Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Sivilce Lekelerini Yok Eden Krem İsimleri ve Kullanımları

Sivilce sonrasında cilt üzerinde lekelerin oluşması çukur izleri oluşmasına neden olur. Bu izlerin iyileşerek cildin pürüzsüz görünmesini sağlayacak etkili kremler.

Suna Dumankaya Sivilce İz Kremi

  • 3 yemek kaşığı taze bakla;
  • 2 yemek kaşığı badem yağı;
  • 1 yemek kaşığı menekşe;
  • 1 çay bardağı su.

Sivilce Kremi

Suna Dumankaya tarafından sivilcelerin oluşması ile birlikte kırmızı lekelerin oluşmasında yapacak olduğunuz doğal krem ile birlikte bu izlerin ve lekelerin kolaylıkla geçmesini sağlamanız mümkün olacaktır. Bu maskeyi uygulamanız ilk olarak 1 çay bardağı suyun içerisine koyacak olduğunuz menekşe en az 10 dakika kaynatmanız gerekmektedir. Süzme işlemi sonrasında yıkamış olduğunuz yüzünüze bir miktar pamuk ile menekşe suyuna batırılarak yüz temizliği menekşe suyu ile yapılmalıdır.

Kremi yaparken kullanacak olduğunuz baklanın taze olması gerekmektedir. Söylenen miktarda bir kabın içerisine konularak blender yardımıyla ezilmesinin ardından badem yağı ilave edilmelidir. Badem yağı ile birlikte tekrardan blender ile ezme işlemi yapılmalı ve gerçek bir krem kıvamına getirilmelidir.

Menekşe suyu ile temizlemiş olduğunuz cilt üzerine blender ile krem kıvamına getirdiğiniz taze bakla ince bir tabaka halinde cilt üzerine sürülmeli ve beklenmelidir. En az 30 dakika beklenmeli ve sonra bol suyla yıkanmasının ardından tekrardan menekşe suyu ile cilt temizlenmelidir.

Bioderma White Objective Hand Krem

Yüz bölgesinde oluşan sivilceler sonrasında derin lekelerin kalması ile birlikte çukurlaşma olacaktır. Bu görüntü kişileri rahatsız edecek bir estetik görüntü oluşmasına neden olur. Ortaya çıkan akne sonrasında kahverengi lekelerin tedavisinde etkili olduğu kadar koruyucu özelliği ile de bilinmektedir. Cilt lekelerinde kesin tedavisinde etkili olan ve lekeler ile mücadele etmesi konusunda etkili olmaktadır. Ortaya çıkan kahverengi lekelerin yok olması için 8 saatte bir cilt üzerine sürülmesi ve düzenli kullanımı ile birlikte lekelerin kesin olarak tedavisinde etkili olacaktır.

Etkin maddesi ile zenginleştirilmiş ve cilt üzerinde oluşan sorunların giderilmesinde yardımcı olacaktır. Bu krem sivilce izlerini yok eden krem olarak tavsiye edilmektedir. Güçlü bir bileşeni olmaktadır. Bu sayede de lekelerin karşıtı olarak cilt üzerine nazik bir şekilde masaj yaparak uygulamanız etkili olacaktır. Parfüm içermemesi sebebi ile cilt üzerine zararlı olan güneş ışınlarından koruma konusunda da etkili olacaktır.

Cildin yeteri miktarda nemlenmesinde etkili olduğu gibi güneş ışınlarından da gün içerisinde koruyacaktır.

Aşırı yağa sahip olan ciltlerde oluşacak tıkanıklık sonucunda cilt yeteri miktarda nefes alamayacağından cildin gözeneklerinin açılmasında bu krem etkili olacaktır. Cilt temizliği sağlanacak böylelikle aknelerden ve de sivilcelerden kurtulmasında cildin yağ dengesinin sağlanacak olduğu için siyah noktalar başta olmak üzere cilt sorunlarını ortadan kaldıracaktır.

Avene Cleanance Expert Peeling Krem

Yağlı ciltler için özel olarak üretilen peeling özelliği olan krem olmaktadır. Daha çok yağlı cilde sahip olup yüz bölgesinde yoğun olarak akne şikayeti olan ve siyah noktaya sahip olan cilt tiplerinin kusurlarını kesin olarak kapatmakta etkili olmaktadır. Derin sivilce izleri oluşması ile birlikte peeling etkisi ile birlikte cilt kusurlarının yok olmasını ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Ciltteki fazla yağın dengelenmesinde etkili olacaktır. Cilde uygulanması ile birlikte cildin ince tabakasının soyulmasını ve cildin tazelenmesinde oldukça etkili olacaktır.

Ciltteki lekelerin yok olmasını sağlayacak olan ve uzmanların tavsiye ettiği peeling ilk kullanımı itibari ile birlikte etkisini gösterecektir. Siyah noktaların yok olmasını sağlayacak olan etkili bir peeling olduğu için düzenli kullanımı olumlu sonuçlar verecektir.

Erkeklerin de yüz bölgesinde ortaya çıkan siyah noktaların, akne derin izlerin olmasında etkili olan, iyileşmesini sağlayacak olan bir krem türü olmaktadır.

Akne ve siyah noktalar erkeklerde de sık sık meydana gelecektir. Bu durumun kişilerin ciltlerinde fazla yağ salgılanması sonucunda oluşacaktır. Cildin fazla yağlanması ile birlikte cilt gözeneklerinde tıkanıklık oluşmasına neden olacaktır. Avene cleanance peeling uygulanmaya başlandığı anda yağ dengesinin dengelenmesini sağlayacak, gözenekleri açarak akne ve siyah noktaların giderilmesinde etkilidir. Yağlı cilde sahip olan herkes bu peelin kremi güvenle kullanabilirsiniz.

Yves Rocher Sivilce Giderici Krem

Yağlı ciltlerin yoğun olarak sorunlarından bir tanesi sivilce olmaktadır. Sivilce oluşumuna neden olan yağ salgısının fazla olması ile birlikte tıkanan gözeneklerin rahat nefes alamaması ile birlikte oluşur. Bu krem hassas ciltler için özel olarak üretilmektedir. Özel formüle edilmiş olması sayesinde cilt kusurlarının kaybolmasında ilk kullanımı itibari ile etki edecektir. Doğal bir içeriğe sahip olması sayesinde düzenli kullanımı ile birlikte etkisini hemen göstermeye başlayacaktır.

Bu krem yağsız olması ve paraben içermemesi sayesinde cilt üzerinde herhangi bir yan etki oluşumuna zemin hazırlamayacaktır. Cilt kusurlarının gözle görülür biçimde azalmasını sağlamak için 1 ay boyunca düzenli kullanımı ile birlikte siyah noktalar ve sivilceler etkili sivilce izi kremi olduğu için yok eder.

Kremi satın aldığınız zaman gün içerisinde 3 defadan fazla kullanmamanız gerekmektedir. Kusurların ortadan kalkıncaya kadar düzenli kullanmalı ve tahriş olan cilt üzerine uygulanmamalıdır. Göz çevresine asla uygulanmamalıdır. İçerisinde var olan salisilik asit sayesinde anti bakteriyel özelliği ile birlikte ölü hücrelerin temizlenmesinde etkili olacak ve siyah noktaların yok olmasını sağlayacak bitkisel bir krem olmaktadır.

Dermaderm Leke Kremi

Ergenlik dönemi içerisinde ya da sonrasında meydana gelen sivilcelerin aynı noktada çıkması sonucunda ya da sivilcelerin iltihaplı olması ile birlikte patlatılması halinde çıkan bölgede iz kalacaktır. Dermaderm leke kremi satın alınarak kullanılmaya başlaması ile birlikte oluşan cilt sorunlarının hızlı bir şekilde iyileşmesi, lekelerin yok olarak normal cilt görünümüne kavuşmasında etkili olacaktır.

Kremin kullanılmaya başlaması sonucunda yağ dengesini sağlayacak olduğu için ortaya çıkacak olan sivilcelerin oluşmasını azaltacaktır. Siyah noktalar ve beyaz noktalar yüz bölgesinde oluşması ile birlikte kalıcı iz kalmasına neden olur. Düzenli kullanımıyla birlikte derin izlerin yok olmasında etkili olacaktır.

Ducray Keracnyl Control Krem

Sivilce sorunları olan yağlı cilde sahip olan kişilerde meydana gelen sivilce ve siyah noktaların bırakmış olduğu derin izlerin tedavisinde etkili olan bir kremdir. Oluşan cilt sorunlarının yardımcı bakım kremi olarak görülecek ve iltihaplı sivilcelerin oluşması ile birlikte siyah ya da beyaz leke oluşumunda bunun tedavisinde etkili olmaktadır. Sivilce oluşmasını engelleyecek, cildin normal yağ dengesine kavuşmasında da etkili olacaktır. Krem ilk kullanımı ile birlikte sadece sivilce izlerinin tedavisinde etkili olmayacaktır. Aynı zamanda da cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Cildin ihtiyacı olan minerallerin ve vitaminlerin içerisinde bulunması sayesinde cildi besleyecek ve cildin tazeliğini korumasında da etkili olacaktır.

Krem zararlı olan güneş ışınlarının sonucunda meydana getirecek olan kahverengi lekelerin de hızla yok olmasında etkilidir. En etkili kremler arasında olan, temiz cilt üzerine kullanımı ile birlikte cildi zararlı güneş ışınlarınında etkili olmamasını sağlayacak özel formülü sayesinde etkili olmaktadır.  

Sivilce İz Krem Fiyatları

Krem İsimleri Fiyatı
Bioderma White Objective Hand 72.50 TL
Avene Cleanance Expert Peeling Krem 68.40 TL
Yves Rocher Sivilce Giderici Krem 32.90 TL
Dermaderm Leke Kremi 24.90 TL
Ducray Keracnyl Control Krem 50.32 TL

 
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle