Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Sivilce İzlerine İyi Gelen Sabun İsimleri ve Fiyatları

Sivilce sonrasında oluşan sivilce izlerine faydalı olan sabunların kullanımı ile birlikte sivilce lekelerinin iyileşerek pürüzsüz bir cilde ulaşmanız mümkün olacaktır.

Moos J Yosun İyotlu Sabun

Aşırı yağlı ciltlerin yağ üretimini dengeleyecek ve yeni sivilcelerin oluşmasında da etkili olmaktadır. Atlantik Okyanusunda bulunan özel olan ve doğal yosunlar ile üretilmekte olan sabunun içerisinde bulunan doğal yosun sayesinde mineraller ile birlikte mikrop ve bakteri öldürücü özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda da kişilerde sivilce sonrasında lekelerin oluşması ile birlikte çukur izleri kişilerin estetik görüntü açısından rahatsız olmasına neden olur. İçerisinde bulunan doğal yosun sayesinde cildin tazelenmesinde ve yenilenmesinde etkili olmaktadır.

Yağlı ciltlerin normal yağ üretiminde etkili olarak kişilerde oluşan yağ dengesinde etkilidir. Bu sayede kıl kökünde biriken bakteriler sonucunda ortaya çıkacak olan iltihaplı sivilcelerin de oluşumunu önleyecektir. Yüzün genel temizliği konusunda içerisinde bulunan mineraller sayesinde etki eder. Bromine ve iodine mineralleri yoğun olarak bulunmaktadır.

Eczanelerden satın alacağınız gibi aynı zamanda da İnternet alışveriş sitelerinden de uygun ücretle satın alarak cilt temizliğini yapabilir ve sivilce izlerinin yok olmasını sağlayabilirsiniz.

Fransız Lavantası Sabunu

Aknelerin bıraktığı izlerin iyileşerek cildin tazelenmesi ve pürüzsüz bir görüntü kavuşmasında etkili olan sabunu düzenli olarak kullanımı sonucunda etkisini gösterecektir. Sabunun faydaları arasında şunlar bulunmaktadır:

  • İzlerin iyileşmesini sağlar;
  • Yeni sivilce oluşumunu engeller;
  • Hücreleri yeniler;
  • Cilde canlılık verir;
  • Yağ dengesini sağlar.

Bu sabunu kullanan kişilerin 17 yaşından büyük olan kişilerin kullanması tavsiye edilmektedir. Islak yüze her zaman için uygulanmalıdır. Köpürtülmesi sonrasında sivilce izlerinin olduğu bölgeye sürülmesinin ardından 2 dakika boyunca bekletilmeli ve sonrasında bol suyla durulanmalıdır.

Imex Sivilce Sabunu

Sivilce oluşumu sonrasında kişilerin iltihaplı sivilceleri ile oynamaları durumunda ya da aynı noktada sivilcelerin birden fazla oluşması durumunda cilt üzerinde sivilce izleri meydana gelecektir. İmex krem olarak da sivilceler üzerinde etkili olacağı gibi aynı zamanda da doktorlar tarafından cilt yenilenmesini sağlamak için Imex sabun kullanarak cilt temizliğini yapmanız konusunda etkili olacaktır. Cilt yağının dengesini sağlayacağı gibi hassas bir görünüme kavuşmanızı da sağlayacaktır.

Düzenli kullanımı ile birlikte sivilcelerin sayısında azalma olacağı gibi bir süre sonrasında cilt üzerinde sivilcelerin oluşturduğu çukur tarzında izin geçmesinde etkili olacaktır.

Nüve Akne İçin Limon Otu & Kekik Sabunu

Gözenekleri tıkanmış olan cilt üzerinde kıl köklerininde iltihaplanması ile birlikte oluşan sivilcelerin iyileşmesi sonucunda derin iz bırakmasına neden olur. Cilt gözeneklerini açarak, cildin derin bir nefes almasını sağlayacak ve cildin fazla yağ oranını düzenleyecek olan bir sabun olmaktadır. Anti bakteriyel özelliği olması ile birlikte cilt üzerinde temizlik yapmakla kalmayacak aynı zamanda da sivilcelerin oluşumunu engelleyerek izlerin geçerek cildin pürüzsüz bir görüntüsünün oluşmasında etkili olacaktır.

Yeterli miktarda hava alamayan cilt üzerinde oluşan lekelerin düzenli kullanımı ile birlikte yeterli kadar düzelmesini ve cildin temizlenmesinde etkili olacaktır.

Nilera Gliserinli Sabun

Sabun okyanus suyu ve doğal yosun mineralleri ile birlikte oluşturulduğu için cildin yatışmasında etkili olmaktadır. Yağlı olan ciltlerin kullanması tavsiye edilmektedir. Bu sayede cildin gerekli olan Ph dengesini kazanmasını ve nemlenmesinde etkili olacaktır. Sabunun kullanımı ile birlikte cilt üzerinde şu faydalar görülecektir.

  • Tıkalı gözeneklerin açılması;
  • Cildin temizlenmesi;
  • Nemlendirmesi;
  • Cildin nefes alması;
  • Cilt lekelerinin giderilmesi.

Düzenli olarak her gün sabah ve akşam uygulanması ile birlikte cilt üzerinde gözle görülür biçimde değişim olacak ve cildin tazelenmesini sağlayacaktır. Yeterli miktarda yağ dengesini sağlayacak, cildin tazelenmesinde etkilidir.

Neutrogena Sivilce Sabunu

Cilde zarar veren bakterilerin yok olmasını ve cildin pürüzsüz olmasında etkili olacaktır. Cildin sert olması ile birlikte ortaya çıkacak olan çukur izlerinin sivilce oluşması ile birlikte meydana gelecektir. Ayrıca bu izlerin yenilerinin oluşmasına neden olacak yeni sivilcelerin oluşmasını da engelleyecektir. Fazla yağ salgılamakta olan cildin normal yağ dengesini koruyacaktır. Bu nedenle de cildin yumuşaması için ve yeni sivilce çıkmasını engelleyerek başka izlerin oluşmasını da engelleyecek bir sabun olmaktadır. Sabunun kullanımı günde iki defa düzenli olarak kullanımı ile birlikte cildin kirlerden arınarak gözeneklerin açılmasını ve yeni sivilce oluşumunu da engellemiş olur.

Sivilce Lekeleri İçin Sabun Fiyatları

Sabun Adı Fiyatları
Moos J Yosun İyotlu Sabun 11.35 TL
Imex Sivilce Sabunu 36.50 TL
Nüve Akne İçin Limon Otu & Kekik Sabunu 15.25 TL
Neutrogena Sivilce Sabunu 18.40 TL
Fransız Lavantası Sabunu 19.90 TL
Nilera Gliserinli Sabun 24.98 TL

 
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle