Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Egzamaya İyi Gelen İlaç İsimleri ve Yan Etkileri

Her türlü egzama tedavisinde doktor tarafından reçete edilen merhem, losyon ve tablet isimleri, fiyatları, kullanım şekli ve fiyatlarının bilgisi içermektedir.

Egzama Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

Aşağıda yazılan ilaçlar egzama tedavisinde kullanılmakta olan bazı ilaç isimleridir. Doktor tarafından reçete edilerek kullanmanız önerilmedikçe eczanelerden satın almayınız.

İmpetex 10 gr Krem

Egzama tedavisinde kullanılmakta olan iltihaplanma sonucunda doktor tarafından reçete edilecek ilacın etkin maddesi olan Diflukortolon Valerat + Klorkinaldol sayesinde doktor tarafından reçete edilmesi sonucunda kullanılmalıdır. Bakterilerin ya da mantar hastalıklarının sonucunda egzama gibi kaşıntı olması sonucunda alerjik egzama ya da seboreik egzama tedavisinde kullanılır. Egzama sonucunda su toplanması sonucunda ya da kızarıklık ve aşırı bir kaşıntı olması sonucunda kullanılır. Kortikosteroidler arasında yer almaktadır. 9.57 TL ücreti olan kremin günde 3 defa kullanılması uygun olacaktır. İmpetex kremin bir takım yan etkileri bulunmaktadır. Kılcal damar genişlemesi bazı kişilerde görülmektedir. Bazı kişilerde kaşıntının olması ya da yanma görülmesi de söz konusu olabilir. Bu yan etkiler olması durumunda doktorunuza bilgi vermelisiniz. 

Dermovate Krem

Alerjik egzama tedavisinde lokal olarak kullanılmakta olan topikal steroid grubu arasında yer almakta olan bir merhem olmaktadır. Bütün egzama tedavisinde uygulanan, kaşıntının ve iltihabın azalmasını sağlayacak olan sedef hastalığı tedavisinde de kullanılmakta olan cilt problemleri için doktor tarafından reçete edilmesi sonucunda eczanelerden 13.68 TL ücret ile satın alınabilir. Tedavinin süresi 4 haftayı geçmemesi gerekmektedir. Günde iki kez kullanılması doktor tarafından farklı bir şekilde kullanımı söylenmedikçe önerilmektedir. Yüz bölgesine kullanılacaksa 5 günden uzun süre kullanılması sakıncalıdır.

İlacın yan etkileri arasında deri bölgesinde incelme olması, sürülen bölgede merhemin yan etkisi olarak kaşıntı ve yanma görülmesi ve deri bölgesinde kuruluk olması da söz konusu olacaktır.

Excipial Lipo 200 ml Solüsyon

Alerjik egzama tedavisinde cildin kuruması nedeniyle egzamanın acı vermesi ve kaşıntının çok olması durumlarında Excipial Lipo losyon cildin nemlenmesi amacıyla doktor tarafından reçete edilirse eczanelerden 10.66 TL ücret ile satın alınabilir. Kronik olan ve bir türlü geçmeyen egzama tedavisinde de cildin nemlenmesi amacıyla uygulanmaktadır. Losyonu gözlere temasından kaçınılması gerekmektedir. Ürünün etkin maddesi olan Üre karşı bir alerjiniz söz konusu olmadığı süre boyunca herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Ultralan 20 Mg Tablet

İlacın etkin maddesi olan fluokortolon sayesinde kortizon grubunda olan ilaçlar arasında olmaktadır. Alerjik deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmakta olan ve birçok egzama türü ve sedef hastalığının geçmeyen kronikleşmesi durumunda hastalığın semptomları arasında olan iltihaplanma ve aşırı kaşınmanın önüne geçmek amacıyla doktor tarafından reçete edilerek egzamaya iyi gelen ilaçlar arasında olmaktadır. İlacın her zaman için doktor tarafından önerildiği şekilde alınması gerekmektedir. Daha çok ilacın sabah saat 06:00 ile 08:00 arasında yutulması tavsiye edilmektedir. Kullanmakta olduğunuz Ultralan ilacının istenmeyen bir takım yan etkileri de bulunmaktadır. Bu yan etkiler meydana gelmesi sonucunda hastanın ilacın kullanımı bırakılmalı ve doktora bildirmeniz gerekmektedir. Bazı kişilerde ilacın kullanımı sırasında kurdeşen oluşması, cilt üzerinde kabarıklık ve kızarıklık olması da söz konusu olacaktır. Yüksek tansiyon ve mide bulantısı da ilacın yan etkileri arasında olmaktadır. Eczanelerden 18.13 TL ücret ile satın alınabilir.

Prednol 16 Mg 20 Tablet

Prednol tablet egzamaya iyi gelen ilaçlar arasında olan kortikosteroidler arasında yer alamkta olan deri üzerinde egzama olması sonucunda cilt bozukluklarının tedavisinde ve birçok hastalığın tedavi etmek amacıyla doktor tarafından reçete edilmektedir. İlacın etkin maddesi olan Metilprednizolon sayesinde her türlü egzamanın iyileşmesi amacıyla doktor tarafından reçete edilerek kullanılacak ve alerjik reaksiyon sonucunda meydana gelecek olan kaşıntının önüne geçmek amacıyla doktorunuz tarafından reçete edilmesi sonucunda 13.24 TL ücret ile eczanelerden satın alarak kullanabilirsiniz. Kortizonlu ilaçlar grubu içerisinde olması nedeniyle ilacın doktor tarafından önerildiği şekilde sabah saatlerinde kullanılması tavsiye edilmektedir. Kullanmakta olduğunuz Prednol ilacının istenmeyen bir takım yan etkileri de bulunmaktadır. Bu yan etkiler oluşması durumunda ilacın alımına son vererek doktoru bilgilendirmelisiniz. Baş ağrısı,yüksek kan basıncı sonucunda zayıf görme, kas zayıflığının meydana gelmesi, mide bulantısı ve kusma oluşması gibi durumların yanı sıra hastanın kilo alımı da söz konusu olacaktır. Bu nedenle bu ilacı kullanıyorken tuz alımını kesmeniz gerekmektedir.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 2 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle