Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Saç Mezoterapisi Yapımı, Faydaları ve Yan Etkileri

Saçları yıpranan, saçları geç uzayan, saçları dökülen kişilerin daha sağlıklı saçlarının çıkması için saç derisine enjekte edilerek daha sağlıklı saçların çıkmasını sağlamaktadır.

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Erkeklerin ve kadınlarda saçları seyrelmesi sonucunda saçların diplerini besleyerek daha gür ve sağlıklı olan saçlara sahip olmanızı sağlayabilirsiniz. Bu yöntem ile birçok kişi kellikten kurtulmaktadır. Saç mezoterapisi yönteminde kullanılan çok ince uçlu iğneler ile birlikte saç derisinin orta kısmına çok küçük dozlar halinde mikroenjeksiyon enjekte edilir.

Derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon verilmesi ile birlikte cildin dermis adı verilen tabakasının fonksiyonel olarak uyarılmasını sağlayacaktır. Bu sayede saç köklerine uygun olan mineraller, oligelement enjekte edileceği gibi aynı zamanda da saç dokusunu besleyecek ve düzenleyecek vitaminlerin de dokuya verilmesi ile yapılır. Mezoterapi her zaman için lokal bölgeye uygulanacaktır. Bu işlem hem kadınlarda hem de erkeklerde her yaşta insana güvenle yapılabilir.

  • Saç dökülmesini durdurur;
  • Saçın canlı görünmesini sağlar;
  • Saç tellerini kalınlaştırır;
  • Saçların kalitesini arttırır;
  • Saçlar sağlıkla uzar.

Aşırı kilo kaybı yaşayan kişilerde çinko eksikliğine bağlı olarak saç dökülmesinde sorun yaşamakta olan kişilerin saç dökülmesini engellemek ve yerine kaliteli saç çıkmasını sağlamaktadır. Saçların daha uzun bir şekilde uzamasını sağlayacak, daha gür saçlara sahip olacaksınız.

Saç mezoterapisi ortalama 3 ile 6 seans arasında sürmektedir. Her bir seans ortalama 40 dakika sürecektir. Seans ücreti olarak yapılan kliniğe göre değişim göstererek 400 ile 700 TL arasında değişmektedir.

Saç Mezoterapisi Tedavi Aşamaları

Saç mezoterapisi toplam 5 aşamadan oluşmaktadır. Tedavinin başarılı olması için yapılan bu yöntem sırasında her seans uzman hekim tarafından yapılmalı ve klinik ortamı içerisinde gerçekleşmesi gerekmektedir.

Termoterapi

Saç derisinin yeteri kadar beslenmesi için tek başına yapılacak bir yöntem olmaktadır. Saç mezoterapisi öncesinde uygulanacak olan tedavinin ilk önce uygulanan aşama olmaktadır. Termoterapi esnasında özel olarak ozonlanmış bir sıvı buharı saç derisine uygulanmaktadır. Bu işlem sırasında saç diplerinde, saç derisi yumuşayacak ve rahatlama oluşacaktır. Bu işlem sırasında ki amaç ise saç derisine enjekte edilecek olan mezoterapi işlemi sırasında vitaminlerin ve yeterli miktarda olan minerallerin asitlerin saç derisine enjekte edilmesi durumunda emilmesini sağlayabilmek için yapılacaktır.

NPG

İkinci işlem olmaktadır. Bu işlem çok kısa sürmektedir. 3 dakika içerisinde NPG işlemi 3 dakika boyunca uygulanacaktır. Özel bir mezoterapi tabancasının ucuna 4 milim uzunluğunda olan küçük iğneler takılacaktır. Bu işlem saç derisine vitamin ve mineraller verilmeden hemen önce yapılacaktır. Saç derisinin içerisine 250 ile 300 arasında değişen iğne yapılır. Saç derisinin kanaması sağlanır.

MIC

Üçüncü işlem olan MIC yöntemiyle saç mezoterapisi tedavisi uygulanacağı zaman içerisinde özel bileşenlerin olduğu bir sıvının saç derisi içerisine enjenkte edilmesi sırası olmaktadır. İkinci aşama olan NPG aşamasında 4 milimlik iğneler kullanılmaktaydı. MIC aşamasında ise iğnelerin boyutu değişecek ve 6 milimlik iğneler kullanılacaktır. Bilgisayara bağlı olan bu iğnenin içerisinde ki sıvının saç derisine enjekte edilecek miktarının otomatik şekilde yapılacaktır.

Yıkama

Saç derisinin kanının ve enjekte edilen sıvıdan arta kalanların yıkanma işlemi olmaktadır. Özel olarak üretilen ve saç derisini besleyecek olan losyonlar ile yıkandıktan sonra kurutma işlemi gerçekleştirilecektir.

Anestezik Saç Kürü

Anestezik özelliğine sahip olan bu kürün saç derisinin yumuşak olduğu anda uygulanacaktır. İşlem sonrasında derinin daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır. Saç derisini zararlı tozlardan koruyacaktır.

Saç Mezoterapisi Faydaları

Saç mezoterapisi saç dökülmelerini durduracak ve saçın canlanmasında etkili olacaktır. Koruyucu özelliği sayesinde her yaşta insana rahatlıkla uygulanacak bir yöntem olmaktadır. Bu işlemin herhangi bir cerrahi yöntem olmaması nedeniyle kişilerde herhangi bir ağrının ya da sızının olmayacağı bilinmelidir.

  • Saç mezoterapisi sonrasında kişiler hemen günlük yaşamına dönecektir;
  • Cerrahi operasyona oranla daha uygun fiyatı bulunmaktadır;
  • Saç dökülmelerini durdurur;
  • Saçların kalınlaşarak parlamasını sağlar;
  • Saç derisine bölgesel olarak uygulanır.

Saçların daha parlak görünüme kavuşacak olması sebebi ile canlılığını kaybetmiş olan saçların daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Geç uzayan saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Özellikle de stres sebebi ile saç dökülmesi sorunu yaşamakta olan kişilerin saçlarının beslenmesinde etkili olarak saç kaybını en aza indirecektir.

Saç Mezoterapisi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Saç dökülmesini 3. seans içerisinde durduracak ve saçın çıkması ise 3 ile 6 ay içerisinde etkisini göstermeye başlayacaktır.

Saç Mezoterapisi Zararları

Saç mezoterapisinde uygulanan işlem sırasında zararları oldukça az olmaktadır. Bu işlemin daha çok faydaları ile bilinmektedir. İlk birkaç seans içerisinde kişilerde baş ağrısı görülmektedir. Mezoterapi yapılması ile birlikte çok ince uçlu iğnelerin kafa derisine enjekte edilecektir. Bunun sonucunda cildin tahriş olması gibi bir durum görülebilir. Çoğu zaman acı hissedilmemesi için bölgeye lokal olarak anestezi uygulanacaktır. Daha çok oluşacak yan etkiler arasında anestezi sebebi ile oluşacaktır. Yanma hissi ilk bir hafta içerisinde görülebilir. İğnelerin yeri iyileşmeye başladığı zaman kaşıntı ortaya çıkacaktır. Bu durumda asla kaşımaması gerekmektedir. Kaşımak tahriş olmasına neden olacaktır. 

Saç Mezoterapisi Yan Etkileri

Bazı insanlarda saç derisine enjekte eden ilaçların saçın dökülmesine neden olmaktadır. Bu ilk birkaç seans görülmektedir. Daha sonra kendiliğinden duracak ve yerine daha gür ve sağlıklı saçlar çıkacaktır.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle