Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

İbrahim Saraçoğlu’ndan Zona Hastalığı İçin Bitkisel Kürler

Zona hastalığı oluştuğu zaman daha hızlı iyileşmesi için İbrahim Saraçoğlu tarafından lahana suyu yaranın üzerine sürülmesi ve semiz otu yenmesi sonucunda hastalık hızla iyileşeceği belirtilmektedir.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Zona Hastalığı Kürü

Sinir iltihabı olarak bilinen zona hastalığı kişinin ömür boyu yaşayacak olduğu ve bulaşıcı bir hastalık olmaktadır. Kişilerin bağışıklık sisteminin zayıf olması durumunda yanma ve kaşıntı ile birlikte meydana gelecek olan döküntü meydana gelecektir. Vücudun her bölgesinde zona belirtileri görülebilir. Cilt üzerinde görülen bu döküntüler yüz bölgesinde ya da gözlerde bile olması mümkündür. Kişiler zona rahatsızlığı yaşamakta olduğu zamanlarda ciddi belirtiler nedeniyle sıkıntılı zamanlar geçirecektir. Zona hastalığının belirtileri olması durumunda kişinin yapacağı her zaman için bitkisel tedavi ile semptomları hafifletmek olacaktır.

İbrahim Saraçoğlu tarafından zona tedavisi amacıyla birçok bitkisel kür tarifi verilmektedir. Bu kürler hem sizin hastalığın daha hızlı iyileşmesini sağlayacak hem de belirtileri hafifletme konusunda faydalı olacaktır.

Semizotu ve Yoğurt

Zona hastalığı yaşamakta olan kişilerin gün içerisinde tüketecek oldukları semiz otu miktarı 150 gram olması gerekmektedir. Semizotu tek olarak yemek ya da yoğurt ile karıştırılarak tüketmeniz her zaman için faydalı olacaktır. Zona hastalığının tedavi süresi boyunca İbrahim Saraçoğlu tarafından her gün semiz otunu tüketmeniz çok fayda sağlayacaktır.

Yağ Karışımı

Zona hastalığı meydana geldiği zaman vücut üzerinde döküntü ve yaralar oluşacaktır. Bu durum karşısında belirtiler ağrı ve yanma şiddetli olacaktır. Bu durumda kişilerin kullanacak olduğu yağlar sayesinde ağrının dinmesini sağlayacaktır. Zeytinyağı, badem yağı bir miktar da çörek otu yağı sürmek yaranın daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayacaktır. Ayrıca bu kür yaranın kuruyup çatlamasını da engelleyecektir.

Kuşburnu Çayı

  • 1 litre su;
  • bal;
  • 4 kaşık kuşburnu.

Kuşburnu kullanacak olanlar her zaman ezerek kullanmaları daha fayda edeceği unutulmamalıdır. Bir litre suyun içerisine atacak olduğunuz 4 yemek kaşığı ezdiğiniz kuşburnu konulacaktır. 30 dakika boyunca kısık ateşte kaynatmanız gerekmektedir. Yaptığınız bu karışım yemeklerden önce aç karnına içilmelidir. Gün içerisinde 3 su bardağı içmeniz son derece fayda sağlayacaktır. Her su bardağının içerisine 1 çay kaşığı bal koymanız durumunda faydalı olacaktır.

Armut

Armut tüketmek her zaman için zona hastalığı sonucunda meydana gelecek olan ağrıların dinmesi konusunda yardımcı olacaktır. Bunun için her gün 2 tane orta büyüklükte armut yemeniz tavsiye edilmektedir. Armut tüketecek olanlar için bir uyarı yapan İbrahim Saraçoğlu semiz otu yedikten en az 2 saat sonrasında armut tüketmenizi tavsiye etmektedir.

Lahana Suyu

Tedavi amacıyla yaranın üzerine lahana suyu sürmeniz gerekmektedir. Lahana yapraklarını rondo ya da blendardan geçirmeniz gerekmektedir. Daha sonradan süzülmeli ve suyu çıkarılması gerekmektedir. Bu lahana suyu var olan yaranın üzerine sürülmesi sonucunda son derece faydalı olacaktır.

Ender Saraç Zona Tedavisi

Hastalık daha çok genç yaşta olan kişilerde görülme ihtimali çok fazla olmaktadır. Vücut direnci çok düşük olan kişilerde görülmektedir. Tedavi süreci iki ile dört hafta arasında değişmektedir. Döküntülerin olduğu ve kaşıntının çok yoğun olması nedeniyle kişiler rahatsızlık hissedecektir. Bu durum olmaması için Ender Saraç tarafından bir takım bitkisel kürler ve uygulamanız gereken bazı detayları açıkladı.

Elma Sirkesi

Ender Saraç kişinin yarasının sirkeli su ile yıkanmasının fayda sağlayacağı konusunda bilgilendirmektedir. Özellikle de kişilerin elma sirkesi ile yıkaması gerekmektedir.

Lahana Suyu

  • 250 gram lahana yaprağı;
  • 1 litre su.

1 litre suyun içerisine atacak olduğunuz 250 gram lahana yaprakları 30 dakika boyunca pişirilmelidir. Süzüldükten sonra lahana istenilmesi durumunda yenilebilir. Günde 4 defa lahana suyunu içmeniz zona hastalığının tedavisinde oldukça etkili olacak ve hastalığın belirtilerini de ilk içmeden itibaren hafifletecektir. Ayrıca bu lahana suyunu her gün taze olarak yapmalısınız.

Zeytinyağı

Zeytinyağının cildi yumuşatma özelliği ve cildi yenileme özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle sizlerde zona hastalığı meydana gelmesi durumunda hastalığın her zaman için kaşıntı gibi belirtileri sonucunda açık yara kuruyacaktır. Kuruma sonucunda da çatlamalar meydana gelir ve bu da kişinin ağrı hissetmesine neden olur. Zeytinyağı sürmeniz yumuşatacak ve nemli kalmasını, iyileşmenin daha hızlı olmasını sağlayacaktır.

Oğul Otu Suyu

  • 1 litre su;
  • 2 yemek kaşığı oğul otu.

Suyun içerisine koyacak olduğunuz oğul otu 20 dakika boyunca kaynatılmalıdır. Kaynadıktan sonra soğuması için yarım saat beklenmelidir. Sıcak bir şekilde sürmemeniz gerekmektedir. Soğuduğu zaman süzülmelidir. Bir pamuk suya batırılmalı ve zona hastalığının olduğu bölgeye sürülmelidir. Oğul otu yaranın temizlenmesini ve daha sağlıklı olmanızı ayrıca bir an önce de iyileşmesini sağlayacaktır.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 2 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle