Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Sedef Hastalığı Tedavisinde Tarkan Güveloğlu Tavsiyeleri

Sedef tedavisinde Herbalizm yöntemi kullanılarak Tarkan Güveloğlu tarafından kişiye özel olarak uygulanan tedavi yöntemi ile hastanın hızlı bir şekilde iyileşmesi ve nüks etmemesi mümkündür.

Tarkan Güveloğlu’ndan Sedef Tedavisi

Tarkan Güveloğlu

Tarkan Güveloğlu

Tarkan Güveloğlu uzun yıllardır Sedef hastalığının tedavisinde Herbalizm yöntemi ile hastalarına şifalı kürler uygulamaktadır. Geleneksel yöntemlerin dışında uzun yıllar boyunca yaptığı çalışmaların sonucunda Herbalizm ortaya çıktı. Burada uygulamakta olduğu bitkiler hastaya özel olmaktadır. Kişilerin bitkisel tedavi yöntemleri uygulamasından herhangi bir sonuç alamaması durumunda herbalizm konusunda destek alacakları Tarkan Güveloğlu hastalarına İstanbul’da hizmet vermektedir.

Cilt hastalıklarının tedavisi amacıyla kullanılan kimyasal ilaçların yanı sıra sedef hastalığının kullanılan ilaçlarda başka bitkisel tedavi yöntemi de uygulanmaktadır. Sedef hastalığının tedavisi için uygulayacak olduğu bitkiler ise birçok tedavide uygulanan bitkiler ve bitki kökleri olmaktadır. Bu karışımları uygulayan kişilerde kısa süre içerisinde iyileşme görülmesi ve tekrardan nüks etmemesi uzun bir süre hastanın sedef sorunu yaşamaması da bilinmektedir.

Sedef Hastalığı Besinler

Hastalığın tedavisinde kişinin beslenmesine de çok dikkat etmesi gerekmektedir. A vitamini, B12 vitamini ve D vitamini hastalığın tedavisinde oldukça başarılı olmaktadır. Tüketecek olduğu besinler arasında hastalığın hızlı bir şekilde iyileşmesi amacıyla havuç, kuru kayısı, kuru incir, kavun gibi meyvelerin tüketmesi hastalıkta başarılı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Kişilerin kullanacak oldukları içecekler arasında alkol tüketiminden ve sigara tüketiminden uzak durmaları gerekmektedir. Ayrıca kahve ve siyah çay tüketilmesi yasaklanmış ürünler arasında olmaktadır.

Meyve olarak daha çok mandalina ya da portakal her gün tüketilmesi gereken meyveler halinde olmaktadır. Ayrıca yemeklerinize bol miktarda sarımsak ve soğan tüketmeniz de sağlığınız açısından önemli olacaktır.

Yağlı yiyecekler asla diyet içerisinde olmayacaktır. Diyetin içerisinde bulunamaması gereken çikolata ya da domates gibi ürünler oldukça zararlı olacaktır. Bu bitkilerin tüketilmemesi gerekmektedir. Hastalığın tedavisi amacıyla kişilerin sıklıkla içecekleri ve yediği besinler fayda sağlaması ile bilinmektedir. Cilt hastalığında en iyi gelen besinler arasında bulunan kuru yemişler bulunmaktadır. Bunların içerisinde ceviz ya da çam fıstığı bulunmaktadır. Çinko takviyesi her zaman için tavsiyesi yapılmalıdır. Bunun için sığır eti tüketilmesi, süt ve süt ürünlerinin ve kabak çekirdeklerinin içerisinde bol miktarda çinko bulunmaktadır. Bu da hastalığın tedavisi içerisinde çok önemli bir durum oluşturacaktır.

Sedef hastalığı olması durumunda hastalığın sonucunda belirtiler meydana gelecektir. Bu kişilerin derisi ortalama olarak 1 ay içerisinde kendi kendisini yenilemesi beklenmektedir. Bunun için bu ilk bir ay içerisinde sedefin yarası ya da kaşıntılarını hafifletecek tedavi yöntemi uygulanması gerekmektedir.

Sedef Hastalığı Bitkisel Tedavi

Hastalığın tedavisi amacıyla uygulanacak olan bitki kürü her insana ayrı uygulanması gerekmektedir. Kimi sedef hastalarının yüksek tansiyonu bulunmaktadır. Yüksek tansiyon hastalarının meyan kökü kullanmaları zararlı olacaktır. Bu durumda hastalığın tedavisi amacıyla başka bitkiler kullanması ya da meyan kökü olmadan uygulaması hastalığın şiddetine bağlı olmaktadır. Tarkan Güveloğlu sıklıkla sedef hastalarının tedavisinde şu yöntemi uygulamaktadır.

  • 1 çay kaşığı Meyan kökü;
  • 1 tatlı kaşığı Karabaş otu;
  • 1 çay kaşığı Çörek otu;
  • 1 çay kaşığı Isırgan otu;
  • 1 çay kaşığı Rezene otu;
  • 1 çay kaşığı Oğul otu;
  • 1 tatlı kaşığı Civanperçemi.
  • 1/2 litre su.

Yarım litre suyun içerisine koyacak olduğunuz bütün bitkilerin kullanım miktarına dikkat etmeli ve fazla kullanmamanız gerekmektedir. Kür 10 dakika boyunca kaynatılmalıdır. Kür kaynatıldıktan sonra demlenmesi beklenecektir. Süzüldükten sonra gün içerisinde iki ya da üç bardak olmak üzere içilmesi gerekmektedir. Bu kür kullanılırken yeni kurutulmuş olan bitkilerin kullanılması gerekmektedir.

Tedaviyi hastaya uygularken hastanın yukarıda ki kürü yapmasının yanında bazı şifalı bitki özlerinin de tedavi sırasında kullanmaktadır. Bitki özlerinin ve bitki çaylarının yoğun olarak tedavi amacıyla kullanılacaktır. Hastanın sedef hastalığına uygun olarak ve hastalığın şiddetine uygun olarak kürün hazırlanması gerekmektedir. Özel bir şekilde dozun oluşturulması sonucunda iyileşme sağlanacaktır. Ayrıca Tarkan Güveloğlu sedef tedavisinde çok faydalı olan Ardıç katran özelliğine sahip olan kremler ile hastalığın iyileşmesini hızlanmasını sağlamaktadır. Özellikle de yaz mevsimi geldiği zamanlarda şiddetli olan güneş ışınlarının yanı sıra deniz suyu da fayda sağlayacak olduğu unutulmamalıdır. Klorlu su olan havuz sularından her zaman için uzak durulmalıdır. Hastanın tedavisinde uygun olacak deniz suyunu da sıklıkla denize girmesi sonucunda vücuduna değecek olması nedeniyle fayda sağlayacaktır.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle