Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Sedef Hastalığı Tedavisinde İyi Gelen Sabunlar

Sedef hastalığının tedavisinde kullanılan sabunların arasında defne sabunu ve ardıç katran sabunu düzenli kullanılması durumunda oldukça faydalı olan sabunlar arasında bulunmaktadır

Sedef Hastalığına İyi Gelen Sabunlar

Sedef hastalığı yaşamakta olan kişilerin bu sorunla başa çıkması için özel üretilen sabunlar bulunmaktadır. Bu sabunlar pH değerini dengeleyecek, kişilerde sedef belirtilerini azaltacak sabunlar olmalıdır. Kaşıntı ve pullanma ayrıca kızarıklık hastalık içerisinde görülecek bir olacaktır. Bunun sonucunda da kişinin hayatını olumsuz yönde etkiler. Sedef hastalığı için üretilen sabunları denemeli ve hastalığın belirtilerini azaltmalısınız.

Defne Sabunu

Defne Sabunu

Defne yapraklarından yapılan sabun hem tıbbi olarak hem de kişilerde kozmetik olarak uygulanmakta olan bir sabun olmaktadır. Defne sabunu içerisinde uçucu yağlar bulunmaktadır. Esansiyel yağlar olduğundan birçok hastalığın tedavisinde de başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Defne sabununun birçok faydası bulunmaktadır. Mikrop öldürücü özelliği sayesinde ve özellikle de saçları beslemesi ve yumuşaklık kazandırması nedeniyle saçta sedef olması durumunda kullanılabilir. Defne sabununun antiseptik bir özelliği bulunduğunu ve nemlendirici bir özelliğe sahip olduğu unutulmamalıdır. Özellikle de sedef hastalığına bağlı olarak pullanma meydana geldiğinde bunun da önüne geçecektir. Ayrıca vücutta bulunan sedef içinde kullanılabilir. Kısa süre içerisinde iyileşme sağlayacaktır. Sabun gözenekleri açacak ve tahriş olan bölgenin hızla iyileşmesini sağlayacaktır. Defne sabununun fiyatı içerisinde ki maddelere göre ve doğallığına göre değişmektedir.

10 ile 32.50 TL arasında değişen ücretleri bulunmaktadır.

Tuz Sabunu

Tuz sabunu kaya tuzundan elde bir sabun türü olmaktadır. %100 sabunun doğal olması sayesinde insan vücudunda pH seviyesini dengelemek konusunda başarılıdır. Cildin kurumasını engelleyecektir. Ayrıca içerisinde bulunan mineraller sayesinde de cildin beslenmesi konusunda da yardımcı olacaktır. Kristal tuz olması nedeniyle alerji tedavisinde ya da egzama gibi sorunları olanlar da kaya sabununu kullanabilir. Sadece oluşan bölgeye sürmelisiniz. İnternet üzerinden alışveriş sitelerinden 6 ile 10 TL gibi bir ücretle satın alabilirsiniz.

Ardıç Katranı Sabunu

Sedef hastalarının kullanmalarının uygun olacağı ardıç katranı sabunu son derece faydalı olması ile bilinmektedir. Sedef hastalığının tedavisinde iyi gelmesi ve içerisinde ki maddeler sayesinde kısa süre içerisinde iyileşme sağlamaktadır. Kullanacak olduğunuz ardıç katranı sabununun yüksek oranda olması sonucunda sedef için iyileştirici özelliği olacağı ve ayrıca sedef hastalarının özellikle de saçta sedef olması durumunda kepeklenmenin de önüne geçeceği, vücudu nemlendirecek olacağı da unutulmamalıdır. Günde iki defa sedef olan bölgeye bol köpürterek uygulamalı. Biraz bekledikten sonra boş suyla durulamanız gerekmektedir. Sabunun fiyatı 11 TL ücret ile alışveriş sitelerinin çoğunda satın alabilirsiniz. 

Kükürtlü Sabun

Kükürtlü sabun özel bileşenleri sayesinde sedef hastalarında son derece faydalı olması ve cildi beslemesi, tıkalı olan gözeneklerin açılmasını sağlayacak şifalı bir sabun olmaktadır. Antiseptik özelliği bulunmaktadır. Ayrıca antibakteriyel bir sabun olması sebebiyle hassas ciltler ve sedef sonucunda tahriş olan ciltlere de sürülmesi uygun olacaktır. Sedef sonucunda meydana gelecek olan pullanma ve kızarıklığın kükürtlü sabun uygulanması sonucunda kısa sürede iyileşme gösterecektir. Bakterilerin azalması konusunda yardımcı olması nedeniyle derinin daha güzel görünmesinde etkili olur.

Gün içerisinde düzenli kullanım fayda sağlayacaktır. Bunun için günde 2 defa kullanım önerilmektedir. Fiyatı ise 6 ile 32 TL arasında değişmektedir.

Gano Excel Sedef Sabunu

Sabunun etkin maddesi olan Ganoderma Lucidum sayesinde birçok rahatsızlığın önüne geçmektedir. Ayrıca keçi sütü de bulunması nedeniyle cildin hızlı bir şekilde temizlenmesini sağlayacaktır. Hastalıkların tedavisinde kullanılmakta ve çok etkili olması ile bilinmektedir. Cilt üzerinde oluşan sedef gibi ve egzama başta olmak üzere birçok hastalığın kısa süre içerisinde iyileştirmektedir. Özellikle de tahriş olmuş dokuların iyileştirme konusunda ve tamiri konusunda da faydaları çok yoğun olmaktadır. Hücre yenilenmesini sağlayacak ve bakım yapacaktır. Akne tedavisinde de kullanabilirsiniz. Her gün düzenli kullanmalısınız. Eczanelerden satın alacağınız ya da alışveriş yapılan İnternet sitelerinden 20 TL gibi bir ücret ile satın alınabilir.

Bıttım Sabunu

Cilt üzerinde oluşan problemlerin tedavisi amacıyla kullanılmaktadır. Fiyatının uygun olması sayesinde kişilerde ortaya çıkacak olan sorunları hızla düzenlemektedir. Özellikleri arasında antiseptik olması sonucunda var olan bakterilerin önüne hızla geçmektedir. Kişilerin tedavisinde hızlı sonuç alacağı için bu sabun özellikle de sedef hastalarına önerilmektedir. Oluşan pullanma kişilerde rahatsızlık hissinin oluşmasına neden olacaktır. Kişilerde meydana gelecek olan sorunlardan kızarıklık ve kaşıntı sabunu kullanmaya başladığınız zaman hızla iyileşme belirtileri de gösterecektir. 19 TL ücret ile satın alınabilir. 

Dermabon Sedef Sabunu

Sedef hastalığının tedavisinde daha çok Kortikosteroidler ilaçlar uygulanmaktadır. Fakat Dermabon cilt sabunu son derece etkili olmaktadır. Lezyonların küçülmesini sağlayacak ve kişilerde oluşan belirtileri hızlı bir şekilde azalması konusunda etkili olacaktır. İçerisinde katran bulunmaktadır. Katranın yoğun olması sonucunda Dermabon sabun etkisi daha hızlı bir şekilde görülmektedir. Sabunu günlük olarak uygulamanız tavsiye edilmektedir. Sedef oluşan bölgeye günde iki defa uygulamanız hızlı iyileşme sağlayacaktır. Bütün cilt tiplerine uygun olması nedeniyle özellikle de kuru ciltlerin nemlenmesini de hızla sağlayacaktır. Sabun kullanmaya başladığınız zaman sadece sedefli olan bölgeye uygulamanız tavsiye edilmektedir. Bol köpürtmeli ve uyguladıktan sonra 1 dakika kadar bekledikten sonra bol su ile yıkamalısınız. Düzenli kullanan kişilerin fayda gördüğü sabunu İnternet üzerinden ya da eczanelerde 34 TL ücret ile satın alabilirsiniz.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 4 oy, ortalama: 4,25 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle