Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

İğnesiz Mezoterapi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

İğnesiz mezoterapi, günümüzde çok sık uygulanan işlemler arasında yer alıyor. Çoklu faydalara sahip olan işlemler neticesinde daha genç görünmek dahi mümkün.

İğnesiz Mezoterapi

Son yıllarda kullanımı epey artan iğnesiz mezoterapi, deri altına çeşitli vitaminlerin uygulanması işlemine denir. Mineral, ilaç, aminoasit ve enzim gibi maddeler de yine orta deri tabakasına nakledilenler arasında yer alır. Birden çok faydası bulunan uygulama, dünya genelinde yaygınlık gösterir. Pek çok ülkede uygulanabilen işlemler, uzman tarafından yapılır. Elektroporasyon yöntemi çerçevesinde uygulanan iğnesiz mezoterapi, düşük voltajlı elektriksel akımlar yardımıyla deri tabakasına ulaştırılır. Hedef dokuya transfer edilen ilaç ve buna benzer madde, hızlı bir şekilde yararlanma olanağı yaratır. Ayrıca iğnesiz mezoterapi yöntemi, iğneli yönteme oranla daha homojen bir ilaç uygulaması sunar. Bu durum neticesinde daha etkili sonuçlar alınır. Gelişmiş teknolojik araçlar neticesinde uygulanan yöntem, çeşitli seans sayıları belirlenerek de uygulanabilir. Bu durum, genellikle ihtiyaç duyulan miktara göre değişkenlik gösterir.

İğnesiz Mezoterapi Sonrası

Deriyi besleyen vitaminler ve proteinler, iyileşme sürecini hızlandırır. Aslına bakılırsa mezoterapi, bazı ülkelerde kanser hastalarında da uygulanmaktadır. Zaman içerisinde yöntemin farklı konularda da faydaları olduğu anlaşıldığından günümüzde çok daha geniş çaplı mezoterapi uygulamalarına rastlamak mümkün. Pratik bir şekilde yaşanan sorunları ortadan kaldıran çalışmalar, acısız bir şekilde uygulanır. Böylelikle kullanıcı açısından son derece mükemmel bir iş olarak da tanımlanmaktadır. Acısız bir şekilde gerçekleşen seanslar, kişiyi zorlu bir süreç yaşamak zorunda bırakmaz. Var olan birçok sorundan kurtulma şansına erişebilirsiniz. Üstelik yan etkinin oluşmaması, gelecek açısından da faydalı adımlar atmanızı sağlar.

İğnesiz Mezoterapi Faydaları

Farklı deri hastalıklarında uygulanabilen mezoterapi, şu sorunlar açısından mükemmel bir tedavi niteliği taşımaktadır:

 • Saç dökülmesi ve buna benzer saç derisi sorunları
 • İlerleyen yaş ile birlikte yüzde oluşan yaşlılık belirtileri
 • Deride oluşan çeşitli çatlaklar
 • Selülit

Bahsi geçen sorunlarda etkili sonuçlar sunan iğnesiz mezoterapi, cilt tabakasına ulaşarak burada meydana gelen sorunları tedavi eder. Örneğin selülit tedavisinde ilaç karışımı sorunlu bölgeye ulaşır ve burada yağ yakımına yol açar. Sonuç olarak çok daha pürüzsüz bir görünüm elde edilir. Benzer durum yüz gençleştirme işlemleri için de geçerlidir. Yaşlılık ile birlikte meydana gelen karışıklıklar, ne yazık ki pek çok bayanın stresli bir süreç yaşamasına neden olur. Mezoterapi yöntemiyle deri tabakasına ulaşan yenileyici ilaç ve vitamin içeriği, daha genç bir görünüm kazanmanıza yardımcı olmaktadır.

Saç Dökülmesi ve Mezoterapi

Saç dökülmesiyle birlikte ortaya çıkan seyrek saç sorununda mezoterapi uygulanabilir. Saç derisine ulaşarak keratin üretimi arttırılır. Böylelikle saçların yenilenmesi ve uzaması kolaylaşır. Ayrıca damar genişletici ilaç desteği neticesinde saç foliküllerinin kanlanması arttırılır. Sonuç olarak çok daha hacimli ve dolgun saçlar elde edilir.

Mezoterapi öncesi ve sonrası yapılması gerekenler:

 • Klinik muayene ve gerekirse laboratuvar muayenesi yapılmalıdır
 • Saç dökülmesi için mezoterapi uygulanacak alana saç analizi uygulanmalıdır
 • İşlemden 48 saat önce aspirin ve buna benzer kan sulandırıcı ilaç kullanılmamalıdır
 • İşlem sonrası en az 48 saat sigaradan ve güneşten uzak durulmalıdır
 • İşlem sonrası sıcak duştan kaçınılmalıdır
 • Kanamayı önlemek adına baskı uygulaması yapılmalıdır
 • İşlem sonrası uygulama alanı alkolsüz antiseptik ile temizlenmelidir

İğnesiz Mezoterapi Zararları

Kayda değer herhangi bir zarar olmamakla birlikte işlemlerin profesyonel kişiler tarafından uygulanması gerekir. Eğer uzman olmayan bir kişi tarafından mezoterapi işlemi uygulanır ise ne yazık ki çeşitli sorunlar ile karşılaşmak olası hale gelir. Ayrıca kişinin bu uygulama adına uygun olması da gerekir. Tüm bu şartlar sağlanmadığı takdirde çeşitli enfeksiyonlar, kaşıntı, alerjik reaksiyonlar ve renk değişikliği gibi etkiler görülebilir. Ayrıca sedef hastalığı gibi bir sorunla da karşılaşılabilir.

Mezoterapi aşağıdaki durumlarda sakıncalıdır:

 • Hamile ve çocuk emziren bayanlarda
 • Kanama problemi olanlarda
 • Kan sulandırıcı ilaç tedavisi görenlerde
 • Kronik karaciğer hastalarında
 • Akut ve kronik enfeksiyonlarda
 • Şeker hastalarında
 • Bağışıklığı düşük olan kişilerde
 • Uygulanacak olan ilaçlara alerjisi olanlarda

Tüm bunların yanı sıra iğnesiz mezoterapi fiyatları, günümüzde oldukça merak edilmektedir. Genellikle büyük şehirlerde sayısı artan klinikler, işlemlerin profesyonel bir şekilde yapılmasını sağlar. Fiyatlar ise uygulanacak işlem yoğunluğuna ve seanslara göre değişkenlik gösterir. Size en uygun olan mezoterapi uygulaması, buna göre fiyatlandırılmaktadır. Bu nedenle net bir fiyat için güvendiğiniz bir kliniğe başvurmanız gerekir.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle