Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Kortizonlu Egzama Kremi İsimleri ve Yan Etkileri

Egzama tedavisinde kullanılan kremler ve ilaçlara yanıt vererek iyileşme olmaması durumunda, doktor tarafından kortizonlu kremler reçete edilerek iyileşme sağlanır.

Egzama İçin Kortizonlu Kremler

Burada yazılı olan egzama tedavisinde kullanılan kortizonlu kremler sadece bilgilendirme amaçlı olup, doktor tarafından önerilmedikçe kullanılmaması gerekmektedir.

Hipokort Pomad Krem

Egzama tedavisinde kullanılmakta olan kortikosteroidler arasında yer alan Hipokort pomad ilacın etkin maddesi olan Hidrokortizon Asetat olmaktadır. Egzama tedavisinde kullanılmakta olan, alerjik reaksiyonlar sonucunda cilt üzerinde meydana gelen kaşıntının tedavisinde doktorlar tarafından reçete edilmekte olan bir ilaçtır. Kepeklenme ve pul pul döküntünün oluşması durumunda meydana gelecek olan egzamanın belirtilerini yok etmek için kullanılmakta olan krem olmaktadır. Kullanım şekli her zaman için doktor tarafından önerildiği gibi kullanılması gerekmektedir. Daha çok gün içerisinde bir ya da iki defa çok ince bir şekilde uygulanması gerekmektedir. İlacın yan etkileri de bulunmaktadır. Bu belirtiler ortaya çıkması durumunda ilacın kullanımı kesilmeli ve doktora haber verilmesi gerekmektedir. Şişkinlik oluşması, döküntü meydana gelmesi, cilt üzerinde yanma, kuruluk, cilt renginde değişiklik ve fazla tüylenme gibi yan etkileri de olmaktadır. İlacın fiyatı 8.54 TL ücret ile satın alabilirsiniz. 

İmpetex Krem

Deri üzerinde iltihaplı bölgenin gelişmesi sonucunda deri yüzeyine lokal olarak uygulanacak olan, deri üzerinde kızarıklığın, derinin kalınlaşmasının, su toplaması ve aşırı bir kaşıntının oluştuğu egzama tedavisinde kullanılacaktır. Bu krem mantar hastalığının tedavisinde de uygulanmaktadır. İlacın etkin maddesi Diflukortolon Valerat + Klorkinaldol olmaktadır. Bu sayede akıntılı egzama görülmesi durumunda ve iltihaplı egzama olması sonucunda kortizonlu krem olarak doktorlar tarafından reçete edilmektedir. Doktor tarafından nasıl önerildiyse o şekilde kullanılması gerekmektedir. Günde 2 defa ince bir tabaka şeklinde uygulanması tavsiye edilmektedir. İlacın tedavisi toplamda 3 haftayı geçmemesi gerekmektedir. Hastalığın iyileşmeye başlaması durumunda kullanımı günde bir defaya indirilmesi gerekmektedir. İlacın yan etkileri de bazı insanlarda meydana gelmektedir. Bunlar daha çok derinin aşırı bir şekilde ince olması, kılcal damarların genişlemesi, deri üzerinde sivilcelerin çıkması gibi yan etkileri de meydana gelecektir. 

Beklazon Krem

Beklazon krem içerisinde bulunan Beklometazon Dipropiyonat etkin maddesi sayesinde farklı egzama türlerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Kortizonlu kremler arasında bulunur. Özellikle de alerjik egzama ya da iltihaplanmış egzama tedavisinde doktor tarafından reçete edilen bir krem olmaktadır. İltihaplı ve akıntılı olan deri hastalıklarının hepsinin tedavisinde kullanılan ilacın doktor tarafından reçete edildiği şekilde kullanılması önerilmektedir. Kullanımı daha çok günde iki defa lezyonlu bölgeye uygulanması şeklinde olacaktır. Kremin en fazla 4 hafta boyunca uygulanması gerekmektedir. Kullanmakta olduğunuz beklazon isimli kremin bir takım yan etkileri de bulunmaktadır. Bu yan etkiler sıklıkla cilt üzerinde alerjik reaksiyon gelişmesi, şişmenin olması, cilt üzerinde morarma ve aşırı kıllanma gibi yan etkiler olacaktır. Bu gibi yan etkiler meydana gelmesi sonucunda ilacın kullanımı durdurulmalıdır. Doktor tarafından reçete edilmesi sonucunda ilacı 4.03 TL ücret ile eczanelerden satın alabilirsiniz. 

Nerisona-C Krem

Nerisona C kremi iltihap giderici olan ve kortikosteridler grubunda olan kremin etkin maddesi olan Diflukortolon Valerat + Klorkinaldol sayesinde egzama tedavisinde doktorlar tarafından reçete edilmektedir. Cilt üzerinde kızarıklık olması ve alerjik reaksiyonların meydana gelmesi sonucunda su toplaması ve egzamanın oluşması sonucunda kullanılmaktadır. Pul pul döküntülerin meydana gelmesi sonucunda ve kabarcıklar bulunması, iltihap meydana gelmesi sonucunda kullanılmaktadır. Doktor tarafından önerildiği şekilde kullanılması tavsiye edilmektedir. İlaç kullanılmaya başladığından sonra iyileşme görülmesi sonucunda günde 1 defa kullanılması uygun olacaktır. İlacın kullanımı 3 haftayı geçmemelidir. Bazı insanlarda kullanımı sonucunda ilacın bir takım yan etkileri olacaktır. Bu yan etkiler meydana gelmesi durumunda ilacın kullanımı kesilmelidir. Sürülen deri bölgesinde renk değişikliğinin olması, şişlikler, kılcal damarların genişlemesi, deri bölgesinde sivilcelenme olabilir.

İlacın doktor tarafından reçete edilmesi sonucunda SGK kapsamında ücret ödemeden satın alacağınız gibi, 10.22 TL ücret ile de satın almanız mümkün olacaktır.

Dermovate Krem

Dermovate krem kortikosteroidler grubunda olan ve egzamalı bölgeye lokal olarak uygulanacak etkin maddesi Klobetazol Propiyonat olan, iltihaplı bölgeye sürülmelidir. İlacın kullanımı 4 haftadan daha uzun süre olmamalıdır. Yan etkileri arasında bazı kişilerde kaşıntının oluşması, sürüldüğü bölgede yanmanın oluşması, kuruluk ve kırışıklığın olması söz konusu olacaktır.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 4,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle