Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Ürtiker Tedavisinde Kullanılan İlaç İsimleri ve Yan Etkileri

Halk arasında kurdeşen adı verilen Ürtiker hastalığının tedavisinde en iyi olan ilaç isimleri ve bunların bazı kişilerde yaptığı yan etkiler ayrıca ilacın ücret bilgileri.

Bu İnternet sitesinde yazmakta olan ilaç isimleri sadece bilgilendirme amaçlı olup, doktor tarafından reçete edilmediği sürece eczanelerden alınarak kullanılmamalıdır.

Tavegyl Tablet

Kurdeşen hastalığı tedavisinde doktorlar tarafından en etkili ilaçlar arasında olan ilacın etken maddesi Klemastin olmaktadır. Bu ilaç oral yolla kullanılmalıdır. Hastalığın belirtileri arasında meydana gelecek olan gözlerde sulanma, burun akıntısı gibi belirtilerin yanı sıra kaşıntının olması ve sıcaklık hissinin oluşması sonucunda hastalara verilir. Kurdeşen hastalığı ile ilgili olarak hastaların oluşmasına neden olan böcek ısırmaları ya da stres sonucunda meydana gelen kurdeşen hastalığının tedavisinde etkili olmaktadır. İlacın kullanmaya başlayan kişilerde bir takım yan etkilerinin olduğu da görülmektedir. Bunlar sıklıkla vücudun herhangi bir bölgesinde kaşıntının olması, yüksek tansiyon, göz tansiyonu ya da kabızlık gibi kullanan kişilerde istenmeyen yan etkileri olabilir. Bu durumlarda ilacın kullanımı bırakılmalı ve doktor bilgilendirilmelidir. İlacı eczanelerden 13.68 TL ücret karşılığında satın alabilirsiniz.

Aviject IM/IV Enjeksiyon

İlacın etken maddesi olan Feniramin sayesinde birçok kaşıntılı ve alerjik durum gelişmesi sonucunda tedavisi için doktorlar tarafından reçete edilmektedir. Özellikle de kurdeşen tedavisinde kaşıntının ve şişliğin yoğun olarak vücut üzerinde görüldüğü durumlarda ve akıntı oluşması gibi bir durum söz konusu olursa doktorun ön gördüğü şekilde reçete etmesi durumunda kullanmalısınız. Kurdeşen oluşması sonucunda oluştuğu bölgede şişlik olması ve solunum sıkıntısı çeken kişilerde bu durumları azaltmak amacıyla kullanılır. Fakat doktor ön görmemesi durumunda ilacı alarak kullanmamalısınız. Birçok kişinin mukoza iltihabı yaşaması durumunda reçete edilecektir. İlacın bir takım yan etkileri de bulunmaktadır. Bu yan etkiler arasında ilacın etken maddesi olan Feniramin karşı bir alerjiniz olması durumunda kullanmamalısınız. Ayrıca astım hastalarının da kullanması önerilmemektedir. Kabızlık, mide bulantısı ve baş dönmesi gibi ilacın istenmeyen yan etkileri de bulunmaktadır. 6.66 TL ücret ile satın alabilirsiniz.

Dermabel Deri Merhemi

Dermabel deri kreminin etken maddesi olan Betametazon sayesinde kaşıntı önleyici özelliği sayesinde kurdeşen hastalığı oluşması durumunda iyileştirici özelliği bulunmaktadır. Hastalık sonucunda döküntü ve kızarıklık oluşması ve kronik deri hastalıklarının kaşıntı önleyici olarak tedavisinde kullanılmaktadır. Böcek ısırmaları sonucunda ya da hastanın strese bağlı olarak gelişecek olan kurdeşen hastalığının tedavisinde oldukça etkili olan iltihaplı bölgenin yok olmasını ve kaşıntının azalmasını sağlamaktadır. Hastalığı tedavi etmek için kullandığınız dermabel kremin bir takım istenmeyen yan etkileri de bulunmaktadır. Göz ve çevresinde kullanılmaması gerekmektedir. Özellikle de su çiçeği ya da tüberküloz nedeniyle meydana gelen cilt üzerinde yaralar oluşması durumunda hastalığın tedavisinde kullanılmamalıdır. Sürüldüğü bölgede kızarıklık oluşması, yanma hissi ve batma hissinin oluşması gibi durumlar söz konusu olabilir. Doktor tarafından reçete edilmesi durumunda 13.68 TL ücret ile satın alabilirsiniz.

Rolinoz 10 Mg Tablet

Doktorunuz tarafından Rolinoz tablet reçete edilmesi durumunda 6.93 TL ücret ile eczanelerden satın alabilirsiniz. Tabletin kullanımı 6 yaş üzerinde olan çocukların tedavisinde uygulanmaktadır. Vücut üzerinde kaşıntı olması sonucunda hastaların tedavi etmek amacıyla kullanılır. Özellikle de kurdeşen tarzında kronikleşmiş bir hastalığınız olması sonucunda burun tıkanıklığı ya da akıntısı ve hapşırma gibi sorunlar yaşayan kişilere reçete edilir.

İstenmeyen yan etkileri arasında vücutta kaşıntı hissi, nefes darlığı ve kızarıklığın artması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu durumlarda ilacın kullanım bırakılmalı ve doktora bilgi verilmelidir. 

Hitrizin 5 MG Şurup

İlacı eczanelerden 10.25 TL ücret ile doktor tarafından yazılması durumlarında satın alabilirsiniz. Etkin maddesi olan Setirizin dihidroklorür sayesinde vücut üzerinde meydana gelen kronik kurdeşen tedavisinde etkili olmaktadır. Deri bölgesinde kızarıklığın ve döküntüler sonucunda şişme olması sonucunda ve saman nezlesi gibi mevsimsel olarak görülen hastalığın tedavisinde etkilidir. İlacın istenmeyen yan etkileri arasında karın ağrısı, kabızlık ve iştah kaybı gibi durumlar meydana gelebilir.

Feksine 120 MG Tablet

Kurdeşen hastalığının oluşması sonucunda meydana gelecek olan etkileri azaltmak amacıyla kullanılan bir ilaç olmaktadır. Özellikle de burun akıntısı, solunum zorluğu yaşanmakta olması durumunda Antihistaminik ilaç grubunda yer alan bu ilaç reçete edilecektir. Her zaman için doktor tarafından önerildiği gibi kullanılmalı ve 12 yaşından büyük yetişkinlere reçete edilmelidir. İlacın istenmeyen yan etkilerinin olması durumunda hemen ilacın kullanımı bırakılmalıdır. Doktor bu konuda bilgilendirilmesi gerekmektedir. Zor nefes alma, hırıltılı nefes alma ve yutma güçlüğü çeken kişiler bırakması gerekmektedir.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 3,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle