Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Seboreik Dermatite için Şampuan İsimleri ve Fiyatları

Seboreik Dermatit tedavisinde kullanılmakta olan birçok faydalı şampuan bulunmaktadır. Dermatologlar tarafından onaylı olan Roche, Prozinc ya da Shoulders gibi şampuanlar kepeklenmeyi önler.

Seboreik Dermatit Şampuan

Seboreik Dermatit hastalığı halk arasında yağlı egzama olarak bilinen, kaşıntılı ve kaşınma sonucunda kepeklenmenin olduğu bir hastalıktır. Bu hastalığı yaşamakta olan kişilerin birçoğunda mantara rastlanmaktadır. Bu nedenle de Dermatolog tarafından deri biyopsisi alınmalı ve hastalığın mantardan kaynaklanması durumunda kullanacak olduğunuz şampuanın mantarları yok etme özelliğinin olması gerekmektedir.

Seboreik Dermatit Şampuan ve Fiyatları

Seboreik Dermatit tedavisinde en sıklıkla Dermatolog doktorları tarafından tavsiye edilmekte olan şampuanlar şunlardır:

Şampuan Adı Ml Fiyatı
La Roche Posay Kerium Ds Anti-Dandruff Intensive 125 Ml 53.88 TL
Prozinc Salicade 300 Ml 23.25 TL
Sebamed Kepek Önleyici Şampuan 400 Ml 31.00 TL
Babe Şampuan 250 Ml 45.00 TL
DUCRAY Kelual DS Şampuan 100 Ml 37.88 TL
Head Shoulders Clinical Strength 400 Ml 65.00 TL
Dermoskin Antiseborrheic Shampoo 200 Ml 25.89 TL
Bioderma Node DS+ Shampoo  125 Ml 52.48 TL
Vichy Dercos Anti-Dandruff Sensitive 200 Ml 39.90 TL
Clear Şampuan 1000 Ml 28.00 TL

Bu şampuanları satın almanız sonucunda kullanma şekline dikkat etmeniz durumunda çok kısa süre içerisinde yağlı egzama sonucunda oluşan kepeklerden kurtulacaksınız. Ayrıca yenidoğan bebeklerde de sıklıkla bu rahatsızlık görülmektedir.

Bu nedenle hastalık tedavisinde büyüklere kullanılan şampuan bebeklere kullanılmayacak olduğundan Babe şampuan, bebeklerin Seboreik Dermatit hastalığı tedavisinde iyi gelen şampuan kullanılmalıdır.

Seboreik Dermatit Kullanılan Şampuanların Özellikleri

La Roche Posay Kerium Ds Anti-Dandruff Intensive

Saç derisinde yağlanma ve sonucunda kaşıntı oluşması durumunda kendisini sürekli olarak tekrarlayan ve bir türlü geçmeyen saç derisine yapışmış, kötü bir görüntü veren kepek tedavisinde etkili olmaktadır. Saç diplerinde yağ dengesini sağlayacak olduğundan kişilerin kepeklerin de azalmasında yardımcı olacaktır. İçerisinde bulunan mikro-soyucu LHA bulunmaktadır. Kalıcı olarak kepeği yok etmekte başarısı kanatlanmıştır. Kullanım süresi en az 3 hafta olmalı ve kişilerin derisinde olan kaşıntıyı da ciddi oranda azaltması ile bilinmektedir.

Prozinc Salicade

Saç bakım ürünü olmaktadır. Saç derisinde yağlanmayı azaltıcı özelliği bulunmaktadır. içerisinde ki etkin maddeler sayesinde kısa süre içerisinde kepeklenmenin önüne geçmektedir. Dermatologlar tarafından sıklıkla tavsiye edilen ve saçlarda ki kalıcı kepeklenmeye iyi gelen bir üründür.

  • Cade Yağı;
  • Salisilik Asit;
  • Allantoin;
  • Karayağ;
  • Phytokeratin.

Şampuanın şişesini kullanmadan önce çalkalamanız gerekmektedir. Haftanın iki ya da üç günü kullanılmalıdır. Şampuan saç derisine nazik bir şekilde uygulanarak köpürmesi için saç diplerine masaj yaparak uygulanması gerekmektedir. Her uygulama sonrasında iki ya da üç dakika beklettikten sonra bol su ile durulama işlemi yapılmalıdır.

Sebamed Kepek Önleyici Şampuan

Yağlı saçların tedavisinde kepeklenme sorunu olan kişilerin düzenli olarak kullanması tavsiye edilmektedir. Şampuan en az2 hafta boyunca saç derisine masaj yaparak uygulanmalı ve bol suyla yıkanması gerekmektedir. Gliserin içermesi sonucunda yağlanmayı azaltacak ve saç derisini nemlendirir. Bu sayede de saç diplerinin kurumasının önüne geçecek ve kepeklenme ayrıca kaşıntının olmasını da engelleyecektir. Yağ salgısı düzensiz olan kişilerin bu şampuan sayesinde yağ salgısının da düzeldiği bilinmektedir.

Babe Şampuan

Yenidoğan bebekler ve küçük çocukların günlük yıkanmasın da tavsiye edilmektedir. Bebeklerin saç diplerinde yağlanma olması sonucunda meydana gelecek olan kepeklenmenin önüne geçecektir. Saçlara parlaklık verir. Saçı hassas bir şekilde temizler ve özel formülü sayesinde bebeklerin gözünü yakmayacaktır. İçerisinde ki özel maddeler mimosa ve Panthenol sayesinde daha güzel görünüm sağlayacaktır. Dermatolog hekimleri tarafından bebeklerde oluşan kepeklenmeye iyi gelmesi nedeniyle tavsiye edilmektedir.

DUCRAY Kelual DS Şampuan

Saç derisinin rahatlamasını sağlayacak özel bileşenleri sayesinde kepeklenmenin hızlı bir şekilde yok olmasını sağlayacaktır. Ayrıca içerisinde çinko ve keluamit maddelerinin yoğun olarak bulunması nedeniyle kişilerin herhangi bir saç dökülme sorununun da önüne geçecektir. Kaşıntı ve sonucunda oluşan pullanmaya etkili çözüm olarak kullanabilirsiniz. Şampuanı en az 6 hafta boyunca kullanmanız tavsiye edilmektedir. Haftanın 2 günü saç derisine masaj yaparak uygulamalı ve 3 dakika boyunca saç diplerinde kalarak bol su ile durulamalısınız.

Head Shoulders Clinical Strength

Selenyum Sülfit maddesi sayesinde yağlı egzama tedavisinde iyi gelen etkili bir şampuan olmaktadır. Kepeklenmenin yanı sıra tahriş olmuş kafa derisinde ve kaşıntı da etkili olması ile bilinmektedir. İlk yıkama itibari ile kepeklenmenin azaldığı hemen fark edilecektir. Kafa derisine masaj yaparak uygulanmalı ve 2 dakika beklettikten sonra bol su ile yıkanmalıdır. 

Bioderma Node DS+ Shampoo 

Bioderma saç şampuanı özellikle de inatçı olan kepeklenme tedavisinde ilk kullanımdan itibaren etkili olmaktadır. İnatçı yağlanmanın da önüne geçecektir. Şampuanı kafa derisine uygulayacak olduğunuz masaj sonrasında 5 dakika boyunca bekletmelisiniz.

Her yıkamada 2 defa kullanılması tavsiye edilmektedir. Haftanın ilk 3 günü kullanılmalı ve bol su ile yıkanmalıdır.

Vichy Dercos Anti-Dandruff Sensitive

Saç derisine uygulamanız sonucunda sivilcelenme ya da tahriş olma durumlarını ortadan kaldıracaktır. Şampuan büyüklerin kullanımına uygun olmaktadır. İçerisinde paraben içermemekte ve güzel kokusu ile saçların güzel kokmasını sağlayacaktır. Yağlı egzama sonrasında oluşan kaşıntının ve kepeklenmenin ilk kullanımdan itibaren yok olduğunu anlayacak ve ayrıca kişilerin 6 haftaya kadar süren etkisi ile de kepek sorununu çözmüş olacaktır. Gözlere temas etmemelidir.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle