Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Akne İçin Krem İsimleri, Kullanım Şekilleri ve Fiyatları

Cildin yağ bezlerinin tıkanması ile birlikte, hormon değişikliği, yağlı cilde sahip olanlarda sıklıkla görülen akne ve siyah noktaların tedavisinde etkili olan krem isimleri ve fiyatları

Akne Kremi

Cildin orta tabakasında bulunan yağ bezlerinin tıkanması sonucunda ortaya çıkan akne kişilerin görüntü olarak rahatsız olmasına ve psikolojik sorunlar yaşamasına neden olacaktır. Akne daha çoğunlukla yüz bölgesinde ve sırt bölgesinde oluşur. Yağlı ciltler, hormon değişikliği ve genetik olarak insanlarda görülmektedir. Akne tedavisinde kullanılan krem isimleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her zaman için doktor muayenesinden sonra, doktor tarafından önerilen krem eczanelerden satın alınarak akne giderici kremler kullanılmalıdır.

Teatrio Krem

Yüz temizleyicisi ve tonik olarak da kullanacağınız daha çok akne sorunu olan kişilerin kullanması tavsiye edilmektedir. Siyah noktaların azalmasında yardımcı olurken cildin nemlenerek daha güzel bir görüntüye kavuşmasını da sağlayacaktır. Bakterilerin neden olduğu aknelerin hızla iyileşmesinde ve temizlenmesinde etkili olur. Kişilerin cildinin daha parlak ve yumuşak bir görünüme kavuşmasında da etkili olmaktadır. Bu kremi sabah ve akşam cildin üzerine sürmeli ve dairesel hareketler ile bölgeye yaymalısınız.

Göze temas etmesi halinde, gözün boş duru suyla yıkanması gerekiyor. Vulgaris özelliği sayesinde kolaylıkla oluşan aknelerin iyileşmesinde etkili olur.

Clindoxyl Krem

Anti akne olarak isimlendirilen ilaçlar grubuna dahil olan bir krem olmaktadır. Kremin içerisinde etken madde olarak Benzoyl Peroksit Anhidroz + Klindamisin Fosfat bulunmaktadır. Bu sayede aknenin oluşturduğu bakterilere karşı antibiyotik özelliği bulunmaktadır. Ayrıca içerisinde ki maddeler sayesinde yeni akne oluşumunu da önleyecektir. Cildin daha az yaplanmasını da sağlar. Kremi kullanan bazı hassas ciltlerde istenmeyen yan etkilerin geliştiği görülmektedir. Bu yan etkiler şunlardır:

  • Bölgede yanma;
  • Pullanma;
  • Kaşıntı;
  • Kuruluk.

Bu yan etkiler görülmeye başlandığı zaman doktora bilgi verilmelidir. Bazı kişilerde karın ağrısı ve ishal yoğun olarak görüldüğü bildirilmiştir. Bu durum kremin kullanılmaması ve hassas ciltler için doktor tarafından akne tedavisinde başka krem önerilmelidir.

İsotrexin Krem

Akne ilaçları arasında doktor önerdiği zaman satın alınacak bir ilaçtır. İlacın etken maddesi olan Isotretinoin + Eritromisin sayesinde ortaya çıkan aknelerin hızla iyileşmesinde ve iltihabın yok olmasında etkili olacaktır. Cildin nemlendirici özelliği de bulunduğu gibi yağlı ciltlerin de yağlanmasını önleyecek ve kişilerde akne tedavisinde etkili olacaktır. Dilde şişme, nefes alma sorunları, cildin soyulması, yutkunma güçlüğü gibi ciddi yan etkileri olan bu kremin komplikasyonları çıkması sonucunda kullanılmaması gerekmektedir.

Krem her zaman doktorun önerdiği şekilde kullanılmalıdır. Doktor tarafından farklı bir kullanım şekli belirtilmemesi durumunda temiz cilt üzerine aknenin üzerini kaplayacak şekilde uygulanmalıdır.

Imex Krem

Kremin içerisinde olan Tetrasiklin Hcl sayesinde akneye neden olan bakterilerin antibiyotik özelliği sayesinde öldürmesi ile birlinmektedir. Bu krem kullanmaya başlandığı zaman oluşan aknelerin hızla iyileşmesinde etkili olacaktır. Daha çok ortaya çıkan iltihaplı aknelerin tedavisinde doktorların reçete ederek hastaların eczanelerden satın alacağı bir krem olmaktadır. Doktor nasıl önerdiyse o şekilde kremin kullanımı gerekmektedir. Herhangi bir kullanım şekli önermemesi durumunda kremin temizlenmiş cilt üzerine sürülmesi ve uygulanması gerekmektedir. Kremin kullanması sonucunda kişilerde bazen yan etkiler gelişebilir. Alerjik reaksiyon, cilt üzerinde kaşıntı, şişme ya da cilt kuruluğuna sebep olabilir. Bu durumda kişilerin bu kremi kullanmayı bırakmaları gerekmektedir.

Uriage Roseliane CC Cream

Nemlendirici özelliği sayesinde cildin nemlenmesini sağlayacaktır. Çok kuru ciltlerin tedavisinde etkili olmaktadır. Aynı zamanda da güneş koruyucu içerikli olan bir krem olmaktadır. Daha çok yüz bölgesinde akne meydana gelen kişilerin nemlendirici özelliği sayesinde uygulaması ile bilrikte cildin pürüzsüz bir görüntüye sahip olmasında etkili olacaktır. Cildin yazarlı etkenlere karşı koruması ile de bilinmektedir. Her zaman yıkandıktan sonra kuruladığınız cildin üzerine uygulamanız sonucunda işe yarar.

Sinoz Akne Kremi

Tüm cilt tipleri için satın alarak cildinize uygulayabilirsiniz. Siyah noktaların tedavisinde ve aknelerin yok olmasında içerisinde ki maddeler sayesinde oldukça etkili olmaktadır. Cildin yenilenmesinde etkili olacağı gibi aynı zamanda da içerisinde bulunan vitaminler sayesinde ölü hücrelerden arınmasını da sağlayacaktır. Cildin pürüzsüz görünmesinde ve ortaya çıkan kişilerin rahatsız olduğu aknelerin hızla iyileşmesinde ve tıkanmış gözeneklerin açılmasında etkili krem olmaktadır.

Akne Kremi Fiyatları

Akne Kremi Fiyatları
Clindoxyl Krem 35.59 TL
İsotrexin Krem 17.71 TL
Imex Krem 28.31 TL
Uriage Roseliane CC Cream 53.12 TL
Teatrio Krem 58.00 TL
Sinoz Akne Kremi 189.00 TL

 
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle