Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Egzama Losyon İsimleri, Fiyatları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Egzama cilt kuruluğunun yoğun olarak gerçekleştiği ve cilt üzerinde kaşıntının yoğun olarak hissedilmesine neden olan bir hastalıktır. Tedavisinde kullanılan losyon isimleri ve ücretleri yazılmaktadır.

Cetaphil Restoraderm

Daha çok bebeklerde meydana gelen cilt kuruluğu sonucunda oluşan atopik egzama tedavisinde güvenle hassas ciltlerde kullanabilirsiniz. Vücut yıkama losyonu olmaktadır. Cildin kuruluk sonucunda tahriş olması neticesinde cildin nemlenmesini sağlamaktadır. Sabun içermemesi nedeniyle köpük temizleyici olarak hem çocukların hem de yetişkinlerin kullanımına uygun olmaktadır. Ürünün kullanımı ise ıslak cilde uygulanması gerekmektedir. Cilt üzerine masaj yaparak ilk olarak köpürtülmesi gerekmektedir. Daha sonradan ise durulanması gerekmektedir. Her banyoda uygulanması uygun olacaktır. Vücut yıkama losyonunu İnternet üzerinden 58.12 TL ücret ile sipariş verebilirsiniz.

Excipial Lipo

Losyonun etkin maddesi olan Karbamid sayesinde egzama tedavisinde oldukça etkili olmaktadır. Losyon lokal olarak egzamalı bölgeye sürülecek olan koruyucu ve yumuşatıcı bir ilaç olmaktadır. Nemlendirici etkisi sayesinde cilt üzerinde oluşan kuruluğun oluşmasını engelleyecektir. Vücudun ihtiyacı olan nemi sağlayacaktır. Pul pul döküntünün olduğu cilt kuruluğu sebebi ile oluşan egzama için kullanımı uygun olacaktır. Cilt üzerinde yara olması durumunda ya da etkin maddesine herhangi bir alerjiniz olması durumunda kullanmamanız gerekmektedir. Cilt üzerinde oluşan hastalık iyileştikten sonra da cildin nemli kalması için uygulanabilir. Küçük bebeklerde kullanılmaması gerekmektedir. Kullanım şekli ise oluşan egzamalı bölgeye günde 2 ya da 3 defa uygulanması gerekmektedir. 1 yaşından büyük çocukların tedavisinde kullanılacaktır. Bazı kişilerde ise bazı yan etkiler oluşmaktadır. Sürülen bölge üzerinde kaşıntının olması, kızarıklık sıklıkla görülecek ve pul pul döküntünün olduğu durumlarda derinin tahriş olması losyon kullanıldıktan sonra gelişebilir.

13.68 TL ücret ile eczanelerden satın alabilirsiniz. 

Efederm Losyon

Losyonun etkin maddesi Metilprednisolon olmaktadır. Vücudun kuruluk sebebi ile oluşan egzama tedavisi amacıyla doktor tarafından reçete edilerek eczanelerden satın alabilirsiniz. Yağlı egzama ya da sulantılı egzama olması durumunda alerji önleyici ve kaşıntıyı önleyici etkisi sayesinde cildin nemlenmesini sağlayacaktır. İlacın etkin maddesine karşı hastalarda alerji olması söz konusu olabilir. Bu durumlarda hastanın vücudunda meydana gelecek olan kaşıntı ya da kızarıklık gibi yan etkilerin belirtileri olabilir. Bu durumda hastanın ilacı kullanmaması önerilmektedir. İlacın tedavisi toplamda 2 haftayı geçmemesi gerekmektedir. Özellikle de deri üzerinde mantar hastalığı yaşanması durumunda ya da rozase hastalığına sahip olan hastaların kullanılmaması gerekmektedir.4 aydan küçük olan bebeklerde losyonun kullanılmaması gerekmektedir. Losyonu eczanelerden 11.88 TL ücret karşılığında satın alarak egzamalı bölgenin tedavisinde kullanabilirsiniz.

Alocort Losyon

Vücut üzerinde meydana gelen kızarıklık ya da iltihaplı egzama tedavisi amacıyla kullanılan losyon olmaktadır. Temas egzama tedavisinde ya da pul pul döküntünün meydana geldiği seboreik egzama tedavisi amacıyla doktorlar tarafından reçete edilen bir losyon olmaktadır. Ayrıca alerji tedavisinde ve güneş yanığı olması durumunda bu hastalıkların tedavisi amacıyla da uygulanacaktır. Hastalığın tedavisi için kullanacak olduğunuz bölge üzerinde egzama ya da saydığımız diğer hastalıklar olması durumunda kullanılacaktır. Ağız çevresi için ya da göz çevresinde kullanımı sakıncalı olabilir. Losyonu kullanmaya başladığınız zaman 2 hafta içerisinde kullanımını sonlandırmanız tavsiye edilmektedir. Losyonu kullandıktan sonra kızarıklık ya da kaşıntı gibi bir durum gelişmesi sonucunda losyonu kullanmayı kesmelisiniz. 13.67 TL ücretle satın alabilirsiniz.

Advantan M Losyon

Losyonun etkin maddesi olan Metilprednisolon aseponat sayesinde cilt kuruluğunun tedavisinde oldukça başarılı olmaktadır. Cildin nemlenmesi için oluşan bölgeye gün içerisinde iki ya da üç defa sürmeniz etkili sonuç olmasını sağlayacaktır. Özellikle de deri üzerinde meydana gelen alerji oluşması sonucunda bunu önleyecek, deri iltihabının yok olmasını sağlayacak egzamanın iyileşmesinde etkili olmaktadır. Vücudun herhangi bir bölgesinde gelişen egzama tedavisi sonrasında meydana gelen cilt kuruluğunun yok olmasını ve cildin nemlenmesi konusunda etkili olmaktadır. Hastalığın kronik olması sonucunda gelişecek deri iltihabının yok olmasını sağlar. İlacın etkin maddesi olan Metilprednisolon aseponat karşı herhangi bir alerjiniz olması durumunda sürülen bölgede cilt üzerinde kızarıklık ve yanma olması durumunda kullanmayı bırakmalısınız. 26.34 TL ücretle egzama losyonunu satın alabilirsiniz.

Ovadril Losyon

Lezyonlu bölgeye sadece uygulanması gerekmektedir. Bölgede ciddi oranda kaşıntının ve ağrının olması durumunda lezyonlu olan bölgenin lokal olarak uyuşmasını sağlayacak ve bölgenin his kaybı olmasını sağlayacaktır. Özellikle de egzama tedavisinde doktor tarafından ağrının olması ve kaşıntının yoğun olarak hissedilmesi durumlarında reçete edilmektedir. Cildin tahriş olmasını engelleyecek ve hastalığın hızla iyileşmesini cilt kuruluğunu engelleyerek önleyecektir. Losyonun yan etkileri arasında sürülen bölge üzerinde kızarıklığın oluşması, bölgenin tahriş olması ve kaşıntı gibi yan etkiler olması durumunda kullanımını bırakmalısınız. 7.15 TL ücretle satın alabilirsiniz.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 3,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle