır. Zamanla ortaya çıkacak olan kırışıklıkların ve çatlak gibi durumların da bu yöntem sayesinde yok olması etkili olmaktadır.

Kişiden alınan kanın insanların cilt ya da saçlarının dökülmesini durdurmak için iyileştirici hücreleri kan içerisinde bulunmaktadır. Yapılacak işlem sonucunda bu hücreler çoğaltılarak yoğunlaştırılacak ve kişiye tekrardan verilecektir.

Yapılan işlem sonrasında etkili olduğundan ilk seans sonrasında birkaç gün içerisinde cilt ya da saç üzerinde etkilerini görünür hale geldiği unutulmamalıdır. Bu işlemlerin herhangi bir yan etkisinin olmaması sayesinde ve alerji gerçekleşmeyeceğinden yan etkileri sadece kan alınan bölgede biraz morarma ya da kızarıklık olarak karşınıza çıkacaktır.

Prp Mezoterapi Uygulanması

Mezoterapi prp uygulamasının bu konuda uzman bir doktor tarafından tedavisinin yapılması gerekmektedir. Hastadan alınan çok az miktarda kanın steril bir ortam içerisinde ve özel bir tüp içerisine konulmalıdır. Alınan kanın içerisine özel bir jel maddesi konulması ile birlikte santrifüje olacağından tüpün içerisinde ki kanın 10 dakika içerisinde ayrıştırılacaktır. Bu işlem sonucunda kanın tronbositlerden ayrıştırılması ve çoğaltılması için uygulanan işlem sonrasında ortaya çıkan karışımın kişilere enjeksiyon yoluyla verilecektir. Bu işlem ile birlikte kişilerin cilt sorunları ya da saç dökülme sorunları ortadan kalkacaktır.

İşlemin uygulanması ortalama olarak 6 seans ya da 8 seans içerisinde istenilen sonuç elde edilecektir.

Tedavisi gerçekleşen ve seansları alarak normal görünüme kavuşmuş kişilerde daha sonrasında ise 1 yıl içerisinde bir ya da iki kez aynı işlem yapılması gerekmektedir. Derinin doğal bir şekilde canlanmasını ve saçların dökülmesini durdurulacaktır. Bu işlem sonucunda kişilere uygulanan kür ile birlikte daha genç ve parlak bir cilde sahip olacaktır. Ortaya çıkan kırışıklığın doldurularak yok olmasında ve tekrar ortaya çıkmamasını da sağlar.

Prp ve Mezoterapi Fiyatları

Prp mezoterapi fiyatları ise kişiye uygulanacak olan bölgeye göre ve seansa göre değişiklik göstermektedir. Yüz bölgesine, saç dökülmesi tedavisinde ya da vücudun diğer bölgelerine yapılacak olan prp mezoterapi tedavisinin fiyatları her zaman için değişiklik göstermektedir. Bu fiyatların yapılacak olan hastane ve doktora göre de farklılık olacağı unutulmamalıdır.

Ortalama olarak her seans başı 300 ile 500 arasında değişen fiyatlar ile bu Prp ve mezoterapi tedavisini görmek mümkün olmaktadır.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle