Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Sivilce Kurutucu Krem İsimleri, Kullanımı ve Yan Etkileri

Sivilcelerin oynanması ya da sürekli aynı yerde çıkması iz kalmasına neden olur. Oluşan sivilcelerin anında kurutucu özelliği olan krem isimleri ve kullanımları

Sivilce Kurutucu Kremler

Akne Kremi

Yoğun olarak sivilcelerden şikayet eden, iltihaplı sivilcelerin anında kurumasını isteyen kişilerin doktora giderek muayene sonucunda reçete edilecek ilaçları eczanelerden alarak kullanmalıdır. Burada yazmış olduğumuz ilaç isimleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tarafından reçete edilmediği sürece eczanelerden satın alınarak kullanılmamalıdır.

Clindoxyl Krem

İltihaplı çıkan sivilcelerin yok olmasında etkili olan bu krem doktorlar tarafından iltihaplı sivilce kurutucu özelliği sayesinde reçete edilir. Eczanelerden satın alacaksınız. Yağlı ciltlerde daha çok sivilce ve siyah noktaların olması görülmektedir. İltihaplı sivilcelerin bakterilerin ölmesinde ve yeni sivilcelerin oluşmasında engel olacaktır. Kremin sivilceler üzerinde etkili olmasını Benzoyl Peroksit Anhidroz + Klindamisin Fosfat etken maddesi sayesinde sağlamaktadır. Siyah nokta ve beyaz noktaların azalmasında etkili olur.

Yan etkileri: Lokal olarak sürülecektir. Bölgede yanma hissi olması, kızarıklığın yoğun olarak görülmesi, cilt kuruluğu ve soyulma gibi yan etkilerde sıklıkla bazı kişilerde görülmektedir.

Azelderm Krem

Akne ortaya çıkması ile birlikte sadece iltihaplı sivilceler üzerinde etkili olmayacak aynı zamanda da siyah ve beyaz noktalarda da etkili olacak bir krem çeşidi olmaktadır. Sivilcelerin hızla yok olmasını düzenli olarak kullanımı sonucunda etkili olacaktır. Bu krem her zaman için 12 yaşından yetişkinlerin kullanmasında etkili olacaktır. Cilt tonunun eşitlenmesinde ve pürüzsüz bir cilde sahip olmasını sağlayacaktır. Yağlı cilde sahip olan kişilerin yağ dengesinin normale dönmesini sağlayacaktır.

  • Kızarıklık;
  • Yanma;
  • Kaşınma;
  • Soyulma;
  • Deri döküntüsü.

Oluşan büyük ve iltihaplı sivilce oluşması durumunda bunun kurumasında etkili olup, kremin ilk kullanımından sonra daha etkili olmaktadır. Büyük ve içerisinde iltihap olan sivilcelerin kurumasında etkili olan, kullanımı sonucunda kısa sürede iltihapların kurumasında hemen etki edecektir. 

Krem günde 2 defa lokal olarak sadece sivilcenin üzerine ince bir tabaka halinde sürülmelidir.

Skinoren Krem

Sivilce ortaya çıkması ile birlikte iltihaplı büyük aknelerin tedavisinde etkili olduğu gibi gül hastalığı da bilinen cilt hastalığının tedavisinde etkili olan bir krem olmaktadır. Siyah noktaların yok etme konusunda ve oluşacak bakterilerin oluşması durumunda bakterilerin hızla yok olmasında etkili olacaktır. Kremin bakteri önlemesinde etkili olduğu gibi sivilce sonrasında ortaya çıkacak olan lekelerin de yok olmasında son derece etkili olacak ve yok olmasını sağlayacaktır. Cilt lekelerinin yok olmasında ve normal cilt tonuna kavuşmasında da etkilidir. Kremin etken maddesi olan Azelaik Asit sayesinde düzenli kullanımı ile birlikte sivilce yok edecektir.

Yan etkileri: Çoğu kişilerde yan etkisi olmasa da bazı hassas ciltlere sahip olan kişilerde alerjik reaksiyon olması ve deri döküntüsü meydana gelebilir. Çok ender olarak kepeklenme ve kızarıklık sürüldüğü yerde görülebilir. Kaşıntı ve yanma lokal olarak sürüldüğü bölgede görülebilir.

Isotrexin Krem

Orta şiddetli ve hafif dereceli iltihaplı olan sivilcelerde etkili bir krem olması ile bilinmektedir. Isotretinoin + Eritromisin etken maddesine sahip olan krem özellikle de ergenlik döneminde olan kişilerin ciltlerinde ortaya çıkan kırmızı renkte sivilcelerin yok olmasında çok etkili olan bir krem olmaktadır. İltihaplı oluşan sivilcelerin üzerine sürülmesi ile birlikte düzenli olarak kullanımı neticesinde bu krem sayesinde kısa süre içerisinde iltihap kuruyacak ve sivilce iz bırakmadan geçecektir. İlacın yan etkileri şunlar olmaktadır:

  • Cilt bölgesinde ağrı;
  • Kızarıklık;
  • Kaşınma;
  • Pullanma;
  • Cildin koyulaşması.

Bazı kişilerde kremin etken maddesine karşı alerjisi olanlarda reaksiyon gelişimi görülebilir. Bu durumlarda ishal, nefes darlığı gibi yan etkilerin ortaya çıkması durumunda kremin kullanılmaması ve bu durumun reçete eden doktora bildirmesi gerekmektedir.

Eritretin Krem

Jel kıvamında olan sivilcelerin kurumasında etkili olan bir krem olmaktadır. Kremin etken maddesi Eritromisin + Tretionin olmaktadır. Daha çoğunlukla büyük ve iltihaplı olan sivilcelerin kuruması amacıyla doktorların reçete edecek oldukları bir krem olmaktadır. Cilt üzerinde kuruluğun olmasına ve cildin nemini alacak olması nedeniyle cilt üzerine sürülmesi sonrasında cildin nemini tekrardan kazandırmak için cilt üzerine nemlendirici sürülmesi gerekmektedir.

Yan etkiler: Döküntü, ishal, kaşıntı, pullanma, karın bölgesinde ağrı oluşması bazı kişilerde görülebilir.

Sivilce Kurutucu Krem Fiyatları

Krem İsmi Fiyatları
Clindoxyl Krem 35.59 TL
Azelderm Krem 33.91 TL
Skinoren Krem 61.31 TL
Isotrexin Krem 17.71 TL
Eritretin Krem 23.56 TL

 
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 2 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle