Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Su çiçeği Tedavisinde Kullanılan Losyon İsimleri

Su çiçeği durumu gelişmesi sonucunda hastalığın tedavisinde etkili olacak kaşıntıyı gidererek hızlı iyileşmesini sağlayacak losyon isimleri ve yan etkileri

Kalmosan Losyon

Su Çiçeği

Losyon olarak satılan Kalmosan losyonunun etkin maddeleri olan Çinko Oksit + Difenhidramin + Gliserol + Kafur + Kalamin sayesinde su çiçeği meydana gelmesi durumunda hastaların kaşıntı giderici bir losyon olarak tedavisinde etkili olacaktır. Kaşıntının yoğun olarak hissedilecek olduğu hastalık tedavisinde kullanılacaktır. Ağrı giderici özelliği sayesinde ve iltihaplanmayı azaltacak olmasından dolayı birçok kişinin kaşıntılı durumları söz konusu olması durumunda tedavi etmek amacıyla kullanılabilir. Antialerjik özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde kaşıntı yoğun olarak hissedildiği durumlarda 5.98 TL ücret ile eczanelerden satın alınan lavanta kokulu losyon her zaman doktor tarafından belirtildiği şekilde kullanılmalıdır. Sürülen bölgede bazı istenmeyen yan etkileri meydana gelebilir. Bunlar olması durumunda kişilerin kalmosan losyonu kullanmamaları tavsiye edilmektedir. Özellikle sürülen bölgede kızarıklık, cilt üzerinde kuruluğun oluşması ve çarpıntı gibi yan etkiler oluşması sonucunda losyon kullanılmamalıdır.

Ovadril Losyon

Kaşıntı giderici özelliği bulunan losyon her zaman için doktorlar tarafından reçete edilerek hastanın kullanması uygun olması tavsiye edilirse 7.15 TL ücret ile eczanelerden satın alabilirsiniz. Bu losyonun etkin maddesi olan Çinko Oksit + Difenhidramin + Lidokain Hcl sayesinde kişilerde meydana gelen kaşıntılı deri hastalıklarının yok olmasında son derece etkili olacaktır. Özellikle de su çiçeği rahatsızlığı yaşamakta olan kişilerin ya da farklı kaşıntılı deri hastalığı olan kişilerin eczaneden satın alarak kullanabilecekleri bir losyon olmaktadır.

Diyenil Losyon

Antihistaminik olarak bölgede lokal anestezik etkisi olacak ve kaşıntıyı giderecek etkisi olacaktır. İlacın etken maddesi olan Difenhidramin Hidroklorür sayesinde kaşıntı giderici özelliği olması ile bilinmektedir. İlacın içerisinde kafur bulunmaktadır. Losyonu bölgeye sürmeniz sonucunda kişilerde kafur ağrı kesici özelliği olacak ve kalamin etkisi sayesinde de kaşıntı önleyici özelliği ile de bilinmektedir. Kaşıntı giderici özelliği olması sayesinde bölgenin lokal şekilde uyuşmasını ve kaşıntının önleyici özelliği olacaktır. Kişilerde cilt tahrişi olmasına bağlı olarak kaşıntı giderici özelliği olacak ağrının iyileşmesini sağlayacak ve giderilmesinde kullanılacaktır. Su çiçeği ya da farklı kaşıntılı bir hastalık olması durumunda kişilerin bu losyonu eczanelerden satın alacakları zaman kişilerin doktorlarına sormadan bu losyonu eczanelerden satın alarak kullanmamalısınız. Losyon her zaman için doktor reçete etmesi durumunda kullanmalısınız. 2 yaşından küçük olan çocuklarda kullanılmaması gerekmektedir.

Doktor tarafından reçete edildiği şekilde daha sıklıkla gün içerisinde 4 defa lezyon gelişen bölgeye sürülmesi gerekmektedir.

Dermiton Losyon

Endiksiyonları arasında ilaç daha çok döküntülü hastalıkların cilt üzerinde kaşıntı olması durumunda doktorlar tarafından uygun görülmesi sonucunda hastaya reçete edilerek eczanelerden 22.16 TL ücret ile satın alınabilir. Krotamiton etken maddesi olan losyonun etken maddesi Krotamiton olduğu için kişilerde meydana gelecek kaşıntıyı iyileştirecektir. Hastaların tedavisinde 2 ya da 3 kez kullanılması uygun olacaktır. Sürüldüğü zaman 6 ile 10 saat arasında değişen bir sürede rahatlamanın oluşmasını sağlayacaktır. Hastalar kullanmaya başladıkları zaman döküntü meydana gelmesi ya da egzama hastalığının olması gibi durumlar olacağı gibi kaşıntının da hissedilmesi gibi durumlar söz konusu olabilir.

Momentum Losyon

Su çiçeği tedavisinde etkili olan Mometazon furoat losyonun etken maddesi sayesinde kaşıntı giderici özelliği bulunmaktadır. Daha çok losyonun kullanılırken lezyon gelişen bölgeye sürülmesi gerekmektedir. Kaşıntının yoğun olarak hissedildiği durumlarda kaşımayı engellemek amacıyla doktorları tarafından reçete edilecek bir losyon olmaktadır. Kişilerde ilacın etken maddesine karşı herhangi bir alerji durumu gelişmesi sonucunda kullanmamaları gerekmektedir. Sürülen bölgenin her zaman için losyonun sarılmadan açık kalması gerekmektedir. Ayrıca 5 günden daha uzun bir süre kullanılmaması gerekmektedir.

Betnovate Losyon

Losyon kaşıntının meydana geldiği deri hastalıklarının tedavisinde etkili olan Betametazon etken maddeli bir ilaç olmaktadır. Her zaman için doktorunuzun tavsiye etmesi üzerine eczanelerden satın almanız gerekmektedir. Kan damarlarını büzücü etkisi olması nedeniyle kişilerin kaşıntısını engelleyecek ve kaşıntıya yol açan hastalığında iyileşmesi konusunda etkili olacaktır. 5 günden daha uzun süreli ilacın kullanılmaması gerekiyor. Etkili bölgeye sürüldükten sonra üzerine herhangi bir şey sürülmemesi gerekmektedir. Bazı kişilerde istenmeyen yan etkilerin gelişmesi söz konusu olabilir. Kaşıntının geçmesi için sürmeniz durumunda yan etkiler meydana gelmesi sonucunda losyonun kullanılmaması gerekmektedir.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 2,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle