Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Egzamaya İyi Gelen Sabunların Özellikleri ve Fiyatları

Egzama tedavisinde etkili olan, egzama sonucunda cilt kuruluğunun oluşmasına engel olarak cildi nemlendirecek sabunların kullanımı ve fiyatlarını öğrenebileceksiniz.

Ardıç Katranı Sabunu

Deri hastalıkları tedavisinde uzunca bir süredir kullanılmakta olan ardıç katranı, ağacın gövdesinden oluşturulan bir sabun türü olmaktadır. Katran birçok deri hastalıklarını tedavi etmekte başarılı sonuçların olmasını sağlayacak olan ve bakterilerin ölmesi konusunda antiseptik özelliği olduğu gibi aynı zamanda da sabunun antibakteriyel özelliğinin de olduğu unutulmamalıdır. Egzama gelişmesi sonucunda bölge ıslatıldıktan sonra katran sabunu ile köpürterek yıkanılması gerekmektedir. Bu sabunu uygularken her zaman için iki kez uygulamalısınız. İkinci uygulama da mutlaka lezyon gelişen bölgeye sürdüğünüz zaman bölgenin üzerinde 5 dakika kadar bekletmeli ve ardından da bol su ile durulamalısınız. Sabun uygulamaya başladığınız an itibari ile sorunlu bölgede meydana gelecek olan kızarıklık, iltihaplanma ya da birçok kişide egzama sonucunda gelişen kaşıntının iyileşmesinde de etkili olacaktır.

20 ile 50 TL arasında değişen ücretlerle satın alabilirsiniz.

Farmasi Egzama Kremi

Egzama vücudun herhangi bölgesinde gelişmesi mümkün olan bir deri hastalığı olmaktadır. Saçlarda gelişeceği gibi derinin olduğu tüm bölge içerisinde de meydana gelebilir. Saçlarında meydana gelmesi durumunda kişilerin saç tiplerine uygun olan Farmasi tarafından üretilmekte olan saç şampuanını kullanabilirler. Özellikle de deri üzerinde kaşıntılı bir hastalık olması sonucunda aloe vera kremi kullanılması tavsiye edilmektedir. Doğal olarak üretilen bu krem sayesinde kişilerin ciltlerinde meydana gelecek olan egzama farmasi ürününün kullanılması sonucunda rahatlama hissi oluşacaktır. Ayrıca deniz yosunundan elde edilmiş olan sabun kullanılması durumunda vücudunuzun ihtiyacı olan nemi koruyacaktır.

Bitkisel yollarla elde edilen bu sabun ürünlerinin 11 ile 15 TL arasında değişen ücretler ile satın alabilirsiniz.

Tuz Sabunu

Tuz sabununu İnternet üzerinden ya da eczanelerden satın alarak kullanmanız mümkün olacaktır. Sabun birçok deri hastalığının tedavisinde kullanılacak olan bir sabun olmaktadır. Özellikle de bakterinin ürediği deri hastalıklarının tedavisinde etkili olacak olan ve kötü kokuları yok ederek gelişmesini engelleyecek türde bir sabun olmaktadır. Kişilerin vücudunda ortaya çıkacak olan egzamanın bütün çeşitlerinde gelişen bölgeye uygulanması gerekmektedir. Islak bölgeye köpürterek uygulanmalı birkaç dakika lezyon üzerinde durmalıdır. Daha sonrasında ılık suyla yıkanması gerekmektedir. Sabunu 6 TL ile 11 TL arasında değişen ücretlerle farklı markalar tarafından üretilen sabunu satın alabilirsiniz.

Sebamed Sabun

Egzama gelişmesi durumunda cilt üzerinde ortaya çıkacak olan kuruluk sonucunda egzama daha da yayılmasına neden olacaktır. Cildi kurumasını önleyecek ve nemlendirici etkisi olan sabunlar kullanılması gerekmektedir. Birçok insanın derisinde meydana gelen egzamaya iyi gelen sabun kullanması gerekmektedir. Sebamed sabun ise pH değeri 5.5 olan bir sabun olmaktadır. Cildin kurumasında etkili olan ve kişilerin ciltlerini nemlendirme özelliği olan E vitamini yoğun olarak içerisinde bulunmaktadır. Tahriş etmeden derinin gözeneklerinin açılması gerekmektedir. Cildin üzerinde olan zararlı bakterilerin yok olmasına neden olur. 25 TL ile 30 TL arasında değişen ücretleri bulunur. Bu sabun eczanelerden satın alacağınız gibi aynı zamanda da İnternet üzerinden de sipariş verilebilir.

Nilera Sabunu

Nilera markalı ürün egzama sabunu olarak birçok hastalık tedavisinde kullanılacak vücudun nemlenmesi konusunda çok etkili olacak bir sabun türü olmaktadır. Sabun pH değerinin dengelenmesini ve hassas ciltler üzerinde meydana gelecek olan kuruluğun yok olmasında etkili olacaktır. Bitkisel olan bir sabun olması nedeniyle içerisinde Hindistan cevizi ve yoğun miktarda da palmiye bulunmaktadır. Gün içerisinde 2 defa lezyon gelişen bölgeye masaj yaparak uygulanmalı sonrasında bölgenin üzerinde birkaç dakika kaldıktan sonra ılık suyla yıkanmalıdır.

Bıttım Sabunu

Değişik firmalar tarafından piyasa da 20 ile 30 TL arasında değişen fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Her cilde faydalı olan sabunun bitkisel olarak üretilmesi nedeniyle lezyon gelişmiş olan bölgeye sürülerek birkaç dakika lezyon üzerinde kalması sonucunda bol suyla lezyon oluşan bölgenin yıkanması gerekmektedir.

Kükürtlü Sabun

Kükürtlü sabunun elde edilmesi için içerisinde egzama tedavisinde etkili olabilmesi için bitkisel olarak içerisinde kantaron yağı bulunur. Bunun dışında zeytinyağı ve içerisinde en çok kükürt bulunmaktadır. Bu sayede birçok kişinin deri hastalığı oluşması sayesinde antiviral özelliği bulunur. Birçok cilt sorununda etkili olacaktır.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 3,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle