Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Lazerle Siğil Yakma Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Siğil tedavi yapılsa da tekrardan ortaya çıkabilecek HPV virüsü taşımakta olan kişilerde sıklıkla görülmektedir. Büyük ve geçmeyen siğil tedavisinde lazer ile yakma uygulaması yapılmaktadır.

Siğil Lazer Tedavisi

Siğil Lazer Tedavi Uygulaması

HPV sahip olan bir kişinin zaman zaman vücudunun bazı bölgelerinde siğiller görülmektedir. Bu siğiller ayaklar, eller ve genital bölge üzerinde daha çok görülmektedir. Birçok yol denemiş olan ve bir türlü başarı elde edememiş olan kişilerin uygulamakta olduğu yollardan bir tanesi de lazer ile siğil yaktırma tedavisi olmaktadır. Özellikle de genital bölge için oldukça faydalı olması ile bilinmektedir. Farklı yollar denemiş olan ama bir türlü sonuç alınamadığı durumlarda kişilere yapılacak olan müdahale yakma ya da dondurma tedavisi olmaktadır. Kişiler daha çok lazer ile yakma tedavisi uygulamaktadır. Bu sayede kişilerin hayatı içerisinde lazer ile siğil tedavisine kesin çözüm uygulanmaktadır.

Lazer ile siğil yakma yöntemi kişilerin siğil ile yakma işlemi sonucunda tedavisi hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Çoğu siğil tedavisinde uygulananların aksine lazer tedavisinin daha hızlı olması ve ev ortamı içerisinde yapılmayıp uzman bir doktor tarafından yapılacak olması gibi durumlar bulunmaktadır. Lazerle siğil tedavisi daha çok genital bölgede olan ya da büyük ve diğer tedavi yöntemleri uygulanıp bir türlü uygulanamayan tedaviler amacıyla yapılması uygun olacaktır.

Zor siğillerin yok olmasını sağlayacaktır. Sonuç verme konusunda diğer tedavi yöntemlerine göre daha fazla olsa da tam olarak siğil tedavisinde garanti verilemeyecektir.

İyileşme süresi biraz uzun sürmektedir. Bu nedenle de kişinin tedavisi amacıyla yapılacak lazer uygulamasında ilk birkaç gün içerisinde hastanın ağrısının olması gibi bir durum söz konusu olacaktır. Bazı hastalarda tedavisi için birkaç gün işlem uygulaması gerekebilir. Siğil tedavisinde lazer uygulaması uygulanacağı zaman daha net çözümler verse bile bir süre sonra siğilin tekrardan çıkma ihtimalinin olacağı unutulmamalıdır. Bu nedenle de hastanın HPV taşıdığı için zaman zaman tekrarlama riski olacaktır.

Lazer ile siğil yakma tedavisi biraz pahalıdır. Bu nedenle de kişilerin maddi durumu yeterli olmaması durumunda hastanın lazer tedavisini uygulamaktan kaçınmaktadır. Devlet hastaneleri ya da üniversite hastanelerinde kişilerin SGK kapsamında güvenceleri olmuş olsa bile lazer uygulaması SGK tarafından karşılanmamaktadır. Özel hastanelerde, kliniklerde ya da devlet ve üniversite hastanelerinin bazılarında yapılması mümkün olmaktadır.

Genital bölge ya da diğer bölgelerde oluşan siğil yakma işlemi öncesinde hastanın lokal anestezi ile bulunan bölgenin uyuşturulması sonucunda yakma işlemi gerçekleştirilecektir.

Siğil Lazer Tedavisi Yapan Yerler

İstanbul

Elit Polikliniği: Siğil tedavisinde etkili bir yöntem olan lazer ile siğil yakma operasyonu Elit Polikliğinde yapılmaktadır. Bakırköyde hizmet vermektedir. Birçok kişinin siğil tedavisinde başarılı sonuçlar elde etmektedir. 

Adres: Ataköy Towers B-Blok Kat:1 Yenibosna Metrobüs Durağı Bitişiği Bakırköy / İstanbul

Telefon: 444 54 30 

Op. Dr. Onur Parlak Kliniği: Genital bölgede oluşan siğil tedavisinde son teknoloji ürünleri kullanılarak lazer tedavisi kullanılmaktadır. Lazer tedavisinde etkili olan bir yöntemi uygulanmaktadır.

Adres: Altayçeşme mah. Bağdat cad. No: 295 – Ada Ofis Kat: 3 Daire: 10 Maltepe/İstanbul

Telefon: 0 (216) 527 53 83

Ankara

Dr. Servet Usta Kliniği: Genital siğil ya da vücudun başka yerlerinde çıkan siğil tedavisinde etkili çözümler ile Ankara’da ki hastalara hizmet vermektedir.

Adres: Çukurambar Mah. 1425. Cad. 1467. Sok. Göksu Apt. No:2 D:5 Çankaya, Ankara

Telefon: 0312 284 10 15

Dr. Ekrem Civaş Kliniği: Siğil tedavisinde kliniğinde birçok yöntem kullanılarak hastalara hizmet verilmektedir. 

Adres: Uğur Mumcu Caddesi, 61/6 Gaziosmanpaşa, Çankaya/Ankara

Telefon: 0 312 437 0737

İzmir

Dr. Hikmet Çetinbudaklar: İzmir şehrinde genital ya da vücudun diğer bölgelerinde meydana gelen HPV sonucunda oluşan siğil tedavisinde kliniğinde lazer uygulaması da yapılmaktadır. 

Adres: Ali Çetinkaya bulvarı no:68 doktorlar sitesi iş hanı kat:5 – Alsancak / İzmir

Telefon: 0 232 465 22 70

Ege Jinekoloji: Son teknoloji ürünleri sayesinde genital siğil tedavisinde başarılı sonuçlar vermektedir. 

Adres: Ali Çetinkaya bulvarı no:17 Efes Apt. 35210 Alsancak, /İzmir

Telefon: 0232 422 48 00
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle