Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

İbrahim Saraçoğlu’ndan Siğil İçin Bitkisel Kür Tarifleri

İbrahim Saraçoğlu tarafından ellerde ve genital bölgede çıkan siğil tedavisi için söğüt yaprağı sütleğen sütü sürülmesi sonucunda siğil hızla iyileşeceğini belirtmektedir. Ananas suyu da iyi gelmektedir

Siğil Tedavisinde Söğüt Kürü

Vücudun her bölgesinde siğil çıkabilir. Virüsü bir kere kapan bir kişinin ömür boyunca bu virüsü bedeninde taşıyacaktır. Bağışıklık sisteminin çökmesi sonucunda bu siğil ortaya çıkacaktır. Hastanın estetik olarak görüntüsü çirkin olacağı gibi ağrı ve kaşıntı olmasına da neden olur.

  • Söğüt Yaprağı Kürü


    20 gram söğüt yaprağı.

Ellerde ya da vücudun diğer bölgelerinde çıkmakta olan siğiller için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından söğüt kürü tavsiye edilmektedir. Bunu düzenli olarak tekrar etme sonucunda kısa bir süre içerisinde siğiller de iyileşme görülecektir. Söğüt yaprağı kullanmanız gerekmektedir. 20 gram söğüt yaprağı bulunmalıdır. Taze olmasına dikkat ediniz. Söğüt yaprağı ezilmelidir. Siğil çıkan bölgeye sürülür. Siğillerin üzerinin tamamıyla kapatılacak şekilde olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Siğil üzerine konulan ezdiğiniz söğüt yapraklarının yaklaşık olarak yarım saat boyunca siğil üzerinde bekletilmesi gerekmektedir. Bu işlemi haftada üç dört defa olmak üzere tekrar etmeniz gerekiyor. Siğiller ilk uygulamadan itibaren hızlı bir şekilde iyileştiğini fark edeceksiniz.

Ayrıca bu kürü genital bölgede çıkan siğil tedavisinde de iyi geleceği için kullanabilirsiniz.

Sütleğen Sütü

  • Siğil Tedavisinde Sütleğen


    5 damla sütleğen yaprağının sütü.

Bu kürü yapabilmek için taze sütleğen kullanmanız gerekmektedir. Sütleğen yaprağının içerisinde süt renginde bir sıvı bulunmaktadır. Bu sıvı ellerde ya da genital bölge içerisinde olan siğil üzerine birkaç damla damlatın. Süt damlatıldıktan sonra yıkanmaması gerekmektedir. En az bir saat boyunca siğil üzerinde durmalıdır. Bu kürü gün aşırı bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. İlk uygulanmaya başladığından itibaren hızlı bir şekilde sütleğen bitkisel tedavi yöntemi olduğundan kişilerin hayatı içerisinde ki rahatsız ettiği siğil tedavisinde iyi geldiği için kullanılacaktır.

Yan etkisi olarak zehirli bir bitki olması nedeniyle sütün asla küçük çocuklara verilememeli ve yutulmaması gerekmektedir.

Genital Siğil İçin Bitkisel Tedavi

  • Ananas suyu.

Özellikle genital bölge içerisinde siğil için bitkisel tedavi yöntemi olarak kişilerin ananas suyu iyi geldiği söylenmektedir. Bunun için bir miktar taze ananas suyu pamuğa damlatın. Genital bölge de bulunan siğilin üzerine konulmalıdır. En az 10 dakika boyunca silinmeden siğil üzerinde sürdüğünüz ananas kalmalıdır. Ardından antibakteriyel sabun ile genital bölge yıkanmalı ve ılık suyla yıkandıktan sonra kurutulmalıdır.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 2 oy, ortalama: 3,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle