Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Egzamaya İyi Gelen Şampuan İsimleri ve Fiyatları

Seboreik egzama ya da diğer egzama türleri meydana gelmesi sonucunda ortaya çıkan belirtilerin yok olması amacıyla üretilmiş olan ve iyi gelen saç şampuanlarının isimleri

Egzamaya İyi Gelen Şampuanlar

Ducray Kelual DS Şampuanı

Saçlarda egzama nedeniyle kepeklenme ve döküntü olması sonucunda Ducray Kelual DS şampuanı bu kepeklenme ve pul pul döküntünün önüne geçme konusunda oldukça başarılı olmaktadır. Saç derisinin hızla iyileşmesini sağlayacak ve stres ya da hormonal sebeplerden ötürü saçta meydana gelecek olan kepeklenme problemi ortaya çıkması sonucunda haftada 3 defa saç derisine kullanmanız sonucunda saç derisinde meydana gelen kepeklenmeyi azaltacaktır. Saç derisinde meydana gelecek olan kepeklenmenin saça yapışarak kötü bir görüntüsü olacaktır. Bunun sonucunda saç diplerinde meydana gelecek olan seboreik egzama ya da sedef hastalığı sonucunda ortaya çıkan belirtileri hafifletme ve kepeklenmeyi kontrol altına alacaktır. Kullanılmaya başlandığı ilk günden itibaren saç derisi üzerinde kepeklenmeyi azaltacak ve etkisini de gösterecektir. Kullanımı ise ıslak saça uygulanmalıdır. Saça uygulandıktan sonra 3 dakika boyunca saç derisinde olmalı ve daha sonradan bol su ile durulanması gerekmektedir. Kalıcı olarak sonucun alınması için en az 6 hafta uygulanması gerekmektedir.

Eczanelerden ya da İnternet siteleri üzerinden satın alacağınız Ducray Kelual DS şampuanın fiyatı 52.9 TL olmaktadır. 

Bioderma Şampuan

Saç derisinde meydana gelecek olan başta seboreik egzama ve bütün egzama ve sedef hastalığının tedavisinde uygulanacaktır. Cildin nemli olmaması durumunda saç derisini nemlendirecek ve bakterilere karşı savaşarak kepeklenmenin önüne geçecektir. Hassas saç derisine sahip olanlar ve egzama sonucunda pul pul döküntünün ve kepeklenmenin olması durumunda bioderma saç şampuanını kullanmak kepeklenmenin ve döküntünün önüne geçerek egzamayı iyileştirecektir. Haftada 2 defa ıslak saça uygulanmalı ve 3 dakika bekletildikten sonra bol su ile durulanması gerekmektedir. İlacın eczanelerden ya da İnternet üzerinden satış fiyatı 66.98 TL olmaktadır.

Vichy Dercos Şampuan

Vichy saç şampuanının kepek oluşumuna neden olan seboreik egzama tedavisinde etkili olan şampuanın haftada 2 defa ıslak saça düzenli olarak uygulanması ve bir süre bekletildikten sonra durulanması olumlu sonuç verecektir. Şampuan paraben içermemesi nedeniyle büün saç tiplerine uygun olarak üretilmektedir. İlk kullanılmaya başlaması sonucunda anında etkisini göreceğiniz şampuanın 6 haftaya kadar kepek oluşumunu da kalıcı olarak önleyecektir. İlacın satış fiyatı 58.99 TL olmaktadır.

Ketoral Medikal Şampuan

Medikal şampuan olarak eczanelerden satın alacağınız Ketoral şampuanın Ketokonazol etkin maddesine sahip olmaktadır. Bu sayede vücudun herhangi bir bölgesinde görülmekte olan seboreik egzama ya da mantar hastalığının olması sonucunda cilt üzerinde pul pul döküntü ya da saç derisinde meydana gelen kepeklenme tedavisinde kullanılacaktır. Deri üzerinde kabuk oluşmasının önüne geçecek ve düzenli kullanılması sonucunda egzamaya bağlı olarak kepeklenmeyi de durduracaktır. Eczanelerden satın alacağınız şampuanın fiyatı 12.58 TL olmaktadır.

Sebamed Saç Şampuanı

Sabamed saç şampuanı kepekli saçların oluşması durumunda kullanılmakta ve ilk kullanımından itibaren saç derisinde meydana gelecek olan kepeklenmeyi önleyecektir. Hassas saç derisinin kepeklenmesi sonucunda yağlı ya da kuru saçlar için özel olarak ayrı üretilen şampuanın egzama tedavisinde etkili olmaktadır. Pul pul döküntünün meydana gelmesi ve rahatsız eden görüntü sonucunda kepeklenmeyi engelleyecek olumlu sonuç alacaksınız. Şampuanın fiyatı 30.90 TL ile satın alabilirsiniz.

Coresatin Şampuan

Kuru saçların egzama sonucunda kepeklenmesi ve diğer belirtilerin oluşmasını engellemek ve saç derisini besleyen bir şampuan olmaktadır. Saç derisinde ki kuruluğun yok olmasını ve saç derisini nemlendirir. Kuru ve hassas olan saçlar için kullanılır. Islak saça uygulanması gerekmektedir. 15 yaş üstü yetişkinler için üretilmektedir. Kızarıklık olması sonucunda bu kızarıklığı geçirme konusunda ve hassas saçların kepeklenmesini engellemektedir. 45 TL ücretle satın alabilirsiniz.

Ersağ Bio Şampuan

Tamamen bitkisel olarak üretilen saç şampuanının saçlara parlaklık vermesi ve meydana gelecek olan kepeklenmenin önüne geçmesi özel formülü sayesinde mümkün olmaktadır. Egzama sonucunda meydana gelecek olan kepeklenmeyi önlemesi için haftada 2 ya da 3 defa kullanmanız önerilmektedir. Islak saça uygulanması ve birkaç dakika bekledikten sonra bol su ile durulanması gerekmektedir. 49.90 TL ile İnternet üzerinden satın alabilirsiniz.

Mustela Saç Şampuanı

Yenidoğan ve bebeklerin saçlarında yağlanma olması sonucunda ya da pul pul döküntünün ve kepeklenme olması sonucunda bunun önüne geçebilmek için kullanılmaktadır. Köpük şampuan olmaktadır ve göz yakmayan özel olan formülü sayesinde bebeklerde kullanılabilir. Islak saça uygulanmalı ve birkaç dakika beklendikten sonra durulanması gerekmektedir. Bebeğin cildi üzerinde meydana gelecek olan döküntünün önüne geçer. 43.99 TL ile satın alabilirsiniz.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 2 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle