Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Excipial Lipo Emülsiyon Sivilce Kullanımı ve Yan Etkileri

Nemlendirici krem olarak sivilceye meyilli olan ciltlere doktor tavsiyesi olarak eczanelerden satın alarak kullanmanız sonucunda yeterli nemi sağlayacak olduğundan sivilcelere iyi gelecektir.

Excipial Lipo Emülsiyon

sivilceler

Cildiye doktorları tarafından cilt nemini sağlaması için reçete edilen bir nemlendirici özelliği olan bir krem olmaktadır. Cilt üzerinde meydana gelen küçük sivilce görünümünü azaltmak için günlük uygulanacak bakım kremi olmaktadır. Cildin fazla yağlanması ile birlikte nem oranı artacak olmasından ortaya çıkan sivilcelerin azalmasında etkilidir. Kremin kullanımı ile birlikte nem dengesinin oluşmasında etkilidir. Cilt üzerinde kabuklaşma oluşması ya da yağ dengesinin fazla olması durumunda yağ oranının yeterli düzeyde olmasında etkili olacaktır.

Excipial Lipo Emülsiyon kremin etken maddesi Karbamid olmaktadır. Cildin yeterli miktarda yumuşamasında etkili olan ve cilt nemini koruyacak etkili bir ilaç grubu arasında olmaktadır. Özel nemlendirici etkisi bulunmaktadır. İçerisinde bulunan cilt sağlığında etkili olan yağlar sayesinde cilt üzerinde oluşan sivilcelerin yok olmasında etkilidir.

Kuru ciltler üzerinde gelişecek olan küçük sivilcelerin tedavisinde etkili olup, geniş yüzeylere uygulanacak ve cildin nem oranını dengeleyecektir. Kremin kortikosterodli etkisi olması sayesinde ortaya çıkan sorun hızla iyileşmektedir. Cilt üzerinde ölü hücrelerin oluşması ile birlikte cildin derin nefes alacak olduğu gözeneklerinde tıkanmaya neden olacaktır. Bu durumda da küçük sivilceler ortaya çıkar.

Excipial Lipo Emülsiyon kremin kullanımı ile birlikte cilt üzerinde biriken ölü derinin hızla yok olmasını sağlayacaktır. Bu sayede de ölü hücrelerden arınmış olan cilt, daha rahat bir şekilde nefes alacaktır.

Cildin yeterli miktarda yağ salgılanmasında etkili olacağından ortaya çıkacak olan küçük sivilcelerin yok olmasını ve tekrardan yenisinin çıkmamasını sağlayacaktır. Krem her zaman için doktorun söylendiği şekilde cilt üzerine uygulanmalıdır. Gözlere temas etmesinden kaçınmalı ve ağza yakın bölgelere de sürülmemelidir. Cildin üstünde oluşan açık yaralar olması durumunda kremin kullanımından uzak durmanız gerekmektedir.

Doktorun sivilce tedavisinde reçete etmesi durumunda SGK kapsamında olduğundan sağlık güvencesi olanların herhangi bir ücret ödemeden satın alabilirler. Sağlık güvencesi olmayan kişiler ise 13.68 TL ücret karşılığında satın alabilirler.

Excipial Lipo Emülsiyon Kullanımı

Cilt üzerinde oluşan hastalığın tedavisinde doktor tarafından önerildiği şekilde cilt yüzeyine uygulanması gerekmektedir. Sadece hastalıklı olan bölgeye ince tabaka şeklinde uygulanmalıdır. Doktor tarafından herhangi bir açıklama yapılmaması durumunda cilt üzerine 2 ya da 3 kez belirli aralıklarla sürülerek cilde masaj ile uygulanması gerekmektedir. Sadece deri yüzeyine uygulanmalıdır. Bebeklere uygulanması sakıncalı olacaktır. Deri üzerine kullanımının çok fazla olmaması gerekmektedir. Eğer çok fazla kullanımı olması sonucunda deri üzerinde tahriş olmasına neden olacaktır. Çok kullanılması durumunda bulantı ya da kusma ortaya çıkabilir. Bu tür durumlar ortaya çıkması sonucunda kişilerin tedaviye ara vermesi gerekmektedir.

Deri bölgesinde çatlama olan kişilerde sürülmesi sonucunda sızıntı olmasına neden olabilir. Bu durumda özellikle cilt üzerinde iltihap olması halinde kullanılmaması gerekmektedir. Bu nedenle de iltihaplı sivilcelerin tedavisinde kullanımı uygun olmayacaktır. Sivilce dışında da kullanım alanları vardır. Deri kuruluğu ve egzama gibi hastalıklar olması sonucunda doktorun yapacak olduğu muayene sonrasında reçete edilebilir.

Kronik hale gelmiş olan kuru bir cilt olması durumunda kişilerde cilt kuruluğunu kremin sürülmesi ile birlikte hemen etkisini gösterecektir. Yeterli miktarda kullanılması ile birlikte cilt kuruluğunun tedavisinden sonrasında da kullanılabilir.

Hamilelerin ve emziren annelerin Excipial Lipo Emülsiyon kremini kullanmadan önce doktorlarından bilgi alarak kullanmaları gerekmektedir.

Excipial Lipo Emülsiyon Yan Etkileri

Cilt yüzeyinde ilk olarak cildin temizliği yapıldıktan sonra cilde çok az miktarda sürülmesi ve masaj yaparak cilde yedirilmesi gerekmektedir. Fakat bazı kişilerde Excipial Lipo Emülsiyon kreminin etken maddesine karşı alerjisi olması durumunda alerjik reaksiyonların gelişimi söz konusu olabilir. Kişilerde alerjik reaksiyon gelişmesi durumunda kremin kullanılmaması gerekmektedir. Bazı kişilerde görülen ve istenmeyen yan etkiler şunlardır:

  • Cilt üzerinde yanma;
  • Aşırı kaşıntı;
  • Kızarıklık;
  • Döküntü;
  • Cildin tahriş olması;
  • Pullanma.

Excipial Lipo Emülsiyon kreminin sürülmesi ile birlikte ortaya çıkacak olan yan etkiler hafif yan etkiler olarak bildirilmiştir. Bu yan etkiler kremin kullanımından bir süre sonra kendiliğinden geçecektir. Eğer krem kullanmaya devam etmesine rağmen geçmiyorsa ve kişilerde şiddetleniyorsa bu durumda kremin kullanımı bırakılmalı ve doktora bilgi verilmesi gerekmektedir. İstenmeyen yan etkiler görülmesi durumunda kremi kullanmanız önerilmemektedir. Özellikle de hamile bayanların doktorlarına gebe olduğu konusunda bilgi vermelidir.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 3 oy, ortalama: 3,33 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle