Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Atopik Dermatit Krem İsimleri, Kullanımı ve Fiyatları

Atopik dermatit hastalarının belirtilerini azaltmak ve egzama sonucunda kuruyan ciltlerin tekrar nemini kazarak dermatit oluşumunu azaltmak için kullanılacak krem isimleri.

Betnovate Merhem

Hastalarda atopik dermatit gelişmesi sonucunda 1 yaşından büyük çocukların tedavisinde doktorun reçete etmesi halinde eczanelerden 12.71 TL ücretle satın alınacak Kortizonlu atopik dermatit kremi olmaktadır. Topikal olarak kortikosteroid arasında yer almaktadır. Kremin etken maddesi olan Betametazon Valerat sayesinde oluşan ve bütün tedavilere rağmen iyileşme belirtileri ortaya çıkmaması durumunda reçete edilecek bir kremdir. Günde iki defa oluşan bölgeye lokal olarak uygulanmalı ve tedavi sürecinin 4 haftayı geçmemesi çok önemlidir. Kremin etken maddesine karşı alerjisi olan kişilerin uygulamaması gerekmektedir. Ayrıca ortaya kullanan kişilerde bazı yan etkilerin görüldüğü de ortaya çıkmıştır. Bu yan etkiler şunlardır:

 • Yanma hissi;
 • Enfeksiyon gelişimi;
 • Kaşıntı;
 • Ağrı görülmesi;
 • Kırışıklık;
 • Kuruluk.

Her zaman için ince bir tabaka olacak şekilde lokal olarak bölgeye sürülmesi gerekmektedir. Oluşacak yan etkiler arasında pigmentasyon değişiklikler meydana gelmesi durumunda ve cilt üzerinde ciddi döküntüler oluşması halinde kremin kullanımı durdurulmalı ve bu konuda doktora bilgi verilmelidir.

Tacrolin Pomad Krem

Eczanelerden doktorun dermatit tedavisi için reçete edecek olduğu ilaç 50,62 TL ücretle satın alınacaktır. İlacın etken maddesi Takrolimus olmaktadır. Bu etken maddeye karşı bazı kişilerin alerjisi olmaktadır. Alerjisi olan kişilerin kullanımı sakıncalı olacaktır. Bağışıklık sisteminin düzenleyici etkisi olmaktadır. Topikal kortikosteroidler arasında olan kortizonlu bir krem olmaktadır. Atopik dermatit olması durumunda kullanılacaktır. Kullanım şekli her zaman için doktorun reçetede yazdığı şekilde uygulanmalıdır. Hastalığın tedavisinde ağız bölgesi ve göz bölgesine asla sürülmemesi gerekmektedir. Derinin üzerine çok ince tabaka halinde uygulanmalıdır. Daha çoğunlukta gün içerisinde iki defa uygulanması tedavisi için etkili olur. Eczaneden aldığınız kremin yan etkileri şunlardır:

 • Döküntü;
 • Kızarıklık;
 • Ödem;
 • Akne;
 • Ağrı oluşması;
 • Kaşıntı.

Yukarıda ki yan etkiler kremin kullanılmaya başladığı ilk zamanlarda görülecektir. Bir süre sonra geçer. Geçmemesi durumunda ise doktora bu yan etkiler söylenmelidir.

 Coresatin Panthenol Krem

Cildi aşırı kuru olan kişilerin dermatit gelişmesi sonucunda lokal olarak bölgeye uygulanması gerekmektedir. Özellikle de hassas olan ciltlerin nemlenmesinde etkili olacaktır. Bu kremin kortizon içermeyecek olduğu için özellikle de bebeklerde cilt kuruması sonucunda ortaya çıkacak olan dermatit belirtilerinin hızlı bir şekilde iyileşmesinde etkili olacaktır. Hassas cildin tedavisinde etkili olacaktır. Tahriş olmuş ve kaşıntının yoğun olarak görülmesi sonucunda koruyucu bir katmanın oluşması sayesinde nemli bir cilt olmasını sağlayacaktır.

Bu kremin içerisinde Aloe vera özü fazlasıyla bulunmaktadır. Bu madde sayesinde cilt sağlığı oldukça etkili olmaktadır. Özellikle içerisinde mineral yağ ve nane yağı olması sebebiyle cilt bakımında etkili olacaktır. İçerisinde cilt sağlığında etkili olan B6 vitamini ve E vitamini sayesinde ciltlerin nemli kalmasını sağlamaktadır.

Hassas ve zarar görerek tahriş olmuş ciltlerin iyileşmesinde etkilidir. Krem 44,90 TL ücretle satın alarak gün içerisinde iki defa tahriş olmuş cilt yüzeyine lokal olarak sürülmelidir.

Bioderma Atoderm Cream

Hastalarda meydana gelen dermatit oluşması sonucunda kişilerin ciltleri üzerinde kuruluk meydana gelir. Bu kuruluk giderilmemesi sonucunda egzama belirtileri daha da şiddetlenecektir. Bunun olmaması için bu kremi 86.00 TL ücretle satın almanız durumunda ve egzamalı bölgeye uygulamanız halkinde cildin nemlenmesinde etkili olacaktır. Kremin bileşenleri şunlardır:

 • Mineraller;
 • Gliserin sitrat;
 • Sodyum hidroksit;
 • Trigliserid.

Kremin bileşenleri sayesinde uygulanması sonucunda cilt kuruluğunun yok olmasını sağlayacak ve gün boyunca devam edecektir. Cilt bakım kremi olarak da kullanabilir ve kişilerin kusursuz bir cilde sahip olmalarını sağlayacaktır.

Özellikle de hassas cilde sahip olan kişilerin tüm cilt sorunları için bu kremi satın alarak kullanabilirler.

Mustela Stelatopia Lipid Krem

Kuru ciltlere sahip olan kişilerde görülecek olan atopik dermatit tedavisinde etkili olan bir ilça olmaktadır. Bu krem cilt üzerine uygulanması sonucunda vücut bakımı olarak uygulanmasının ardından etkisini hemen gösterecektir. Cilt üzerinde rahatlama sağlayacaktır. Cildin nemlenmesinde etkili olacak ve esnek bir doku sağlamaya başlayacaktır. Özellikle de egzama sonucunda iltihaplanma görülmesi sonucunda nemlendirilecek cildin hızla iyileşmesinde etkili olacaktır. Krem renklendirici ve paraben maddelerini içermemesi nedeniyle her cildin tedavisinde etkili olur. Sabah ve akşam olmak üzere temizlenmiş olan cilt yüzeyine sürülmesi gerekmektedir. Etkisini anında göreceksiniz. 63.67 TL ücretle satın alacak olduğunuz bu ürün etkili olmaktadır. Kuruluğun önüne geçmesinde son derece etkili olacak ve dermatit belirtilerinin yatışmasını sağlayarak cilt bakımını sağlayacaktır.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle