Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Yüz Kızarıklığı Lazer Tedavisi Aşamaları ve Fiyatı

Yüz kızarıklığı oluşması birçok nedenden kaynaklanabilir. Tedavisi için son zamanlarda lazer ışınları kullanılarak yüz kızarıklığının geçmesi de mümkün olmaktadır.

Yüz Kızarıklığı Lazer Tedavisi

Yüz bölgesinde meydana gelen kılcal damarların yüzde kızarıklık olmasına neden olacaktır. Bunun sonucunda kırmızı bir renk oluşacaktır. Yüzde kızarıklık olması kişileri rahatsız edecek bir durum oluşumuna neden olacaktır. Genişlemiş olan kılcal damarlar sağlık açısından herhangi bir sorunun olmasına neden olmasa bile bazı kişilerde rahatsız edici bir görüntü oluşması sonucunda kılcal damarların tedavisinin gerçekleşmesi gerekmektedir. Lazer son yıllarda kullanılmakta olan bir tedavi yöntemi olmaktadır. Lazer ısısı sayesinde damarların yok olması sağlanacak ve doğal bir şekilde vücuttan yok olmasını sağlayacaktır. Lazer yöntemiyle yanaklarda daha yoğunlukta meydana gelecek olan kılcal damarların 4 mm den daha büyük olması sonucunda ya genişlemiş olan damarların tedavisinde uygulanacak olan bir yöntem olmaktadır.

Yanaklarda oluşan kılcal damarların gelişmesi her yaşta görülebilir. Bunun herhangi bir nedeni olmadan genişlemesi de söz konusu olacağı gibi bazı kişilerde hassas olan ciltlerinin güneş ışınlarına maruz kalması sonucunda da meydana gelebilir. Boyun bölgesinde oluşacağı gibi aynı zamanda bu damarların gelişerek kızarıklık olması sonucunda ense bölgesinde de meydana gelecektir. Bu görüntü oluşması sonucunda kişiler bunun tedavisini aramaktadır. Son zamanlarda lazer ile yüz bölgesinde meydana gelecek olan problemlerin yok olması için uygulanacaktır. Lazer tedavisi yüzde meydana gelen kızarıklığın tedavisinde etkili olur. Bunun için özel olarak üretilen lazer cihazları her zaman için uzman bir hekimin kontrolünde cilde uygun olan doz belirlenerek verilmesi gerekmektedir. Yüzde meydana gelen kılcal damarların tedavisinde günümüz de Nd-YAG adı verilen bir lazer makinesi çok etkili olmaktadır.

Kılcal damarların ya da deforme olmuş olan cildin tedavisinde uygun olan doz verilmesi sonucunda etkili olacaktır.

Yüz Kızarıklığı Lazer Tedavisi Aşamaları

Yüzde oluşan kızarıklığın ana nedenleri arasında kılcal damarların gelişmesi sonucunda meydana gelecek kızarıklığın rahatsız etmesi durumunda kişilerin uygulayacak olduğu tedavi yöntemi için lazer tedavisi uygulanacağı zaman derinin üzerinde görülmeyen ve genişlemiş olan birçok damarın yok edilmesi için sıklıkla lazer tedavisi uygulanır. Bunun için uygulanacak olan lazer tedavisinde uygulanacak olan seanslar 15 ile 30 dakika arasında değişmekte ve kılcal damarların yok olması çoğunlukla 1 ile 3 seans arasında değişen süre ile iyileşme görülecektir.

Yüzde kızarıklık tedavisinde etkili olabilmesi için seans aralıklarının her zaman için doktor tarafından belirlenmesi gerekmektedir. Bunun için 1 ay ile 6 hafta arasında değişen süre ile uygulanması gerekmektedir.

Lazer tedavisi gerçekleşmesi için özel gözlük kullanılması gerekmektedir. Bunun için cildin temiz olması her zaman için önemli olacaktır. Ayrıca yüz bölgesine uygulanan lazer ışığının daha sonradan zararlı olmaması için 3 gün süre ile yüz bölgesinde uygulanan kısmın mutlaka elastik bandaj uygulanması gerekmektedir. Cildin yatışması için lazer tedavisini yapacak olan doktor tarafından önerilecek yatıştırıcı özelliği olan kremler kullanılmalıdır. Bu kremlerin içeriği alo vera jeli olmalıdır. Bir defa lazer tedavisi görmüş olan hastanın kesinlikle 6 hafta boyunca zararlı olan güneş ışınlarından korunması gerekiyor. Özellikle güneşe çıkması durumunda güneş kremleri kullanmalıdır. Ayrıca uygulama sonrasında tedavi uygulanacak olan kişinin 3 gün en az duş almaması ve yüzünü yıkamaması çok önemli olacaktır. Terlememeye de tedavi gören kişinin dikkat etmesi gerekiyor.

Yüz Kızarıklığı Lazer Fiyatları

Hastaya uygulanacak olan yüzdeki kızarıklığın gitmesi için yapılacak lazer tedavisinin etkili olması için seanslar değişiklik gösterecektir. Özel olarak üretilen cihazlar sayesinde yapılacak olan bu tedavi yönteminde kişinin cildi üzerinde bir miktar yanma olabileceği gibi sonrasında batma hissi de birkaç gün süresi ile devam edebilir. Geçici bir kahve renkli olan ten üzerinde koyulaşmanın olması görülecektir. Lazer tedavisinde kullanılacak olan yöntem, yüzde meydana gelen kızarıklığın derinliğine ve büyüklüğüne göre uygulanacak olan seans ve yapılacak olan işleme göre ücretinde değişiklik olacaktır. Lazer tedavisi uygulayacak olduğunuz hastanelerde fiyatlarında değişiklik oluşabilir. Kılcal damar tedavisinde uygulanacak olan lazer ışınları ile tedavisi ile yapılacak tedavi yönteminin seans başı ücreti 1000 TL ile 8000 TL arasında değişen ücretleri bulunmaktadır.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 2 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle