Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

İmex Sivilce Kremi Kullanımı, Yan Etkileri ve Fiyatı

Sivilce meydana gelmesi ile birlikte sivilce kremi İmex kullanımı ile birlikte hızla sivilcelerin kurumasında ve izin kalmadan geçmesinde etkili olan kremin özellikleri

İmex Sivilce Kremi

İmex Sivilce Kremi

Sivilce kremi olarak doktorlar tarafından önerilmekte olan sivilcelerde etkili olan kurumasını sağlayacak olan Tetrasiklin Hcl etken maddesinde bir krem türü olmaktadır. Orijinal reçete ile doktorun hastaya uygun görmesi ile birlikte satın alınarak kullanılabilir. Assos İlaç, Kimya, Gıda Ürünleri Üretim ve Tic. Ltd. Şti. tarafından piyasaya sürülmekte ve sivilce kremleri olarak en çok doktorlar tarafından reçete edilmekte olan bir krem türüdür.

Yüz bölgesinde özellikle de ergenlik dönemi içerisinde oluşan sivilcelerin tedavisinde etkili olan akne kremi olmaktadır. Kortizonlu krem olmaması nedeniyle yan etkileri daha az olmaktadır. Yağlı ciltlerde daha yoğun olarak sivilcelerin oluşması ile birlikte kullanımı ile birlikte akne, siyah nokta ya da beyaz noktalı olan sivilcelerin kurumasında etkilidir. Sürülmeye başlar başlamaz nüfuz edecektir. Bakterilerin oluşması ile birlikte ortaya çıkacak yoğun bakterilerin yok olmasında ve bu bakterilerin hızlıca ölmesinde etkili olmaktadır. Cilt üzerine sürülmesi ile birlikte şunları yok edecektir:

 • Siyah noktaların yok olması;
 • Beyaz noktaların yok olması;
 • İltihaplı sivilcelerin kuruması;
 • Sivilcelerin iyileşmesi;
 • Sivilce izlerinin yok olması.

İltihaplı olan ve bakterilerin yoğun olarak ortaya çıkmış sivilcelerin antibiyotik özelliğine sahip olması nedeniyle hızla bakterilerin ve iltihabın kurumasında etkili olmaktadır. Kremin rengi olarak antibiyotiğe benzemektedir. Bu sayede de fondöten gibi kapatıcı özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle de açık bir cilde sahip olan kişilerin bu kremi kullanmadan önce gece uyumaları tavsiye edilmektedir.

Kişilerin sivilcelerden kurtulmasında etkili olan bu krem kullanımı ile birlikte hızla etkisini gösterecektir.

İmex Sivilce Kremi Kullanımı

İmex kremi kullanılmadan önce cildin her zaman için özel sivilce sabunu kullanılarak temizlenmesi gerekmektedir. Bu kremi kullanmadan önce temizliği özenle yapılmış olan cilt üzerine yapılması gerekmektedir. Bu kremin sadece sivilce üzerine çok az miktarda sürülmesi gerekmektedir. Kişilerin masaj yaparak sivilce üzerine uygulamaları gerekmektedir. Doktorun önermiş olduğu şekilde cilt üzerine uygulanması her zaman tavsiye edilse de fondöten rengini ve sürüldüğü zaman cilt tonunda değişiklik olacağı için cilde gece uygulanması tavsiye edilmektedir. Her gece yatmadan önce uygulamanız gerekmektedir.

Bu krem uygulanmaya başlamasının ardından kişilerin akne ve sivilce oluşmasında bölgeye sadece lokal olarak sürülmelidir.

Düzenli bir cilt görünümü kazandırmak için düzenli olarak kullanımı gerekmektedir. Krem her zaman için 14 gün boyunca her gece düzenli olarak sürülmelidir. Sonrasında ise 1 hafta boyunca kullanımına ara verilmelidir. Sivilceler eğer ki bu süre içerisinde iyileşme olmaması durumunda bir hafta aradan sonrasında tekrardan kullanılmaya başlanmalıdır.

Kremi kullanmaya başladığınız zaman gün içerisinde kullanımının tavsiye edilmemesinin nedenleri arasında güneş ışığı ile birlikte temas etmesi durumunda kişilerde sürülen bölgelerde cilt tonunda lekelerin olmasına neden olacağı için güneş kullanılmaması önerilmektedir.

İmex Sivilce Kremi Yan Etkileri

Sivilcelerin oluşması ile birlikte doktorların akne, siyah nokta, iltihaplı sivilce tedavisinde etkili olan bu kremin kullanımı sırasında istenmeyen yan etkiler ortaya çıkması ile bilinmektedir. Krem kullanımı ile birlikte ortaya çıkan komplikasyonlar arasında lokal bölgede görülebilir bunlar ciddi reaksiyonlar içermemektedir.

 • Bölgede kızarıklık;
 • Kabarma;
 • Kaşıntı;
 • Lokal ağrı;
 • Deride yanma;
 • Kuruluk;
 • Deri tonunun açılması.

Kremin yukarıda görülen yan etkiler olması durumunda bunlar ciddi yan etkiler olmamaktadır. İlacın yan etkisi olan maddeye karşı alerjisi olması durumunda nadirende olsa kişilerde ciddi komplikasyonların oluşmasına neden olacaktır. Nefes darlığının gelişmesi durumunda, boğazda şişme olması, kişinin dilinde şişkinlik olması gibi durumlar ciddi yan etkilerdir. Bu durum karşısında kullanımı bırakılarak doktorun her zaman bilgilendirilmesi ve alerjisi olmayan bir sivilce kremi reçete edilmelidir.

İmex Sivilce Kremi Fiyatları

İmex sivilce kremini doktor tarafından sivilce muayenesi yapılmasının ardından reçete edilmesi sonucunda hastanın eczanelerden satın alması gerekmektedir. Devlet güvencesi olan kişilere doktor bu ilacı reçete ederse şayet eczanelere herhangi bir ücret ödemeden doktorun yazmış olduğu reçete ile birlikte SGK güvencesi sayesinde ücret ödemeden satın alacaklardır.

İmex Sivilce Kremi Fiyatı
İmex Sivilce Kremi 20 Gram 28.31 TL
İmex Sivilce Kremi 100 Gram 127.61 TL

Herhangi bir sağlık güvencesi olmayan kişilerin doktordan muayene edilmesi halinde doktor tarafından sivilcelerin tedavisinde uygun görülen İmex kremi yazması durumunda eczanelerden bu ücret karşılığında satın alabilir ve doktorun önerdiği şekilde kullanabilirler.




1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle