Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Ürtiker Tedavisinde Kullanılan Krem İsimleri ve Fiyatları

Ürtiker yani kurdeşen hastalıklarının tedavisi amacıyla uygulanacak olan kremlerin adları ve kullanım şekilleri, ücret bilgisi ayrıca yan etkileri de bulunmaktadır.

Burada yazılmakta olan ürtiker tedavisinde kullanılan ilaç isimleri sadece bilgilendirme amaçlıdır. Muayene olduğunuz doktorun yazmaması durumunda eczanelerden satın alınarak kullanılmamalıdır.

Advantan Krem

advantan

Kaşıntının meydana gelecek olduğu hastalıkların tedavisinde Metilprednizolon Aseponat etkin maddesi sayesinde kullanılan kortizonlu kremler arasında olmaktadır. Deride kaşıntının kişileri çok rahatsız etmesi durumunda reçete edilir. Bu kremi eczanelerden 6.84 TL ücret ile satın alarak kullanabilirsiniz. İlacın istenmeyen yan etkileri arasında sürülen bölgede kıllanmanın meydana gelmesi, bölgede şişlik olması, kızarıklığın yoğun olması gibi yan etkilerde görülmektedir.

Solerat Krem

Kremin etken maddesi olan Mepiramin Maleat + Lidokain Hcl + Dekspantenol sayesinde kaşıntı gelişmesi durumunda cilt üzerine lokal olarak uygulanmalıdır. Ayrıca kremin iltihap giderici özelliği de olmaktadır. Bu sayede kişilerin derisi üzerinde meydana gelecek olan kurdeşen gibi kaşıntılı hastalıkların tedavisinde reçete edilirse 12.5 TL ücret ile satın alarak kullanabilirsiniz. Krem kullanmaya başlayan bazı kişilerde meydana gelecek olan istenmeyen yan etkileri arasında kişilerde batma hissinin gelişmesi, sürülen bölgede ağrı olması ya da kızarıklık gibi yan etkilerde meydana gelebilir.

Systral Krem

Antihistaminikler grubunda olan bu ilacın etken maddesi klorfenoksamin hidroklorür olmakta ve cilt üzerinde meydana gelen alerjik reaksiyon ya da kaşıntılı ürtiker hastalığının tedavisi amacıyla kullanılarak hastaların daha çok tedavi etmek ve kaşıntıyı azaltmak amacıyla doktorun ön görmesi sonucunda hastaya reçete edilecektir. Cilt yüzeyine lokal olarak sürülmesi gerekmektedir. Doktor tarafından reçete edilirse 8.19 TL ücret ile eczanelerden satın alarak kullanmanız mümkün olacaktır. İlaç doktorun söylediği şekilde lokal olarak uygulanmalıdır. Yan etkileri arasında bölgenin kızarması ya da batma hissinin de olması söz konusu olacaktır.

Stilex Krem

Deri üzerinde meydana gelen kurdeşen hastalığı gibi bir durum gelişmesi sonucunda belirtileri hastayı rahatsız edecektir. Bunun sonucunda doktora muayene edilmesi sonucunda kaşıntı belirtisini hafifletecek Mepiramin Maleat + Lidokain Hcl + Dekspantenol etkin maddesine sahip olan bu krem doktorun ön görmesi sonucunda reçete edilebilir. Eğer ilaç reçete edilmesi durumunda 12.5 TL ücret ile satın alarak lezyon gelişen bölgeye sürebilirsiniz. Ayrıca iltihap giderici özelliği sayesinde doktorun belirttiği şekilde krem lezyon gelişen bölgeye çok ince bir tabaka şeklinde sürülmesi gerekmektedir. Deri üzerinde meydana gelecek olan lezyon iyileştirmek amacıyla kullanılan bu ilaç bazı durumlarda hastalarda istenmeyen yan etkilerin olması da söz konusu olabilir. Bunlar daha çok sürülen bölgede kızarıklık olması ve kabarma gibi belirtiler olması da söz konusu olabilir.

Sistral Krem

Sistral kremin etken maddesi Klorfenoksamin hidroklorür olarak, daha çok kaşıntılı kurdeşen olması durumunda kullanılacak olan bir ilaç olmaktadır. Kaşıntı gelişmesi durumunda bu kişileri çok rahatsız edecek olması nedeniyle kullanılacak antihistaminik ilaçlar grubunda olan bir ilaç olmaktadır. Böcek ısırmaları gibi durumlar ya da herhangi bir nedenden dolayı alerjik reaksiyonlar gelişmesi neticesinde hastalıkta görülecek kaşıntı tedavisi amacıyla reçete edilir. İlacı eczanelerden 9.25 TL ücret ile satın alarak lezyon gelişen bölgeye ince bir tabaka şeklinde doktorun belirttiği şekilde kullanmalısınız. İlacı kullanmakta olduğunuz zaman gelişecek yan etkiler arasında batma ve vücudun sürüldüğü bölgede yanma hissi de gelişecektir. 

Eumovate Krem

Klobetazon Butirat etkin maddesine sahip olan kremin birçok kaşıntılı reaksiyon gelişmesi durumunda reçete edilerek 13.15 TL ücret ile eczanelerden alınabilir. İlaç daha çok kurdeşen ya da egzama gibi hastalıklar sonucunda meydana gelen iltihaplanma, cilt üzerinde oluşan kabarma ya da aşırı bir kaşıntı olması durumunda bu gibi belirtileri tedavi etmek amacıyla doktorların hastalarına reçete ettiği kortizonlu kremler arasında olmaktadır. Krem her zaman için muayene eden doktor tarafından reçete edildiği şekilde kullanılması uygun olacaktır. Bölgeye uygulanır ve ince bir tabaka şeklinde sürülmesi gerekmektedir. Hastalar kullanmaya başladıkları zaman istenmeyen bir takım yan etkilerin görülmesi de söz konusu olabilir. Bunlar arasında sıklıkla sürülen bölgede aşırı kıllanmanın olması, hastanın cildi üzerinde yanmanın olması ya da batma gibi de belirtiler görülebilir.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 8 oy, ortalama: 4,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle