Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Katran Sabunu ile Doğal Yoldan Egzama Tedavisi

Katran sabunu, içeriğindeki doğal maddeler neticesinde egzama gibi cilt hastalıklarında mükemmel bir tedavi aracına dönüşüyor. Bakterileri yok eden sabun, ayrıca cilt bakımı öncesi temizlik sağlıyor.

Katran Sabunu ile Egzama Tedavisi

Katran sabunu, doğal olmasından ötürü pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Özellikle cildin temizlenmesi ve kirden arındırılması gibi faydalar neticesinde çok daha sağlıklı bir cilde kavuşmayı sağlayan katran sabunu, aynı zamanda egzama gibi cilt problemlerinin giderilmesinde de destek oluşturuyor. Bakteri öldürücü özelliği neticesinde sadece cildi kirden arındırmakla kalmayan sabun, bu sayede bakterileri öldürerek sağlıkla bir cilde kavuşmayı kolaylaştırıyor.

Katran sabunu, egzama ve sivilce gibi problemleri gidermede mükemmel bir temizlik aracı olarak kullanılabilir. Ortalama fiyatı 15 TL olan sabunu aktar ya da benzeri satış noktalarından kolaylıkla bulabilirsiniz. Satın alacağınızın ürünün doğal bir biçimde üretilmiş olmasına dikkat etmeniz yararınıza.

Cildinize herhangi bir sabunu uygulamadan önce cilt tipinizi tanımalı ve buna göre ürünler tercih etmelisiniz. Örneğin hali hazırda kuru bir cildiniz var ise kurutucu özelliğe sahip doğal sabunlar yerine daha çok nemlendirici etki gösteren sabunları tercih etmeniz gerekiyor. Yağlı ciltlerin ise kiri ve yağı arındıran sabunları kullanması, cilt sağlığına olumlu bir şekilde etki ediyor. Fazla yağ salgısı, ciltten arındırılmadığı takdirde sivilce gibi sorunların yaşanması mümkün. Bunların dışında cildinize uygun bir ürün seçerken yanlış kararlar vermeniz, daha farklı sorunlar yaşamanıza da neden olabilir.

Egzama İçin Farklı Sabun Çeşitleri

Katran sabunu

Sık rastlanılan cilt hastalıkları arasında olan egzama, katran sabununun yanı sıra ardıç katranı ile de çözüme kavuşabiliyor. Ilık su yardımıyla kullanabileceğiniz ardıç katranı, aynı zamanda vücut için de kullanılabiliyor. Antibakteriyel ve yağı arındırıcı özelliklere sahip olan ardıç katranı sabunu, 15 – 17 TL karşılığında satın alınabiliyor.

Egzamaya karşı fayda sağlayan doğal sabunlar içerisinde bulunan bıttım sabunu ise özellikle hastalığın getirdiği kaşıntıyı gidermede kullanıcının imdadına yetişiyor. Egzama süreci içerisinde tedavinin çok daha rahat bir biçimde atlatılmasına yardımcı olan sabun, doğal içerikli olmasıyla cilt için faydalı olmalıyı başarıyor. Günümüzde doğal olarak üretilen sabun, bölgeye göre değişmek kaydıyla 10 TL gibi bir ücret karşılığında bulunabiliyor.

Defne sabunu

Söz konusu egzama hastalığına karşı savaş açan kullanıcıların imdadına koşan bir diğer doğal sabun ise defne sabunu. Hali hazırda rahatlatıcı bir etkiye sahip olmasıyla birçok kişi tarafından tercih edilen defne sabunu, aynı zamanda egzama ve belirli cilt hastalıkları için de kullanılabiliyor. Mikrop öldürücü ve gözenek temizleyici etkileri sayesinde daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı de mümkün hale getiren sabun, nemlendirme dahi sağlayabiliyor. Böylelikle kuru ciltler üzerinde de kullanılabilen sabun, cildin nemli ve parlak kalmasına yardımcı oluyor.

Badem Sabunu

Ülkemizde üretilen ve faydaları açısından epey ünlü olan bir başka sabun ise badem sabunu. Egzama sorunu sonrasında doğan kaşıntıların azaltılması ve hatta giderilmesi, badem sabunu ile mümkün hale geliyor. Bunun yanında tedavi destekleyici özelliğe de sahip olan sabun, böylelikle cildinizi temizlerken aynı zamanda uyguladığınız yöntemlerin daha etkili olmasına da katkıda bulunuyor. Badem sabununun yanı sıra çeşitli cilt hastalıklarında kullanılabilen aloe vera sabunu da yine egzamaya iyi gelen sabunlar arasında yer alıyor. 15 TL gibi bir fiyat karşılığında bulunabilen sabun, egzamanın yanı sıra sedef ve mantar gibi sorunların giderilmesine de katkı sağlıyor. Kullanımı oldukça kolay olan sabunu cildinizin ihtiyacına göre ılık su yardımıyla kullanabilirsiniz.

Onarıcı özellikte bir sabun aranıyorsa argan sabunu kullanılabilir. Günümüzde özellikle daha sağlıklı saçlara kavuşmak isteyenler tarafından tercih edilen argan yağı, hali hazırda epey popüler bir ürün. Benzer bir biçimde cilt temizliğinde kullanılabilen argan sabunu da yine cilt onarıcı ve temizleyici özelliklere sahip. Doğal antiseptik yeteneğine sahip olan argan sabunu, mikroorganizmaları öldürerek daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı kolaylaştırır. Ayrıca bunlara ek olarak belirli ciltlerde kırışıklıkları dahi yok etmeyi sağlayan sabun, böylelikle genç görünmek isteyen kullanıcılara da hitap ediyor.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle