Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Sivilce Kremi Clindoxyl Kullanım Şekli ve Yan Etkileri

Sivilce oluşması ile birlikte bunu hızlıca kurutacak olan Clindoxyl kreminin kullanımı ile birlikte sivilcelerin kurumasını sağlayabilirsiniz. Kremin kullanım şekli ve yan etkileri.

Clindoxyl Krem

Sivilce Kremi

Clindoxyl sivilce kremi olarak piyasaya sürülen normal reçeteli bir ilaç olmaktadır. İlacın etken maddesi olan Benzoyl Peroksit Anhidroz + Klindamisin Fosfat sayesinde sürüldüğü zaman hızla sivilcelerin kurumasında etkili olmaktadır. Doktorlar tarafından önerilen ve en sıklıkla reçete edilerek sivilcelere lokal olarak sürülecek olan krem türü olmaktadır. Sivilce ve akne sorunu yaşamakta olan iltihaplı sivilcelerde kurumasında etkili olan ve kullanılan kremler arasında en çok reçete edilerek eczanelerden satın alınacak olan bir krem olmaktadır.

Krem piyasaya sürüldüğü andan itibaren en etkili olan ve iyi gelen sivilce kremi olması sebebiyle Glaxo Smith Kline İlaçları San. Ve Tic. A.Ş firması tarafından piyasaya sürülmektedir. Sadece iltihaplı olan sivilcelerin kurumasında önemli olmayacaktır. Aynı zamanda da beyaz nokta ve siyah noktalarında azalarak yok olmasında etkili olan piyasada bulunan en etkili kremler arasında olmaktadır. Kremin kullanımı ile birlikte jel kıvamında olan ve sürülmesi durumunda beyaz nokta ya da siyah noktaların yok olmasında etkili olmaktadır. Kremin başlıca kullanım alanları şunlar olmaktadır:

 • Sivilcelere neden olan bakterilerin azalması;
 • İltihaplı sivilcelerin kuruması;
 • Sivilcelerin iz bırakmaması;
 • Siyah noktaların yok olması;
 • Beyaz noktaların azalması;
 • Yağlı ciltlerde normal yağ dengesini ayarlaması.

Clindoxyl jel olması durumunda bu krem 25 gram ve 50 gramlık tüpler halinde satışa sunulmaktadır. Kullanılmaya başlaması ile birlikte yağ dengesini sağlamaktadır.

Clindoxyl Krem Kullanımı

Sivilce kremi olması nedeniyle temizlenmiş cilt üzerine uygulamanız gerekmektedir. Bu kremi uygulamanız ile birlikte cilt üzerine uygulayacağınız zaman masaj yoluyla yapmanız gerekmektedir. Kremin normal bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Cilt üzerine çok fazla bastırılmadan hafifi masaj yaparak uygulamanız gerekmektedir. Kremin iltihaplı sivilceler üzerine uygulanmaması öncesinde cilt üzerinde bulunan lokal yere sadece uygulanmamalı yüz bölgesine çok yağlı ciltlerin kullanması ile birlikte cildin normal bir şekilde yağ dengesininde oluşmasında etkili olacaktır. İlacı şu şekilde kullanmanız daha etkili olacaktır.

Cilt üzerine uygulanmadan öncesinde temizliği yapılması kremin cilt tarafından emilmesinde daha etkili olacaktır. Ellerinizin hijyenini çok iyi yapmanız gerekmektedir. Bunun için bir miktar yüzünüze sürmeniz sonucunda sivilcelerin üzerine ince tabaka olarak sürülmeli ve sonrasında dairesel hareketler ile birlikte masaj yapılmalıdır. Sürülmekte olan kremin cilt tarafından emilmesi için cilt doktoru tarafından uygun doz her zaman söylenecektir.

Uygulanma şeklini her zaman için gerekli dozun belirtlenmesi doktor tarafından belirlenmelidir.

Clindoxyl Krem Yan Etkileri

Kullanılmakta olan Clindoxyl kremin bazı kişilerde bilinen yan etkileri de bulunmaktadır. Bu yan etkiler kremin etken maddesine alerjisi olan kişilerde daha yoğun olarak görülmektedir. Bunun dışında oluşan kişilerde en sıklıkla görülmekte olan yan etkiler arasında kullanılmakta olan bölgede tüylenme meydana gelmektedir. Gün içerisinde kremin en fazla 2 defa kullanımı gerekmektedir. Olabilesi yan etkiler şunlardır:

 • Nefes darlığı;
 • Karın ağrısı;
 • İshal;
 • Dilde ve boğazda şişme.

Kullanmakta olan kişilerde yukarıda yazmış olduğumuz yan etkilerin görülmesi durumunda bunların çok ciddi yan etkiler olduğunu ve bu komplikasyonlar gelişmesi ile birlikte kullanana kişinin kremi kullanmayı bırakması ve bu konuda doktoruna bilgi vermesi gerekmektedir. Hayati tehdit etmeyen yan etkileri ise şunlar olmaktadır:

 • Bölgesel yanma;
 • Kızarıklık;
 • Cildin tahriş olması;
 • Bölgede uyuşma;
 • Yoğun kaşıntı;
 • Karıncalanma; ,
 • Yara oluşması;
 • Pullanma;
 • Cilt üzerinde soyulma.

Kremin kullanımı her zaman için doktor tarafından belirtildiği şekilde uygulanması uygun olacaktır. Kremin gündüz sürülerek güneş ışığına çıkılması halinde kişilerde cilt lekelerinin oluşmasına neden olacak durum oluşabilir.

Clindoxyl Krem Fiyatı

Krem sivilce, siyah nokta, beyaz nokta ve cildin yağlı olması durumunda cildin normal yağ dengesini kazanmasında etkili olmaktadır. Doktorun daha çoğunlukla ergenlik dönemi içerisinde kişilerde hormon değişikliği sebebi ile meydana gelecek olan ergenlik sivilcelerinin iz kalmadan kurumasını sağlamak için reçete edilmektedir. Krem reçete ile satılmaktadır. SGK güvencesi olan kişiler eczanelerden uzman doktor tarafından yazılması halinde herhangi bir ücret ödemeden devlet tarafından ödenerek eczanelerden satın alarak kullanabilirler.

Krem Adı ve Gramı Fiyatı
Clindoxyl 25 Gram 35.59 TL
Clindoxyl 50 Gram 61.47 TL

Kullanılmaya başlaması ile birlikte ilk günden itibaren etkisini gösterecek ve cildin yağ dengesinin normale dönmesini ve sivilcenin yok olarak yeni sivilcelerin çıkmamasında sağlıklı olacaktır. Cilt üzerinde pürüzsüz olmasında etkili olacak ve düzenli kullanımı ile birlikte sivilcelerin iz bırakmadan iyileşmesini sağlayacaktır.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle