Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Vichy Dercos Şampuanla Seboreik Dermatit Tedavisi

Seboreik dermatit kafa derisinde kaşınma ve kepeklenme yapacaktır. Özel olarak geliştirilen Vichy dercos şampuanın kepeklenmeye karşı ilk kullanımdan itibaren etkili olduğu bilinmektedir.

Seboreik Dermatit

Seboreik Dermatit bir tür cilt hastalığı olmaktadır. Daha çok kafa derisinde bulunan cildin çok aşırı yağlanması sonucunda ortaya çıkacak olan kaşıntı olması, pul pul kepek döküntüsüne neden olacaktır. Hastalığın estetik olarak kötü bir görünümü olması nedeniyle, seboreik dermatit tanısı konulan bir kişinin kafa derisinde sürekli olarak kaşıntı, kepeklenme görülecektir. Bunun için özel olarak üretilen Vichy Dercos markası tarafından üretilen saç şampuanları ve saç kremlerinin seboreik dermatit tedavisinde etkili olmaktadır.

Vichy dercos ürünleri 50 yılı aşkın bir süredir hem erkeklerin hem de kadınların saçlarının daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Uzman Dermatologların onayını almış ve ülkemizde de özellikle egzama sonucunda saçlarında kepek sorunu olan hem erkeklerin hem de kadınların kullanacağı saç bakım kremleri, serumları ve şampuanları üretmektedir. Saç derisine nüfus ederek hem daha sağlam hem kafa derisinde oluşan kepeklenmenin önüne geçmektedir.

Vichy Dercos Seboreik Dermatit Şampuan

Kepeğe karşı etkili olan bakım şampuanı olmaktadır. Terlemenin çok yoğun olduğu kafa derisinin sıklıkla yağlanmasına neden olacağı için bakım şampuanının Antiperspirant özelliği bulunmaktadır. Saçların kuru kalmasını sağlayacak, yağlanmanın önüne geçecektir. Şampuanın içeriğinde:

  • Hidrokarbonlar;
  • Çinko Oksit;
  • Alüminyum Klorohidrat;
  • Lanolin yağı;
  • Triklosan;
  • Parfüm.

Saç şampuanının Dermatolojik alanda klinik testi yapılmış olup, şampuanın içerisinde paraben bulunmamaktadır. Şampuanın farklı saç türleri için üretimi yapılmaktadır. Kepek sorunu olan ve kaşıntı yaşamakta olan kişilerin yaşadığı sorunları aza indirmek amacıyla üretilmektedir. Yağlı saçlar, karma saçlar ve kuru saçların seboreik dermatit tedavisinde uygulanmaktadır.

Seboreik dermatit daha çok kafa derisinde görülse bile, yüz, koltuk altı ve genital bölge üzerinde de görülme ihtimali olacaktır. Vichy Dercos dermatit şampuan bu bölgelerin kepeklenme tarzı olan döküntü sorununda da kullanılabilir. Şampuanın tahriş olan bölgelere uygulanmaması gerekmektedir. Uygulanması durumunda hemen bol su ile yıkamalısınız.

Vichy Dercos şampuanı eczanelerden satın alabileceğiniz gibi, alışveriş sitelerinden de almanız mümkün olacaktır. 390 ml Vichy saç şampuanının fiyatı 49.90 TL olmaktadır.

Derinin mikrobiyomunda oluşan egzama neticesinde kepeklenmenin tedavisinde uygulanacak olup, saç derisi mikrobiyomlarının dengeli olmasını sağlayacaktır. Bu şampuan disülfür teknolojisinin kullanımı sonucunda saçlarınızı ilk yıkama sonucunda seboreik dermatit nedeniyle oluşan kepeğin ciddi oranda azaldığını kullanıcılar fark edecektir. Ayrıca şampuanın egzama sonucunda ortaya çıkacak olan kaşıntının ve sivilcelerinde azalttığı görülmektedir.

Vichy saç şampuanının ilk kullanımı sonrasında kafa derisinde oluşan kepeklenmenin %100 kesin sonuç vererek yok olmasını sağlayacak ve ilk kullanımdan sonra 6 hafta boyunca etkisini koruyacaktır.

Kullanımı

Şampuanın gözlerle temas etmesini her zaman için engellemeniz gerekmektedir. Göz ile temas etmesi durumunda gözlerin bol su ile yıkanması gerekmektedir. Ayrıca tahriş olmuş ya da açık yara olan cilde kişilerin uygulaması sakıncalı olacaktır. Saç derisine ilk kez uygulayacak olanlar normal şampuanla saçlarını yıkar gibi saçlarına ve kafa derisine sürmelidir. Ardından 2 dakika boyunca şampuanın kafa derisinde kalması beklenir. Bol su ile durulanmalıdır. İlk kullanımdan sonra ise şampuanı kafa derinize masaj yaparak uygulamalısınız.

Vichy Dercos Seboreik Dermatit Krem

Saç derisinin çok fazla miktarda sebum üretmesi sonucunda kafa derisinde yağlanmaya neden olacaktır. Bu durumda da özellikle seboreik dermatit sorunu olan kişilerde yoğun miktarda kepeklenme görülmektedir. Vichy Yeşil Şampuan yağlı saçlar içinde üretilmekte, saçların matlaşmasına ve sönük kalmasını engelleyecektir. Özel bir formülü bulunmaktadır. Bu formülü sayesinde kişilerin kafa derisinde olan sebumun eşit miktarda dağılacak ve saç derisinin yağlanmasının önüne geçecektir.

Silikon içermemesinin yanında kişilerin saçlarını sık yıkaması durumunda da kullanılabilir. Ayrıca kepeklenmeyi azalttığı kadar saçlara hacim vermesi ile de bilinmektedir.

Şampuanın içerisinde herhangi bir sülfat olmaması sonucunda yıpranmış olan saçlara etki etmesi durumunda saçların düzelmesini engelleyecek ve güçlenmesini bu sayede de kopmasını engelleyecektir. Klinik çalışmalarda birçok kişi üzerinde denenmiş ve saçların canlı görünüm kazanmasına ayrıca yumuşak bir görünüm olmasını da sağlayacaktır.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle