Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Gratis Sivilce Maske Önerileri ve Kullanım Şekilleri

Gratis mağazalarında tek kullanımlık ve uzun süreli kullanıma yönelik olarak satılan uygun sivilce maskeleri bulunmaktadır. Özellikle cilt lekelerine karşı da kullanabileceğiniz ürünleri sizler için derledik.

Sivilce Tedavisinde Maske Uygulamaları ve Yararları 

Sivilce Maskesi Gratis

Sivilceler, genellikle kir, yağ, deri kalıntıları, bakteriler gibi nedenlerle gözeneklerdeki tıkanmaya bağlı olarak meydana gelir. Düzenli maske uygulamaları gözeneklerin temizlenmesine, aşırı yağın emilmesine, ince kılcal damarlardaki kan dolaşımını hızlandırmaya ve cildin beslenmesine yardımcı olur. Böylelikle yeni sivilce oluşumu engellenirken var olan sivilcelerin de kuruması ve cilt lekelerinin giderilmesi sağlanır. Eğer tedavi amacıyla kullanılan akne kremleri varsa maske sonrası uygulamalardan sonra daha aktif ve etkili sonuçlar almanızı sağlar ve iyileşme sürecini kısaltmaya yardımcı olur. Temel olarak bu uygulamalar: 

  • Ciltteki ölü hücreler, kir, makyaj kalıntıları ve aşırı yağı temizler. 
  • Cildin oksijen alış verişini arttırarak cilt altı dokuların işlevlerini arttırır. 
  • Oksijen alış verişi yapan hücreler daha geç yaşlanır. 
  • Çevresel faktörler karşısında direnç kazanan cilt güçlenerek daha az yıpranır. 

Gratis Sivilce Maskeleri 

CETTUA Clean & Simple Akne Temizleme Yüz Maskesi

 Gratis mağazalarında bulabileceğiniz bu ürün 5 bitkisel içerikten oluşuyor. Paraben, parfüm ve pigment içermeyen yapısı ile sağlıklı bir şekilde cildin temizlenmesine katkı sağlıyor. Özellikle akne karşıtı reçeteli kremler kullanıyorsanız cildi nemlendiren yapısı ile kremden kaynaklanan kuruma ve tahrişi azaltmaya yardımcı oluyor. Ürünün temel özellikleri arasında; Cildi arındırma,tazeleme ve fazla yağı temizlerken nemlendirme özellikleri bulunuyor. Uygulama için; maskeyi masaj yaparak yüzünüze sürün ve 20 dakika boyunca bekleyin. Daha sonra soğuk su ile temizleyebilirsiniz.  

PUREDERM Cilt Tedavi Edici Co2 Maske

Cilt Lekeleri için Maske 

Tek kullanımlık bu maske terapi bantlarını da içeren 2 farklı üründen oluşur. Terapi bantları, maske sürüldükten sonra hücreler arası sirkülasyonu hızlandırmaya yardımcı oluyor. Böylelikle sadece sivilceleri kurutmakla kalmıyor aynı zamanda renk değişiklikleri ve lekelerin giderilmesi içinde yeni hücre oluşumunu teşvik ediyor. Tabi lekelerin giderilmesi için ne yazık ki tek bir uygulama yeterli değil fakat ilk uygulamadan itibaren lekeler üzerindeki aydınlanma fark edilebiliyor. 

Diadermine 48H Ferahlatıcı Derinlemesine Bakım Kremi

Gratis mağazalarından indirimli dönemlerde çok uygun fiyata alabileceğiniz bu ürün özellikle yağlı ve karma cilt yapısına sahip kişilerde aşırı cilt yağlanmasını 48 saate kadar engelliyor. Günlük kullanıma uygun olarak üretilmiş olması, hafif ve hızlı emilen formülü ile aşırı yağlı ciltlerde rahatlama sağlıyor. Uygulama için günde 1 defa masaj yaparak kremi sürmeniz yeterli. 

QUICK FIX Çamur Maskesi

Fiyat performans ilişkisi açısından değerlendirildiğinde birçok kullanıcının gönlünü kazanmış olan QUICK FIX Çamur Maskesi ilk uygulamadan itibaren sivilceler dışında; siyah ve beyaz noktaları da temizlemeye yardımcı oluyor. Düzenli kullanımda ise cildin kalojen yapısını destekleyerek cilt lekelerinin azaltmasını sağlıyor.

Ürünün, yağlı ve kuru ciltler için özelleştirilmiş 2 farklı maskesi yanında yoğun nemlendiricili bir ürünü daha bulunuyor. Ürünlerin hepsi sivilcelerin kurutulması ve yeni sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı oluyor. 

Yağlı ciltler için anti blemish mud mask: Yeşil ambalajlı bu ürün, geniş gözeneklerin küçülmesi ve aşırı sebumun temizlenmesine yardımcı oluyor. Maske uygulaması sırasında bir yüz fırçası kullanırsanız daha etkili sonuçlar almanız da mümkün. Uygulama için sivilceli dönemde haftada 2 kere, normal kullanımda haftada 1 kere tüm cilde fırça ile masaj yaparak iyice yedirin. 15 dakika bekleyin ve bol soğuk su ile temizleyin. Yalnız içerdiği sitrik asit nedeniyle alerjik reaksiyona neden olabilir. Tüm yüze uygulamadan önce küçük bir alanda deneme yaparak kullanmanız yerinde olacaktır.

Maske kullanımı sonrası kızarıklık ve kaşıntı şikayetiniz olursa bölgeye buz ile masaj yapmak rahatlama sağlar. 

Kuru ciltler için exfoliating scrub mask: Pembe ambalajlı bu ürün cildi yağlandırmadan nemlendirmeye yardımcı oluyor. Peeling etkisiyle ölü derilerin temizlenmesini sağlıyor. Akne kremi kullanıyorsanız kremden kaynaklanan kuruluğun giderilmesine yardımcı oluyor. Gratis mağazalarında indirimli dönemlerde çok uygun fiyatlara Quick Fix’in her 3 ürününü bulabilmeniz mümkün. 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Her zaman için cilt tipinize uygun maskeler kullanın. 
  • Maskeleri temiz ve kuru bir cilt üzerine uygulayın. 
  • Uygulama sırasında boyundan başlayarak yukarı doğru masaj hareketleri ile maskeyi sürün. 
  • Maskenin kuruma aşamasında mümkün olduğu kadar az mimik kullanın. 
  • Sivilce karşıtı maskelerin sonrasında krem kullanmak istiyorsanız yağsız ürünleri tercih edin. 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle