Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Sivilcelerin Kurumasında En Etkili Krem İsimleri

Sivilcelerin hızla kurumasında etkili olan en iyi sivilce kremlerinin isimleri, kullanımları, yan etkileri ve fiyatlarını öğrenerek sivilce tedavisinde kullanabilirsiniz.

Suna Dumankaya Sivilce Kremi

 • 1 yemek kaşığı süzme yoğurt;
 • Yarım limon suyu.

İltihaplı ya da normal akne şikayeti olan kişilerin evlerinde en iyi sivilce kremi yaparak sivilcelerinden kurtulmak istediklerinde bitkisel yolları denemelidir. Bunun için Suna Dumankaya tarafından önerilen kürlerin bir tanesi de sivilce geçene kadar her gün düzenli olarak yoğurt ve limon suyu ile yapacak olduğunuz maske olmaktadır. Süzme yoğurt kase içerisine konularak çekirdeklerini çıkarmış olduğunuz limonun suyu sıkılmalıdır. Karıştırıldıktan sonra temizlediğiniz cilde ince bir şekilde sürmelisiniz. Özellikle de yağlı bir cildin sahibi olanlar sık sık meydaba gelen iltihaplı aknenin hemen yok omasında etkili olan bir yöntem olmaktadır. Ayrıca sivilce iyileştikten sonra çukur gibi deri üzerinde iz bırakmasını da önleyecektir.

Benzamycin Krem

Yağlı bir cilde sahip olan insanlarda çok fazla görülen cilt sorunlarının başında gelen sivilcelerin hızla kurumasında etkilidir. Özellikle de iltihaplı akne görülmesi ile birlikte kremin düzenli kullanılması ile birlikte sivilce kremi olarak akneleri azalarak yok olduğu görülecektir. Bu kremin etkili olması için ortalama 3 ay boyunca yüz bölgesine her gece yüz temizliği yapıldıktan sonrasında ince tabaka olarak sürülmelidir. Kremin etken maddesi olan Benzoil Peroksit + Eritromisin sayesinde sivilcelerin kurumasını sağlayacak normal reçete ile doktorun yazacak olduğu ve en iyi sivilce kremi eczaneden satın alabilirsiniz. Kremin kullanımı sonucunda bazı kişilerde şu yan etkiler görülmektedir:

 • Cilt kuruluğu;
 • Kabarcıklar;
 • Kaşıntı;
 • Şişkinlik;
 • Ağrı;
 • Döküntü.

Bu görülmekte olan yan etkiler hem çok hafif olan hem de nadiren görülmekte olan yan etkiler olmaktadır. Krem her zaman doktorun belirttiği gibi kullanılacaktır. Sabah ve akşam ince tabaka şeklinde kullanılması uygun olacaktır.

İsotrexin Krem

Aknelerde etkili olan Isotretinoin + Eritromisin maddelerinin bulunduğu bir kremdir. İltihaplı aknelerin kurumasında etkili olduğu gibi iltihapsız sivilcelerin de hızlı bir şekilde kurumasında ve iz bırakmadan geçmesinde etkili olacaktır. Kullanımını her zaman doktorun önerdiği şekilde cilde çok ince şekilde sürülmelidir. Akne üzerinde en etkili sivilce kremleri arasında olduğundan ince tabaka şeklinde temizlediğiniz cilt üzerine sürmelisiniz.

Cilt üzerinde oluşabilecek kızarıklık, kaşıntı, ağrının ve soyulma gibi istenmeyen yan etkilerin de olacağı unutulmamalıdır.

Fucidin Krem

Antibiyotik özelliği ile birlikte meydana gelen iltihaplı akne oluşması halinde hafif ya da orta şiddetli akne tedavisinde etkili olacaktır. Sivilcelerin oluşması sonucunda sivilceye sürülmesi ile birlikte onların hızla yok edecektir. Epilasyona giren kişilerin vücutlarında reaksiyon sonucunda görülebilen sivilcelerin de üzerine sürülmesi konusunda onları hızla yok olmasında etkili sivilce kremi antibiyotik özelliği olan bir sivilce kremi olarak eczanelerden satın alınabilir.

Günde iki de sivilcelerin üzerine sürülerek bölgeye yedirilmesi sonucunda etkili olacaktır. Hassas cilde sahip olan kişilerde istenmeyen yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler solunumu etkilemesi durumunda kulanımı hemen bırakılmalıdır. Ayrıca cilt üzerinde döküntü, batma hissinin olması, cilt kuruluğunun görülmesi gibi de durumlar görülebilir. Antibiyotik bir krem olan bu ilaç Fusidik Asit etken maddesine sahip olmaktadır.

İmex Krem

İltihaplı sivilce meydana gelmesi ile birlikte bölgede ağrı olacağı gibi aynı zamanda da rahatsız edici bir görüntü oluşmasına neden olur. Antibiyotik özelliği sayesinde iltihaplı oluşan sivilcelerin hızlı bir şekilde kurumasında etkili olacaktır. Krem Tetrasiklin Hcl etkin maddesine sahiptir. Antibiyotik özelliği ve etken maddesi sayesinde ortaya çıkan sivilcelerin hızla kurumasında etkili olacaktır. Bu kremin daha yoğun iltihaplı aknelerin tedavisinde etkili olacaktır. En iyi krem hangisi sorusu arasında bu krem kullanan kişilerin ciltlerinde ortaya çıkan sivilcelerini kurutacaktır.

Yan etkileri arasında: Ağrı oluşması görülebilir, kızarıklık, cilt kuruması, yanma görülmesi gibi yan etkiler görülmektedir.

Nadixa Krem

Yüz bölgesinde ortaya çıkan aknelerin şiddetli ya da orta dereceli olan iltihaplı sivilce tedavisinde etkilidir. Bu kremin Nadifloksasin etkin maddesi sayesinde mikropları ve bakterileri öldürecek etkisi vardır. Akne giderici kremler arasında en iyi krem hangisidir sorusunun cevapları arasında hemen kurutacak kremler arasında olmaktadır.

Her zaman için düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Bazı kişilerin ciltlerine sürülmesi sonucunda sivilcelerin arttığı görülmektedir. Fakat düzenli kullanımı ile birlikte cilde sürüldüğünde derinin altında oluşarak kötü görüntü oluşturan sivilceleri de birkaç hafta içerisinde yok etme konusunda başarılıdır. Kremin sürülmesinin ardından güneşe çıkılmaması gerekmektedir. Bu krem sivilce tedavisinde daha da etkili olabilmesi için antibiyotik kremler ile birlikte reçete edilmelidir.

Skinoren Krem

İltihaplı akne görülmesi ile birlikte doktorların ilaç reçete edecek olduğu ilaçlar arasında Benzamycin krem ile birlikte yazılarak sivilce üzerine uygulanması durumunda ortaya çıkan sivilcelerin hızla geçmesinde etkili olacaktır. Krem sadece iltihaplı akneleri yok ederken cilt üzerinde oluşan beyaz nokta ve siyah noktalarında hemen yok olmasında etkilidir. Kremin etkin maddesi Azelaik asit yüzünden sivilcelerin hemen kurumasında etkili olup sivilce giderici krem arasında eczanelerden satın alarak kullanacağınız kremdir.

Yan etkileri arasında çok ciddi bir reaksiyon görülmemektedir. Fakat sürülmesi durumunda kaşıntı yoğun olarak hissedilebilir. Ayrıca kremi sürdükten sonra güneşe çıkılmaması da gerekmektedir.

Clindoxyl Krem

Düzenli kullanımı sonucunda etkisini gösterecek kremin etken maddesi Benzoyl Peroksit Anhidroz + Klindamisin Fosfat olmaktadır. Krem her zaman dermatolojik olması nedeniyle kullanılmaya başlaması sonrasında hızla etkisini gösterecektir.

 • Siyah noktaların azaltılması;
 • Akne sayısını azaltmak;
 • Cildin yağ miktarını azaltmak;
 • İltihaplı akneyi kurutmak.

Yağlı ciltlere uygulanması ile birlikte kısa süre içerisinde cildin normal yağ oranına kavuşmasında etkili olacaktır. Doktorun belirtmiş olduğu şekilde kullanılmalı ve cilt üzerinde kullanan kişilerde bazı yan etkiler meydana gelebilir.

Sürülen bölgede kızarıklık, pullanma, uyuşma hissi, kuruluk bazı kişilerde görülebilir.

Madecassol Krem

Birçok cilt sorununda kullanılan kremin sivilce kremi olarak da kullanılacak olan Madecassol kreminin sivilceler üzerinde oldukça etkilidir. Cilt üzerinde oluşan sivilcelerin daha sonrasında iz bırakması ile birlikte kremin düzenli olarak kullanımı ile birlikte sivilce izlerinin hızla geçirmesini ve cildin pürüzsüz olmasını sağlayacak bir krem olmaktadır. Bir çok cilt sorununu iyileştirdiği gibi iltihaplı olan akne oluşması ile kremin düzenli kullanımıyla Centella Asiatica Ekstresi etken maddesi olan krem akne tedavisinde ve izinde etkili olacaktır.

Doktor tarafından farklı bir önerme şekli önerilmediği süre içerisinde 2 defa uygulanması uygun olacaktır. Kremin bilindiği ciddi bir yan etkisi olmamaktadır. Sürülen yerde kaşıntı olması ve cilt hassasiyetinin artması da görülen yan etkiler arasında olmaktadır.

Sivilce Kremi Fiyatları

Krem İsmi Fiyatı
Benzamycin Krem 59.98 TL
İsotrexin Krem  17.71 TL
Fucidin Krem  13.68 TL
İmex Krem 28.31 TL
Nadixa Krem 28.24 TL
Skinoren Krem 42.54 TL
Clindoxyl Krem 35.39 TL
Madecassol Krem 20.26 TL

 
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle