Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Sivilceye İyi Gelen Sabun İsimleri ve Kullanımları

Yağlı ciltlerde daha yoğun olarak görülen sivilcelerin kurumasında etkili olan, cildin yağ dengesini sağlayacak sivilce sabunu isimleri, kullanımları ve fiyatları

Sebamed Akne İçin Sabun

Yağlı ciltlerin sivilce problemi olmasına karşın sivilce lekeleri ile savaşacak ve cildin pürüzsüz olmasında etkili olacaktır. Cilt bakımı için ve cildin yeterli miktarda sağlığına kavuşmasında etkili olacaktır. Akne engelleyici olan ve siyah noktaların oluşması ile birlikte bunların üstesinden gelecek olan bir özel formüllü bir sivilce türü olmaktadır.

Cilt temizliğini yeterli düzeyde yaparak cildin terden ya da kirden tıkanmış olan gözeneklerini açacaktır. Bu sayede de oluşacak siyah nokta ya da sivilcelerin yok olmasında etkili olacaktır. Yeterli kadar nemi kazanmasını sağlayacaktır. Sebamed sivilce ve siyah nokta sabunu bitkisel olarak üretilen bir sabun olduğundan kimyasal herhangi bir şeye maruz kalmadan kişilerin cilt temizliğini düzgün bir şekilde yapacaktır.

Sivilce sabunu olarak özel üretilen Sebamed sabun sayesinde cildin kurutmadan ve tahriş etmeden normal dengesini sağlayacaktır. İçerisinde bulunan bol miktarda cilt sağlığını koruyacak olan E vitamini B vitamini sayesinde cildi nemli tutacaktır.

Yumuşaklığını korumak konusunda ve cildin sağlığına kavuşma konusunda etkili olacaktır.

Nilera Okyanus Gliserinli Sabun

Okyanus suyu özü ile birlikte yapılan sabunun içerisinde yosun özü de bulunmaktadır. Bu sayede cildin yeterli miktarda nem oranını kazanmasında etkili olan sivilce sabunu olacaktır. Yağlı ciltlerin oluşturduğu sivilcelerin ve siyah noktaların düzenli kullanımı ile birlikte azalması için özel olarak üretilen bir sabun olmaktadır. Cildin yağ oranını dengeleyecek ve akne oluşumuna neden olan bakterilerin de yok olmasında etkili olacaktır. İçerisinde şu maddeler bulunmaktadır:

  • Okyanus suyu;
  • Hindistan cevizi yağı;
  • Gliserin;
  • Yosun özü;
  • Palmiye yağı;
  • E vitamini.

Sabah ve akşam kullanımına uygun olmaktadır. Gün içerisinde iki defa ıslak cilde uygulamanız ve 3 dakika boyunca bekleterek sonrasında cilt üzerinden temizleme işlemi için bol suyla yıkamanız gerekmektedir. Kullanımının ardından cildin gözenekleri açılacak olduğu için daha rahat bir şekilde nefes almaları da sağlanacaktır. Yağlı ciltler üzerinde oluşan bütün sorunların giderici etkisi ile sivilce sabunu olarak işe yarar.

Amway Sivilce Sabunu

Yağlı ciltler için özel üretilmiş olan ve ciltlerde sağlıklı görünüme kavuşmasını sağlayacak olan yumuşak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasında etkili olacaktır. Cildin yağ oranının yeterli miktarda olmasını sağlayacak ve nemlendirme işleminde etkili olacaktır. Yüz bölgesinde meydana gelen kirlenme nedeniyle cilt gözeneklerinde tıkanma olması sonucunda tıkanmanın giderilmesinde etkili olacaktır. Kirin ve fazla yağın yok olmasını sağlamak konusunda etkili olacaktır.

Mikropların ya da bakterilerin ölmesini sağlayacağı gibi aynı zamanda da pürüzsüz bir görünüme sağlanmış olacaktır. Ölü derilerin cilt üzerinden arınmasını sağlayacaktır.

Cildin yeterli miktarda esnekliğini kazanmasını sağlayacağı gibi aynı zamanda da düzenli kullanımı ile birlikte sivilce sabunu olarak yaşlılık ve kırışıklık karşıtı olarak da kullanılabilir. Sivilce kurutucu özelliğine sahip olması sayesinde hızlıca akne kuruyacak ve iz oluşmasını da engellemiş olacaktır.

Nüve Akne İçin Limon Otu & Kekikli Sabun

Anti bakteriyel bir sabun olması sayesinde cilt üzerinde derinlemesine bir temizlik yapacaktır. Bitkisel olarak üretilmiş olan bu sivilce sabunu sayesinde sivilcelerin oluşumunu engelleyecek olduğu gibi derin bir temizlik yaparak yağ dengelesini oranını sağlayacaktır. Cildin yeterli kadar beslenmesini sağlayacak olduğundan nemlendirici özelliği ile birlikte siyah nokta ya da cilt üzerinde oluşan ölü deriden arınması konusunda etkili olacaktır.

Ciltlerinde fazla yağ salgılayan kişilerin kıl köklerinde iltihaplanma olması durumunda cilt yüzeyine sivilce olarak çıkacaktır. Bitkisel yollarla üretilmekte olan bu sivilce sabununun üretilmesi ile birlikte kişilerin hızlı bir şekilde sivilcelerinden arınmasında etkili olacaktır.

Düzenli olarak kullanımı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa ıslak cilde uygulanmalıdır. Bol köpürterek cilde sürülmesi gerekmektedir. Bekletildikten sonra bol suyla yıkanmalıdır.

İmex Syndet Akne Sabunu

Alkali içermemesi sayesinde akne oluşması durumunda tedavisinde destekleyici sabun olarak kullanılacak ve cildin temizlenmesini sağlayacaktır. Cildin uygun yağ dengesini sağlayacaktır. Yağ dengesi fazla olan kişilerde normal yağ dengesinin olmasını sağlayacaktır. Cildin gözeneklerini açacaktır. Tıkalı olan gözeneklerde meydana gelen siyah noktaların geçmesinde etkili olacaktır. Cilt ile uygun olan pH dengesinde etkili olacaktır. Bu sabun hassas ve yağlı ciltler için özen olarak üretilmektedir. Bakterilerin azalmasını sağlayacağı için bu nedenle de akne sayısında ciddi oranda azalma meydana gelecektir. Sabah ve akşam kullanımı uygun olsa da gerektiği zaman daha fazla kullanılmasında herhangi bir sakınca olmayacaktır.

Kıl kökünde meydana gelen iltihaplanma ile birlikte ortaya çıkacak olan iltihaplı sivilcelerin iz bırakmadan çok hızlı bir şekilde kurumasını sağlayacaktır. Sabunun eczanelerden ya da alışveriş sitelerinden satın alarak düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Sivilce Sabun Fiyatları

Sabun İsmi Fiyatı
Sebamed Akne İçin Sabun 18.90 TL
Nilera Okyanus Gliserinli Sabun 23.92 TL
Amway Sivilce Sabunu 75.30 TL
Nüve Akne İçin Limon Otu & Kekikli Sabun 15.00 TL
İmex Syndet Akne Sabunu 39.90 TL

 
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle