Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Sivilce ve Siyah Noktalara İyi Gelen Krem İsimleri

Cilt üzerinde siyah nokta oluşması ve akne oluşmasıyla birlikte rahatsız edici görüntüsünden kurtulmak için kullanacak olduğunuz krem adları ve fiyatları

Benzamycin Topikal Krem

Aşırı yağlı cilde sahip olan kişilerde etkili olan topikal bir krem olarak eczanelerden satın alınabilir. Krem sivilce ve aknelere iyi geldiği gibi aynı zamanda da siyah noktaların yok olmasında da etkili olacaktır. Krem yağlı ciltlerin üzerinde etkili olacak ve sürülmesi ile birlikte kremin kişilerin normal yağ dengesini sağlamasında etkili olacaktır.

Normal reçete ile satın alınmakta olup kişilerin doktorun muayene etmesi ile birlikte eczanelerden satın alacak olduğu kremdir. Etken maddesi ile birlikte siyah noktalara ve akne tedavisinde de etkili olmaktadır. Düzenli kullanımı ile birlikte kişilerin ciltlerinde yeni oluşacak sivilcelerin oluşmasını da engelleyecektir. Kremin ciddi yan etkileri bildirilmemiş olsa bile bazı hastaların kullanımı ile birlikte şu yan etkiler görülmektedir:

  • Ciltte döküntü;
  • Kurdeşen;
  • Şişlik;
  • Yanma;
  • Renk değişikliği.

Yan etkilerin olması ile birlikte doktora bilgi verilmelidir. Sivilce sonrasında bu kremi doktorun belirttiği şekilde kullanılmalı ve doz aşımı olmamasına dikkat edilmelidir.

Imex Krem

Siyah nokta ve akne kremi olarak yoğun miktarda antibiyotik özelliği olması sayesinde özellikle de iltihaplı sivilce oluşmasıyla beraberinde sivilcelerin iz olmadan ve siyah nokta oluşumunu engelleyecek bir kremdir. Sivilcelerin kurumasında etkili olan ve yeni sivilcelerin oluşumunu ilk kullanımı itibari ile engelleyecek bir kremdir. Kremin renginin koyu olması nedeniyle daha çoğunlukta gece kullanımı önerilmektedir. Düzenli olarak her akşam yatmadan önce temizlenmiş yüze uygulanması ile birlikte sivilcelerin ve izlerin yok olmasında etkili olacaktır.

Yan etkileri arasında alerjik reaksiyon gelişimi görülebilir. Bu durum daha çok kişilerin kullandığı kremin etken maddesine karşı alerjisi olan kişilerde görülmektedir. Bölgede ağrı oluşabilir. Yoğun bir kaşıntı ve cilt üzerinde kuruma da yan etkileri arasında olmaktadır.

Nadixa Krem

Daha çoğunlukla yağlı cilt üzerinde meydana gelen ve iltihaplı sivilceler sonucunda ortaya çıkan siyah noktaların ya da sivilce izlerinin gözle görülür biçimde azalmasında etkili olmaktadır. Bakterilerin yok olması konusunda etkili olan bu krem sayesinde pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır. Bu kremi sürmeniz durumunda cilt altında bulunan bakterilerin sivilce olarak cilt yüzeyine çıkmasını ve daha sonrasında kuruyacak ve bütün sivilceye neden olacak bakterilerin yok olmasında etkili olur. Sivilcelerin yoğun olarak oluşması ile birlikte kişilerin yoğun olarak bakterilerin yüzeye çıkarak sivilcelenmesi sonucunda kremi kullanmayı bırakmamalı ve devam etmeniz gerekmektedir. Normal reçete ile yazılarak eczanelerden satın aldığınız sivilce kurutma konusunda etkili olan kremin bir takım yan etkileri bulunabilir. Bu yan etkileri kullanan kişilerde şunlardır:

  • Yanma hissi;
  • Batma;
  • Yoğun kızarıklık;
  • Aknelerde artış;
  • Deride kuruluk.

Kremin her daim düzenli kullanımı ve doktor tarafından belirtildiği gibi kullanılmalıdır. Tedavisinin süresi mutlaka 2 ay olmalı ve doktorun önermediği şekilde kullanmaktan, aşırı dozdan her zaman kaçınmalısınız.

Eritretin Krem

Sadece sivilce ve siyah nokta tedavisinde etkili olmayıp aynı zamanda da kişilerde meydana gelen sivilce izi meydana gelmesinde doktor tarafından reçete edilirse sivilce izinin geçmesinde de etkili olabilir. Kremin kullanılmaya başlaması ile birlikte cildin soyulması ile birlikte sivilce tedavisinde etkili olur. Bu kremi sürmeniz sonucunda bir miktar cilt üzerinde yanmanın olması da görülebilir.

Yüzün temizlenmesi konusunda ölü derinin soyulmasında etkili olacaktır. İlaç doktorun belirttiği şekilde kullanılması gerekmektedir. İlaç kullanımı ile birlikte 2 ile 3 günde bir cilt üzerine sürülerek kullanılmalıdır.

Siyah noktaların oluşmasında ve akne izi gelişmesi durumunda etkili olacak ve cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasında etkili olacaktır.

Azelderm Krem

Doğal asitlerin olması ile birlikte cilt hücrelerinin yoğun olarak yenilenmesinde ve ölü derilerin yenilenmesinde etkili olacaktır. Bu sayede cilt üzerinde meydana gelen siyah noktalarda ve izlerin iyileşmesinde etkili olur. Kişilerin kıl kökü altında bulunan bakterilerin sonucunda cilt yüzeyinde sivilcelerin oluşması sonucunda tedavi etmesinde etkili olacaktır. İlaç kullanılması ile birlikte sivilcelerin etkili bir şekilde kullanımı sadece düzenli olarak kullanımı ile birlikte etkili olur. İlacın etkisini gösterebilmesi için en az 1 ay boyunca düzenli olarak kullanılması ile birlikte yüz üzerinde oluşan aknelerin ciddi oranda azalmasında etkili olacaktır.

Bazı kişilerde ilacın kullanımı ile birlikte istenmeyen yan etkilerin ortaya çıkması görülebilir. Bu yan etkiler şunlardır: Cilt üzerinde soyulma, iltihaplanma, kaşınma gibi yan etkiler görülebilir.

Sivilce ve Siyah Nokta Krem Fiyatları

Krem İsimleri Fiyatları Etken Maddesi
Benzamycin Topikal Krem 59.98 TL Benzoil Peroksit + Eritromisin
Imex Krem 28.31 TL Tetrasiklin Hcl
Nadixa Krem 28.24 TL Nadifloksasin
Eritretin Krem 23.56 TL Eritromisin + Tretionin
Azelderm Krem 33.91 TL Azelaik Asit

 
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle