Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Dermatit Tedavisinde Kullanılan Krem İsimleri ve Fiyatları

Dermatit hastalığının tedavisinde kullanılan, doktor tarafından reçete edilen kremlerin isimleri, kullanım şekilleri, yan etkileri ve fiyat bilgisini bulabilirsiniz.

Dermatit Krem İsimleri

Burada yazmış olduğumuz dermatit tedavisinde kullanılan ilaç isimleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Doktorunuz tarafından reçete edilmediği zaman alarak kullanmayınız.

İlaç İsmi Etken Maddesi Fiyatı
Dolgit Ibuprofen 9.19 TL
Dermovate Klobetazol Propiyonat 13.68 TL
Eumovate Klobetazon Butirat 13.5 TL
Hipokort Hidrokortizon Asetat 8.54 TL
Bepanthene Plus Dekspantenol + Klorheksidin 17.01 TL
Dermatop Prednikarbat 13.68 TL
Advantan Metilprednizolon Aseponat 6.84 TL
Ketoral Ketokanazol 7.41 TL
Momecan Mometazon Furoat 7.15 TL

Coresatin Dermatit Krem

Dermatit Tedavisinde Kullanılan Kremler

İnternet üzerinden sipariş vererek satın alacağınız gibi, anlaşmalı olan eczanelerden de 48.51 TL ücret ile satın alabilirsiniz. Kaşıntılı olan hastalıkların tedavisinde kullanılmakta ve cildin onarılması ayrıca yenilenmesi amacıyla kullanılacak bir krem olmaktadır. Cildin dış etkenler sonucunda meydana gelecek olan alerji belirtilerinin de hafiflemesini sağlamaktadır. Cilt üzerinde dermatit oluşması sonucunda cilt kuruluğunun oluşmasına neden olacaktır. Bu durumda kullanacak olduğunuz Coresatin krem cildin tekrardan nemlenmesine ve kuruluğun yok olmasını sağlayacaktır. Alerji belirtilerinin azalmasına ve cildin tahriş olan bölgesinin iyileşmesinde etkili olmaktadır.

Dolgit Krem

Krem eczanelerden 9.19 TL ücret ile satın alabilirsiniz. Ağrı kesici özelliği olması nedeniyle dermatit sonucunda meydana gelen lezyon iltihaplanmasında da etkili olmaktadır. Özellikle kaşıntının oluştuğu ağrılı dermatit tedavisinde doktorlar tarafından uygun görülmesi sonucunda reçete edilir.Kremin bazı yan etkileri olmaktadır. Yanma ve sürülen bölgede kızarıklık olması söz konusu olabilir.

Dermovate Krem

Dermatit tedavisinde etkili olan steroid olarak reçete edilecek bir ilaç olmaktadır. Zor tedavi edilen ve kronik bir hal almış olan hastalığın tedavisinde etkili olmaktadır.Kaşıntının meydana gelmesi ve yoğun bir şekilde kızarıklık oluşması sonucunda lezyon oluşan bölgeye lokal olarak sürülmesi sonucunda etkili olacaktır.

Yan etkileri arasında cilt şişkinliğinin meydana gelmesi ya da batma hissi bazı kişilerde hissedilebilir.

Eumovate Krem

Kortizonlu ilaç olarak üretilen ilacın etken maddesi Klobetazon Butirat olmaktadır. İltihaplı ve yoğun olarak kaşıntının oluştuğu dermatit tedavisinde kullanılmaktadır. Kremin yan etkileri arasında deride incelme meydana gelmesi, kıllanmanın oluşması ve döküntünün yoğun bir şekilde oluşması görülebilir.

Hipokort Pomad Krem

Reçete edilmesi sonucunda eczanelerden 8.54 TL ücret ile satın alabilirsiniz. Bütün dermatit türlerinde kullanılacak olan kortizonlu ilaçlar arasında olmaktadır. Kaşıntının ve bölgede kızarıklık olması durumunda sürülebilir. Kremin yan etkileri arasında deride soyulma meydana gelmesi ve deri çatlaklarının oluşması söz konusu olabilir.

Sudocrem Krem

İnternet üzerinden de kremi satın almak için 27.48 TL fiyatı ile sipariş verebilirsiniz. Daha çok bebeklerde meydana gelen ve cilt üzerinde bebeklerde kızarıklık oluşması, kaşıntının ve dermatit görülmesi durumunda cilt kuruluğuna neden olan bu hastalığın tedavisinde kullanılır.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle