Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Yüzde Oluşan Lekelerin Tedavisi İçin Lazer Uygulaması

Yüzde meydana gelen lekelerinden kurtulmak isteyen kişiler günümüz teknolojisi sayesinde lazer uygulamaları ile bu lekelerden kurtulmaktadır. Bu lekeleri gidermek için kullanılan cihazlar ve fiyatları.

Yüzde Leke Lazer Tedavisi

Leke Lazer Tedavisi

Yüzde leke oluşması güneş ışınlarından, doğumsal nedenler, hormon sorunları, yaşlılık ya da gebelik gibi nedenlerden dolayı görülmektedir. Cilt üzerinde melanin isimli hücrelerin yoğun olarak görülmesi durumunda cilde rengini veren melaninlerin toplanması neticesinde cilt üzerinde normal cilt renginden değişik renkte olan lekeler meydana gelecektir. Yüzde oluşan bu lekelerin insanların sağlığında sorun oluşmasına neden olmazken, estetik olarak görüntüsü rahatsız edecektir. Hastalarda bu lekelerden rahatsız olması durumunda cilt üzerinde gelişen lekelerin çıkarmak amacıyla günümüzde gelişmiş olan teknoloji sayesinde lazer tedavisi oldukça etkili olmaktadır. Cilt lekelerini lazer tedavisi dışında şu yöntemler kullanılarak yok etme işlemi de gerçekleşmektedir:

  • Leke yok edici kremler;
  • Kimyasal peeling;
  • Mezoterapi.

Yüz bölgesi için lazer epilasyona girmiş olan kişilerin bazılarında gelişecek olan komplikasyonlar neticesinde hassas cilde sahip olanlarda cilt yanıkları gelişir. Bunun sonucunda da yüz bölgesinde lazerli epilasyon neticesinde lekesi gelişimi görülmektedir.

Yüz bölgesi çok hassas olması nedeniyle hastalarda sıklıkla gelişecek olan lekelerin rahatsız edici görüntüsünden kurtulmak amacıyla silme işleminin epilasyon sonrasında tedavisi yapılacaktır.

Yüzde Leke Lazer Cihazları ve Fiyatları

Son zamanlarda yüzde epilasyon sonrasında oluşan cilt lekelerinin silme işlemi yaparak lekelerin yok olması için üretilen birçok lazer cihazı bulunmaktadır. Cilt üzerine uygulanacak olan lazer tedavisinin amacı, hücrelerin toplanarak cildin koyulaşmasına neden olacak koyu renkli lekelerin, normal cilt rengine dönmesini amaçlamaktadır.

Icon Lazer

Lekelerin yok etmek için lazer teknolojisinde kullanılmakta olan ve 6 seans içerisinde hastalarda lekelerin normal cilt tonuna dönmesini sağlamaktadır. Bu teknolojinin aynı zamanda da Skintel Melanin Reader olarak isimlendirilmektedir. Hastaların melanin miktarının ölçülmesinde etkili olmaktadır. Cilde uygulanacak Icon lazer sayesinde daha sonralarında oluşacak koyu renkli lekelerin oluşmasını da önleyecektir.

Hastaların her seansta 4 hafta bekleyerek sonraki seansa girmeleri gerekmektedir.

Clearlift Lazer

Cilt üzerinde ki lekelere uygulanacaktır. Clearfilt lazer cihazının bölgeye doktor kontrolünde ısı verilmesi sonucunda lekelerin yok olması sağlanmaktadır. Hastanın diğer cihazlarla yapılan lazer silme işleminde hissedecekleri olduğu yanma hissini bu cihazda çok daha az hissetmeleri ve leke oluşumundaki lekelere sebep olacak hücrelerin yok olmasında olukça etkili olmaktadır. Bu lazer uygulaması seansları arasında en az 1 ay süre olması gerekmektedir.

Scarlet

Yüzde oluşan rahatsız edici görüntüye sebep olan lekelerin tedavisinde uygulanan lazer uygulamalarından bir tanesi olmaktadır. Bu işlem çok küçük olan iğnelerin cilt altına enerji vermesi sonucunda gerçekleşecektir. Cilt altına uygulanacak olan işlemlerin derinliği lekenin boyutuna ve koyuluğuna bağlı olarak değişmektedir.

4 seans içerisinde olumlu sonuç verecek olan Scarlet lazer tedavisinde kişinin lekelerinden kurtulması için 4 seans girmesi gerekmektedir.

Baby Face Beauty

Özellikle oluşan epilasyon sonrasında gelişen cilt lekelerinin tedavisinde 5 seans boyunca 2 haftalık aralıklarla cilt uzmanı tarafından gerçekleştirilmelidir. Cilt üzerine ısı kanallarının açılması ile lazer uygulaması yapılmaktadır. Cildin kendisini onarma işleminin daha uzun olması ve lekelerin koyuluğuna göre etkili sonuç vermektedir.

Lazer Uygulaması Fiyatı
Icon Lazer 1500 – 3000 TL
Clearlift Lazer 750 – 3000 TL
Scarlet 2500 – 4000 TL
Baby Face Beauty 1500 TL

Hastaların yüzlerinde meydana gelen lekelerin epilasyon sonucunda ya da diğer nedenlerden kaynaklanmasından dolayı rahatsızlık duyan bir kişinin lazer tedavisi ile lekelerden kurtulması mümkün olacaktır. Lazer uygulamasının her klinikte ayrı farklı bir ücretinin olacağı ve seanslara düzenli olarak girmesi neticesinde lekelerden kurtulacaktır.

Yüzde Leke Lazer Sonrası

Kişilere leke tedavisi için lazer uygulaması yapılması durumunda kişinin güneş ışınlarından cildini koruması gerekmektedir. Bunun içinde hastanın güneş koruyucu özelliği olan kremleri uygulaması gerekmektedir. Cilt üzerinde kızarıklıklar görülmesi lazer leke tedavisi sonrasında olabilir. Bu nedenle cildiye doktoru tarafından önerilmekte olan kremler kızarıklığın yok olması için uygulanmalıdır. İlk birkaç gün hastanın yüzüne su değmemesi, lazer uygulaması yapılması sonrasında cildini ovalayarak temizlememesi çok önemlidir.

Uygulanan lazer sonucunda cilt üzerinde kabarıklığın olması, bazı hassas cilde sahip olan insanlarda ise ciltlerinde soyulma meydana gelebilir. Bu gelişen sorunların lazer tedavisinden sonra 3 ile 10 gün arasında yok olması görülmektedir.

Daha uzun süren komplikasyonlar ortaya çıkması durumunda lazer uygulaması yapan doktor ile iletişime geçmelisiniz.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle