Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Egzamaya İyi Gelen Krem İsimleri, Yan Etkileri ve Fiyatları

Egzama tedavisinde doktor tarafından reçete edilen egzama kremleri arasında çok sık reçete edilmekte olan kremlerin isimleri, kullanım şekilleri ve yan etkileri bulunmaktadır.

Egzama Kremi İsimleri

Burada yazılı olan egzama tedavisinde kullanılmakta olan krem isimleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tarafından reçete edilmedikçe Egzama kremleri eczanelerden almayınız.

Elidel Krem

Eliden kremin etkin maddesi Pimekrolimus olmaktadır. Deri tedavisinde uygulanmakta olan iltihaplı bölgeye sürülerek iltihaplı bölgenin kurtulmasında etkili olmaktadır. Krem steroid madde içermemekte ve bu sayede egzama sonucunda iltihap meydana gelmesi neticesinde kızarıklığın ve de kaşıntının tedavisinde kullanılmaktadır. Cilt üzerinde ki hücreler üzerinde etkili olup 2 yaş üzerinde ki yetişkinlerin tedavisinde kullanılmaktadır. Egzama belirtilerinin olması durumunda tedavisi amacıyla sürülecek olan kremi her zaman için doktorun önerdiği şekilde uygulamanız tavsiye edilmektedir. Genellikle günde 2 defa uygulanmalı ve cildi nemlendirerek kurumasını engellemek amacıyla egzamanın olduğu bölgeye sürülmelidir. Elidel kremin bir takım yan etkileri de bulunmaktadır.

  • Sürülen yerde şişlik olması;
  • Alerjik reaksiyon;
  • Deri döküntüsü;
  • Yüzde şişkinlik;
  • Kızarıklık;
  • Deri enfeksiyonları.

Bu yan etkiler görülmesi durumunda kremin kullanılması bırakılmalı ve doktora söylenmelidir. İlacın eczanelerden doktor tarafından reçete edilmesi durumunda 61.26 TL ücret ile satın alınabilir.

Dermovate Merhem

Dermovate merhem cilt kuruluğunda nemlendirmek amacıyla uygulanmakta olan bir krem olmaktadır. Daha çok likenfiye olması durumunda ve pullanma meydana gelirse bu gibi lezyonların iyileşmesi amacıyla uygulanmaktadır. Egzama tedavisinde, sedef hastalığında uygulanacak olan bir ilaç olmaktadır. Doktor tarafından reçete edilmesi durumunda eczanelerden 3.68 TL ücret ile satın alacağınız ilacın etkin maddesi Klobetazol Propiyonat olmaktadır. İnatçı olan ve bir türlü iyileşmeyen lezyonların tedavisinde uygulanmaktadır. Merhemin 4 haftadan daha uzun süre uygulanmaması gerekmektedir. Kullanılacak olan dozun haftalık olarak 50 mg geçmemesi gerekmektedir.

Kullanmakta olduğunuz ilacın bir takım ya etkilerinin bulunması nedeniyle bu yan etkiler olması halinde kremin kullanılmaması gerekmektedir. Hastalarda yaygın olarak alerjik reaksiyonlar gelişmesi ve deri üzerinde yanma ya da ağrının olması söz konusu olabilir. Deri üzerinde enfeksiyon oluşması ve çizgi şeklinde izlerin bulunması gibi durumlar görülmektedir.

Avantan Krem

Normal reçete ile eczanelerden alabilecek olduğunuz ilacın etkin maddesi Metilprednizolon Aseponat olmaktadır. Alerjik reaksiyon derinin üzerinde olması sonucunda mantar gibi hastalıklar ya da sedef hastalığının tedavisinde uygulanmaktadır. Daha çok seboreik egzama tedavisinde uygulanmakta olan kabartılı derinin olması durumunda ve kaşıntının yoğun olduğu durumlarda, deri üzerinde pullanma görülmesi sonucunda hastalığın tedavi etmek amacıyla kullanılacaktır. Doktor nasıl reçete ettiyse o şekilde uygulanması gerekmektedir. Daha çok egzamaya iyi gelen kremler arasında bulunan advantan kremin kullanılması 12 haftadan daha uzun süre olmaması gerekmektedir. Advantan kremin istenmeyen yan etkileri de bulunmaktadır. Bunlar deri üzerinde hafif yanma hissinin olması ve de kaşıntının meydana geleceği durumlar olabilir. Uygulanan bölge üzerinde deride incelme ya da mantar enfeksiyonunun gelişmesi gibi durumlar olabilir. Vücut üzerinde renk değişikliği de istenmeyen yan etkiler arasında olmaktadır. Cildin pembeleşmesine neden olabilir.

Mustela Banyo Yağı

Cilt üzerinde rahatlamanın olmasını sağlayacak, Kuruluk meydana gelmesi sonucunda cildin nemlenmesini sağlayacaktır. Daha çok bebeklerde ve çocuklarda meydana gelen egzama tedavisinde suyun içerisine konulması sonucunda rahatlama sağlayacaktır. Banyo suyunun içerisine 3 kapak en fazla dökerek kullanmanız su sonucunda sertleşen derinin yumuşamasını sağlayacaktır. İçeriği bitkisel yağlar sonucunda üretilen bir yağ olması nedeniyle bitkisel yağlar sayesinde vücut nemlenecektir. Bebeklerin ferahlamasını sağlar.

Momecan Krem

Momecan krem 7.15 TL ile eczanelerden satın alınacak olan Mometazon Furoat etkin maddesi olan ilaç olmaktadır. Güçlü kortikosteroidler içerisinde yer alan kortizonlu krem olmakta ve cilt üzerinde problem olması durumunda kızarıklık ve kaşıntının oluşması sonucunda cilt üzerine Momecan krem sürülmektedir. Kaşıntıyı azaltmak amacıyla doktor tarafından reçete edilmektedir. Sedef hastalığı ya da egzama tedavisinde etkili olmaktadır. Daha çok en iyi egzama kremi arasında yer almaktadır. İlacın yan etkileri bulunmaktadır. His kaybının yaşanması cilt üzerinde yanma ya da apse oluşması ve kaşıntının olması gibi deri incelmesi de görülecektir. 

Bepanthen Krem

Bepanthen krem egzama tedavisinde meydana gelen çatlaklar ve yaraların iyileşmesi amacıyla kullanılmakta olan, cilt üzerinde ya da dudak kenarlarında meydana gelen sedef, egzama tedavisinde oldukça etkilidir. Sulu yara oluşması sonucunda hızla iyileşmeyi sağlayacak etkisi olmaktadır.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 2 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle