Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Kurumuış Ciltlerin Yapısının Düzelmesi Adına Kullanılacak Sabunlar

Kuruyan ve nem dengesini kaybeden cilt yapılarında önemli olan bu dengenin geri getirilmesidir. Bunu sağlamak için en doğru sabun kullanımı bakım uygulamalarına dahil edilir.

Kuru Ciltlere Sabun

Kuru Cilt ve Sabunlar

Kuru cilde sahip olmak birçok insan için kâbustur. Cilt sadece çatlamak ve pul pul dökmekle kalmaz aynı zamanda sivilce, beyaz baş, siyah nokta, tahriş ve diğer pek çok cilt problemine de yatkın hale gelir. Birçok insan cildini nemlendirmek  için kremler ve serumlar kullanır. Ancak önce temel rotayı kullanmayı düşünmek gerekir.  Özellikle kuru ciltler için formüle edilmiş sabunlar genel süpermarket sabunlarına göre genellikle daha pahalı olsa da, yüze sürülmeyi düşünülen kremler, losyonlar, serumlar ve diğer şeylerden çok daha ucuzdur. Kuru ciltler için en iyi sabun bulunduğunda bunu günlük kullanım rutinine eklemek gerekir. Çünkü temizleme işleminde en iyi nemlendirme sağlar. En iyi dört seçenek arasında;

Dove

Dove Beauty Bar’ı nemlendirici olan krem ​​formülü sayesinde kuru ciltler için en iyi sabun barı olarak tercih edilir. Dünyada milyonlarca insanda çok hafif olmasına rağmen etkili olan bir sabundur. Özellikle çok hassas cilt yapısı bulunan kişilerde bu sabun başlangıç ​​cilt bakım ürünü olarak önerilir. Ayrıca hipoalerjeniktir, hatta bebekler ve çocuklar için dermatologlar ile çocuk doktorları tarafından tavsiye edilir.

Erkekler İçin

Dove erkekler için üretilen kuru cilt sabunu oldukça faydalı ve etkili çözüm olanakları ile bilinir. Kadınlardan alınan olumlu tepkiler erkek sabunu içinde verilmektedir. Kadınlar için üretilen sabunlar ile aynı formüle sahiptir ancak erkek cildinde iyi sonuçlar veren içerikler ile teknolojiler eklenmiştir. Düzenli olarak cilt bakımı içine sahil edildiğinde istenilen sonuçları verir.

Organik Afrika Siyah Sabun

Kuruluk ile alakalı olarak çok fazla sıkıntısı olanlar Afrika siyah sabunu kullanımı ile bu sorununa fayda bulabilirler. Kendine özgü faydaları olan birçok doğal yağ ile doldurulur. Bu sabunda hipoalerjeniktir ve diğer sabunlar gibi korkunç kesintileri tetiklememelidir. Sabunun özellikleri içinde;

  • Derinlemesine temizlik yapar.
  • Her yaş için uygun bir özelliğe sahiptir.
  • Kuru cilt yapısına gerekli olan nemi sağlar.
  • Akne sorunlarını ortadan kaldırır.
  • Doğal koruma sağlar.
  • Kuru ciltler ve diğer ciltlerde oluşan sorunlar ile savaşır.
  • Saç içinde idealdir. Kuru ve cansız saçların beslenmesine olanak sağlar.
  • Düzenli olarak cilt ve saç bakımı uygulamalarının içine alınması gerekir.

Cetaphil Nazik Temizlik

Son derece hassas ve kuru cildi olan kişiler sert kimyasallardan korkuyorsa kesinlikle Cetaphil sabun bar kullanımı yapmalıdır. Bu sabun hipoalerjenik ve bebeklerde kullanılabilen yapıya sahiptir. Nazik yapısı bebeklere zarar vermez. Tüm vücut için kullanılabilir. Ayrıca herhangi bir sabun bileşeni, deterjan ve kokusu yoktur. Bundan daha hafif veya daha güvenli olmasına olanak sağlar. Düzenli kullanıldığında cildin nemli, pürüzsüz ve yumuşak bir hale gelmesine olanak sağlar. En önemli özelliği de kuruluk ve tahriş yaratmadan cilt üzerinde temizlik sağlamasıdır.

Keçi Sütü Sabunları

Keçi Süt Bar Sabunu

Birçok kişi cildindeki kuruluk sorunundan kurtulmak adına kulaktan dolma sabunların kullanımını yapar. Bu sabunların pH seviyesi genellikle cilt yapısı ile uyuşmaz. Ancak keçi sütü pH değeri insan cildinin pH değerine çok yakındır. Bundan dolayı bu sabunları kullanmak ve kısa süre işe yaradığını görmek için düzenli kullanım gerekir. Keçi sütü de cildi nemlendirmede iyi olan alfa hidroksil asitleri içerir. Sabunun yapımında içeriğindeki vitaminlerin, minerallerin ve özelliklerinin yok edilmemesi cilde fayda sağlar. Üretim sırasında tüm iyi şeyler söküldüğü zaman sözde nemlendirici bir sabun olsa bile fayda sağlamayacaktır. Keçi sütünden başka bu sabunların içeriğinde GDO içeriği bulunmayan soya, kenevir, hindistancevizi ve zeytinin yanı sıra shea yağı ve yulaf ezmesinin sabunlaştırılmış yağları bulunur. Bu içerikler, her yönüyle besleyici bir etki yarattığı için cilt yapısına sağlık açısından katkı sağlayacaktır.

Lavanta Keçi Sütü Bar Sabun

Lavanta keçi sütü sabunları her cildin beslenmesi, pürüzsüz olması ve yumuşaması için etkili şekilde çalışır. Yani insanlar için sadece ama sadece kuruluk bakımı yapmaz. Bu üründe keçi sütü, yulaf ezmesi ve lavanta bulunur. Keçi sütü nem için mükemmeldir, yulaf ezmesi iyi bir doğal eksfolyanttır ve lavanta antiseptik özellikleri nedeniyle cilt bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu cilt kurulukları diğer rahatsızlıklara yol açmaya başlasa bile düzenli kullanıldığı zaman mükemmel sonuçlar verir. Bu sabunlar soğuk işlenerek küçük partiler halinde üretilmektedir. Böylece içindeki minerallerin sağlam olduğundan emin olmak mümkündür.

 
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle