Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Suna Dumankaya’dan Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifleri

Suna Dumankaya tarafından kişilerde rahatsız edici bir görüntü olan cilt lekelerini çıkartacak olduğunu doğal maske tarifleri ve maskelerin kullanım şekilleri

Suna Dumankaya Cilt Lekeleri Kabak Maskesi

 • 1 tane kabak;
 • 1 tatlı kaşığı karbonat;
 • 1 yemek kaşığı yoğurt.

Cilt lekeleri kişileri çok fazla rahatsız edecek bir görüntünün oluşması nedeniyle kişilerin Suna Dumankaya tarafından verilen Suna Dumankaya cilt lekeleri kabak maskesi ile kişilerin rahatsız olduğu cilt lekelerinden kurtulmaları da mümkün olacaktır. Bunun için kullanacağınız maskenin malzemeleri arasında yeşil kabak bulunmaktadır. Bir kabın içerisine kabak rendelenmeli üzerine ise 1 tatlı kaşığı kadar karbonat eklendikten sonrasında süzme yoğurt eklendikten sonra karıştırılarak maske haline getirilmelidir. Bu kür cilt üzerinde nerede leke varsa Suna Dumankaya cilt lekeleri kabak maskesi önerildiği için onun tarafından sadece lekenin olduğu bölgeye sürülmeli ve 15 dakika boyunca beklenmesi gerekiyor. Sonrasında bir daha sürülmelidir. 15 dakika yine beklenmeli ve en sonunda ılık suyla yıkanması gerekiyor. Bu maskeyi haftada bir defa uygulamanız gerekiyor.

Limon Maskesi

 • 1 tane limon;
 • 1 tane yumurta akı.

Cilt üzerinde meydana gelen lekeleri çıkarmak amacıyla kullanacak olduğunuz maskelerden bir tanesi de limon ve yumurta ile yapacak olduğunuz maske olacaktır. Cilt üzerinde meydana gelen lekelerin oluşması sonucunda herhangi bir sağlık sorunu teşkil etmiyor olsa bile bu durum kişilerin görüntü olarak rahatsız edici bir durum oluşmasına neden olacaktır. Bunun sonucunda da Suna Dumankaya tarafından önerilen maske için 1 tane orta büyüklükte olan limonun sadece kabuğu rendelenir. Ardından üzerine 1 tane yumurtanın akı sadece konulur. Karıştırıldıktan sonrasında bu maske cilt üzerine cilt lekelerine iyi geleceği için leke üzerine sürülecektir. 30 dakika boyunca cilt üzerinde kalmalı ve sonrasında bol suyla yıkanmalıdır.

Kabartma Tozu Maskesi

 • 1 yemek kaşığı yoğurt;
 • 1 tatlı kaşığı karbonat.

Cildin üzerinde meydana gelecek olan lekelenme daha çok yaşın ilerlemesi sonucunda oluşacak bir durum meydana getirecektir. Bu durum estetik olarak insanlarda rahatsız edecek bir görüntünün oluşmasına neden olur. Bu durumda kişiler Suna Dumankaya tarafından önerilen cilt lekelerini çıkarmak için kabartma tozu maskesi uygulamasını önermektedir. Bu vermiş olduğumuz malzemelerin cilt üzerinde oluşan lekenin büyük olması sonucunda arttırabilirsiniz. Her zaman maskeyi tekrardan yeniden yapmanız gerekiyor. Bunun için bir kabın içerisine süzme yoğurt koyun ve üzerine 1 yemek kaşığı kadar karbonat ekledikten sonra karıştırmalısınız. Ardından cilt bölgesinde meydana gelen lekelerin üzerine sürmeniz gerekiyor. 15 dakika bekledikten sonra tekrardan üzerine ince bir tabaka şeklinde sürün.

Bu işlemi her defasında 4 defa tekrarlamanız ve 15 dakika beklemelisiniz. Sonrasında bol su ile yaptığınız maske yıkanmalıdır.

Kil Maskesi

 • 1 yemek kaşığı kil;
 • 1 çay bardağı su;
 • 1 yemek kaşığı limon suyu;
 • 1 yemek kaşığı badem yağı.

Cilt lekelerine iyi gelen maske tarifi için aktarlardan satın alacak olduğunuz kilin faydalı olması için beyaz kil olması gerektiğini unutmamalısınız. 1 yemek kaşığı kadar bir kabın içerisine koyun. Üzerini geçecek kadar kaynar su ilave edilmelidir. Daha sonrasında karıştırılır ve son olarak taze sıkılmış limon suyu ve badem yağı da eklenir. Eğer badem yağı bulamıyorsanız maskenin yapımında sızma zeytin yağı da 1 yemek kaşığı kullanabilirsiniz. Bütün malzemeler güzel bir şekilde karıştırmalı ve daha sonrasında cilt üzerine lekenin olduğu bölgeye çok ince bir şekilde sürülmelidir. 30 dakika boyunca bekletilmeli ve bol su ile durulanmalıdır. Bu işlemi haftanın 2 günü tekrar etmelisiniz.

Patates Maskesi

 • 1 tane patates;
 • 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi;
 • 2 yemek kaşığı badem yağı.

Cilt üzerinde meydana gelen rahatsız edici lekeleri çıkarmak amacıyla hastalara tavsiye edilen maske arasında patates maskesi de bulunmaktadır. Yulaf ezmesinden 1 yemek kaşığı konularak havanda ezilmelidir. Bir kabın içerisine ezilen yulaf ezmesi konularak üzerine orta büyüklükte patates rendelendikten sonra badem yağı ya da zeytinyağı da eklenir. Karıştırıldıktan sonra cilt üzerine sürülüp 30 dakika boyunca bekletilmelidir. Bu maskeyi yapacağınız zaman yeni yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Daha önceden yaptığınız maskeyi ikinci defa kullanmamalısınız. 2 günde bir her türlü cilde sahip olan kişiler kullanabilir.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle