Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Yüzde Oluşan Egzamaya İyi Gelen Krem İsimleri

Yüzde oluşan egzama tedavisinde doktor tarafından reçete edilerek kullanılan ilaç bilgileri, fiyatları, ilacın kullanım süresi ve yan etkileri hakkında detaylı bilgileri bulabileceksiniz.

Yüzde Egzama Kremi

Burada yazılan ilaç isimleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Doktor tarafından reçete edilmediği sürece asla eczanelerden satın alınarak kullanılmaması gerekmektedir.

İmpetex Krem

İlacın etkin maddesi Diflukortolon Valerat + Klorkinaldol olmaktadır. Bu sayede mikroplara karşı etkili olmaktadır. İlacın haricen kullanılması gerekmektedir. Kızarıklık, deri yüzeyinde tabaka oluşması, kaşıntı gibi belirtilere sahip olan yüzde ki egzama tedavisinde kullanılmakta olan bir krem olmaktadır. Birçok bakterinin ya da mantarın tedavisinde kullanılmakta olan enfeksiyonların giderilmesinde yardımcı olacaktır. İlaç her zaman için doktor tarafından tavsiye edildiği şekilde uygulanması gerekmektedir. İlaç 3 haftadan daha uzun bir süre kullanılmaması gerekmektedir. Günlük kullanımı olmaktadır. Günlük olarak günde 3 defa egzamanın şiddetli olduğu zamanlarda kullanılmalıdır. Daha sonradan ise günde 1 defa sürmek etkili olacaktır. İlacın etkin maddesine karşı alerjisi olan kişilerde kaşıntı ya da yanma olabilmektedir. Bazı kişilerde cilt kabarması da görülebilir. Kullanıldığı bölgede kılcal damarlar üzerinde genişlemenin olması da söz konusu olabilir. Bazı hastalarda ise deri bölgesinde sivilce çıkmasına neden olmaktadır.

9.57 TL ücret ile eczaneden satın alacağınız gibi doktorun reçete etmesi durumunda ise SGK kapsamında alabilirsiniz.

Elidel Krem

Novartis Sağlık firması tarafından piyasaya sürülmekte olan ilacın etkin maddesi Pimekrolimus olmaktadır. Egzama gibi hastalıkların tedavisinde oluşan kızarıklık ve özellikle de kaşıntı olması durumunda deri hücrelerinin üzerinde çok etkili olmaktadır. 2 yaşından küçük çocuklarda kullanılmaması gerekmektedir. Yüz ve baş bölgesinde meydana gelen egzama tedavisinde rahatlıkla kullanmanız mümkün olacaktır. Her zaman için ilacın doktorunuz tarafından tavsiye edildiği şekilde kullanılması gerekmektedir. Daha çok günde iki defa olmak üzere, sabah ve akşamları kullanmanız uygun olacaktır. 6 haftalık süre boyunca herhangi bir iyileşme belirtisi olmaması durumunda ise doktora tekrardan muayene olmanız gerekmektedir. İlacın bir takım yan etkileri bulunmaktadır. Şişlik, ağrı sıklıkla kremin sürüldüğü bölgede görülen alerjik reaksiyonlar içerisinde olmaktadır. Bazı hastalarda yaygın olmasa da siğil oluşumu görülmektedir. Sürülen bölgede kabartı ve kaşıntının olması da söz konusu olabilir.

İlacın SGK kapsamında olduğunu, doktor tarafından yazılması durumunda herhangi bir ücret ödenmeyeceğini fakat eczanelerden 61.26 TL ücret ile satın alabilirsiniz.

Hipokort Pomad

Etkin maddesi olan Hidrokortizon Asetat pomat olmaktadır. Deri hastalıkları tedavisinde kullanılmakta olan yağlı ciltler için etkili olan bir ilaç olmaktadır. Yüzde oluşan ya da kafa derisinde meydana gelen ciltlerde ki egzama tedavisinde oldukça etkili olmaktadır. Özellikle de pullanma meydana geldiği zaman doktor tarafından reçete edildiği zaman kullanılacak bir krem olmaktadır. Bu tür kremler derilerde kullanıldığı için haricen kullanılması uygun olmaktadır. Kortikosteroidler grubunda olan ilaç günde birkaç defa ince bir tabaka şeklinde sürülmesi sonucunda uygulanması gerekmektedir. 6 yaşından küçük olan çocuklarda ise sadece doktor tarafından önerilmesi sonucunda kullanılmalıdır. İlacın yan etkileri arasında nefes almada zorluk, baş dönmesi, deride soyulma, ciltte yanma gibi durumlar söz konusu olabilir.

Hipokort Pomad ilacını eczanelerden 8.57 lira ücret ile satın alabilirsiniz.

Ureacort Krem

Etkin maddesi olan Hidrokortizon Asetat + Üre sayesinde yüz bölgesinde meydana gelen egzama tedavisinde kullanılmakta olan yağlı bir krem olmaktadır. Kızarıklık, kaşıntı gibi belirtileri olması durumunda kullanılmaktadır. Kaşıntı giderici özelliği sayesinde burun kısmında ya da yüz bölgesinde meydana gelen kabuklanma ya da pullanma olması durumunda iltihaplı bir deri hastalığı olarak meydana gelen egzama hastalığında özel olarak kullanılmaktadır. Kullanım süresi 2 haftayı geçmemesi gerekmektedir. Bir takım yan etkileri bulunmaktadır. Bazı kişilerde alerjik reaksiyonların oluşması söz konusu olabilir. Nefes almada zorluk ya da baş dönmesi gibi belirtiler olması durumunda kremin kullanımını bırakmalısınız.Eczanelerde 7.51 TL ücret ile satın alınabilir.

Sistral Krem

Etkin maddesi olan Klorfenoksamin Hidroklorür maddesini içermektedir. Alerjik kaşıntı sonrasında birçok deri hastalıklarının tedavisinde uygulanacak olan özellikle de yüz bölgesinde egzama tedavisinde de kullanılmakta olan bir ilaç olmaktadır. Hastalığın bölgesel olarak yüz bölgesine sadece uygulanması gerekmektedir. İlacın kullanım süresinin 7 günü geçmemesi gerekmektedir. Belirtiler hafifleyene kadar gün içerisinde doktor tarafından söylendiği gibi kullanılmalıdır. İlacın yan etkileri arasında uyuşukluk oluşması ya da cilt üzerinde alerjik reaksiyon olması ve şişme görülmektedir. 9.25 TL ücret ile satılmaktadır.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 4 oy, ortalama: 4,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle