Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Ciltteki Siyah Lekelerin Nedenleri ve İyi Gelen Yöntemler

Siyah lekelerin en sıklıkla ölü hücrelerin cilt gözeneklerini tıkaması sonucunda meydana gelen rahatsız görüntü oluşmasına neden olur. Yok olması için özel üretilen kremleri kullanabilirsiniz.

Ciltteki Siyah Leke Nedenleri

Cilt üzerinde oluşan siyah lekeler daha çoğunlukta yüzde ve burun kısmında görülmektedir. Bu lekelerin vücudun aşırı miktarda pigmentasyon üretmesi ile birlikte ve aşırı melanin üretimi sonucunda ortaya çıkacak olur. Kişilerin çok fazla güneş ışığına maruz kalması ile ya da deri sorunlarının olması ve hücrelerin deri üzerinde birikmesi ile birlikte meydana gelecektir. Siyah noktalar şeklinde de özellikle yüz bölgesinde karşımıza çıkmaktadır. Bu siyah noktaların ortaya çıkmasının nedenleri arasında sivilce ya da akne sonucunda meydana gelecek ve özellikle cilt üzerinde oluşan sivilcelerle oynamış olan bir kişinin sivilce geçmesi sonucunda siyah leke olarak sivilcenin oluştuğu bölgede kalacaktır.

Vücutta ki siyah lekelerin oluşması derinin alt tabakasında bulunan yağlar ile cilt üzerinde siyah noktanın ortaya çıkması ile birlikte cilt üzerine yerleşmesi ile görülmektedir. Daha çoğunlukta kişilerin ergenlik döneminde ortaya çıkacaktır. Ayrıca cildi aşırı yağlı olan kişilerde ve stres sonucunda da ortaya çıkması görülmektedir. Ayaklarda oluşan siyah lekelerin daha çok kılcal damarlardan meydana gelmesi de bilinmektedir.

Kişilerin oksitlenmiş ölü hücrelerinin cilt gözeneklerinin tıkanması neticesinde ortaya çıkar. Bu lekeler insanlarda görüntü olarak rahatsızlık duymalarına neden olacaktır. Siyah noktalar ayrıca şu gibi durumlarda da ortaya çıkacaktır:

  • Yanlış kozmetik ürünlerinin kullanımı;
  • Karaciğer hastalıkları;
  • Hormon değişikliği;
  • Güneş ışınlarına maruz kalmak.

Siyah lekeler insanlarda oluşması durumunda siyah leke giderici kremleri ve maskeleri kullanması ile birlikte yüz temizliği ve ayrıca cilt tonunun eskiye dönmesini sağlayacaklardır.

İnsanların oluşmasını engellemek için güneşe çıkarken mutlaka güneş kremi ile ciltlerini korumaları ve cilt bakımlarına da çok dikkat etmeleri durumunda siyah nokta oluşumunu aza indireceklerdir.

Yves Rocher Pure Kremi

Özellikle de siyah noktaların meydana gelmesinde etkili olan yağlı ve karma ciltlere sahip olan kişilerin kullanımı sonrasında kısa süre içerisinde cilt lekelerinin açılmasında ve özellikle de yüz bölgesinde meydana gelecek olan siyah noktaların azalmasında etkili olacaktır. Cilt altında oluşan ölü hücrelerin yok olmasına ve gözeneklerde meydana gelecek olan tıkanıklığın yok olarak giderilmesinde etkili olması ile bilinmektedir. Özellikle de içerisinde bulunan salisilik asit sayesinde kişilerde siyah leke oluşumunu oldukça azaltacaktır. Yağlı ciltlerin uygulaması ile birlikte özellikle de cilt üzerine uygulanması sonucunda 8 saat boyunca cildin yaplanmasını engelleyecek ve malt kalması konusunda etkili olacaktır. İnternet üzerinden bu kremi 42.90 TL ücret ile satın alarak sizlerde gün içerisinde 2 defa temizlemiş olduğunuz cilt üzerine uygulamalısınız. Krem tamamen doğal olarak üretilmektedir.

Özellikle de cildi besleme konusunda etkili olan Aloe vera bitkisinin özel ve kaside kökü sayesinde cildin üzerinde oluşan siyah lekelerin hızla iyileşmesinde ve eski görünümüne kavuşmasında etkili olmaktadır.

Clinique Exfoliating Scrub 100 Ml Peeling

Yağlı ve de karma ciltlere sahip olan kişilerde sıklıkla vücutlarında oluşan sivilce ve akne şikayet etmektedirler. Bunların oluşumu neticesinde de kişilerde siyah nokta meydana gelecektir. Özellikle de siyah lekelerin yağlı ciltlerde oluşması durumunda ortaya çıkacak olan rahatsız edici görüntüden kurtulmak için ve kişilerin ciltlerinin eski görünümüne kavuşabilmesi için haftada 2 defa uygulanası sonucunda meydana gelen ölü derinin hızla iyileşmesini sağlayacaktır. Cilt üzerine peeling olarak uygulanacak olmasından daha önceden ciltte rahatsız edici görüntünün olduğu bölgeye uygulanmadan önce temizliğinin yapılması gerekmektedir. Sonrasında cilt kurulanmalı ve cilt üzerine masaj yaparak uygulanmasının ardından siyah nokta ve lekelerin yok olması için 3 dakika boyunca beklenmesi gerekmektedir. Bu işlemi düzenli olarak uygulamanız sonucunda kişilerde meydana gelen ölü hücrelerin yok olmasını sağlayacaktır.

Ayrıca peeling günlük olarak da yağlı cilde sahip olan kişilerin kullanması sonucunda ciltte yağ salgılanmasını engelleyecek ve lekelerin oluşumununda önüne geçmiş olacaktır. İnternet sitelerinden 84.73 TL ile satın alarak cilt bakımında kullanabilirsiniz.

Neutrogena Visibly Clear Arındırıcı Yüz Temizleme Jeli

Tüm cilt tiplerine uygun olan jelin özellikle de siyah noktalarından şikayet etmekte olan kişilerin yağlı ciltlerini temizlemek için uygulamalarının ardında cilt üzerinde meydana gelen ölü hücrelerin hızla yok olmasını ve cilt üzerinden arınmasını sağlayacaktır. Kirlenmiş ve tıkanmış gözeneklerin açılmasında etkili olacak ve özellikle de ilk bir hafta kullanımı sonucunda cildin üzerinde ki siyah lekelerin yok olduğunu da gözle görülür biçimde azaldığını fark edeceksiniz. Sabah ve akşam cilt üzerine uygulanması olumlu sonuç verecektir. Bu kozmetik ürününü siyah noktalarından şikayet eden kişilerin 12,68 TL ücretle satın alarak düzenli olarak kullanabilirler.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle