Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Akne Lekeleri İçin Kullanılan Krem İsimleri ve Fiyatları

Akne oluşumu sonucunda ortaya çıkan lekelerin çukur bir görüntüsü meydana gelir. Bu oluşan rahatsız edici görüntü olan çukurun iyileşmesini sağlayacak etkili kremler.

Contractubex Krem

Akne İzi

Deride oluşan aknelerin bırakmış olduğu lekelerin iyileşmesinde etkili olmaktadır. Özellikle de akne sonrasında çukur oluşması ile birlikte bu çukurları dolduran etkili bir jel olmaktadır. Kremin etken maddesi olan Allantoin + Ext. Capae + Heparin sayesinde birçok yaranın izlerini geçirmek konusunda etkili olmaktadır. Yüz ya da sırt bölgesinde oluşan çukur şeklinde görünümü olan akne izlerinin iyileşmesinde etkili olmaktadır. İlacın kullanımı ile birlikte bazı yan etkilerin görülmesi söz konusu olabilir. Bu yan etkiler şunlardır:

  • Alerjik reaksiyon;
  • Nefes darlığı;
  • Kurdeşen;
  • Derinin renginin koyulaşması;
  • Kılcal damar belirginleşmesi.

Cilt üzerinde herhangi bir değişiklik sonucunda izlerin iyileşmesinde en etkili kremlerden bir tanesi olmaktadır. Oluşan skar dokusunu iyileştirmek için her zaman için doktorun belirttiği gibi cilt üzerine uygulanmalı ve sürülmesinin ardından güneşe çıkılmaması gerekmektedir.

Yan etkiler görülmesi durumunda, kremin sürülmesine ara verilmeli ve doktora bu konuda bilgi verilmelidir.

Madecassol Pomad Krem

Akne oluşması sonucunda ortaya çıkan iltihaplı yaraların iz bırakmasını engellemek için uygulanan kimyasal bir ilaç olmaktadır. Özellikle de akne sonucunda oynanması, sıkılarak patlatılması gibi durumlarda cilt üzerinde çukur gibi izlerin kalmasını engellemek için kullanılır. Kremin Centella Asiatica Ekstresi etken maddesi sayesinde cilt üzerine lokal olarak sürülmelidir. Doktor nasıl önerdiyse her zaman o şekilde uygulanmalıdır. Akne izi tedavisinde ince tabaka şeklinde günde 2 defa uygulanması gerekmektedir. 

Kullanan kişilerde bazı ciltlerde yan etkilerin oluşması görülebilir. Bu durumda cilt döküntüleri, kurdeşen ya da aşırı kaşıntı ve cilt hassasiyetinin oluşması görülebilir.

Lekomed Leke Kremi

Günde iki kez akne oluşmasından kaynaklı olan cilt lekelerinin üzerine ince tabaka halinde sürülmesi gerekmektedir. Düzensiz cilt tanının normal rengine ulaşmasını sağlayacaktır. Paraben ve civa içerisinde bulunmaması sayesinde her cilt tipi için uygun olarak kullanılacaktır. İçerisinde bol miktarda vitamin B3 ve vitamin E bulunmaktadır. Akne izi tedavisinde her sabah ve gece uygulamanız gerekmektedir. Fakat ilk olarak cilt temizliğinin yapılmasının ardından uygulanması gerekmektedir.

Avene Cleanance Hydra Krem

Sürekli olarak akne oluşumu ile birlikte yıpranmış ve zarar görmüş olan ciltlerin iz kalmaması için etkili olan bir krem olmaktadır. Cildin çukurlaşması ile birlikte akne oluşmasını engelleyecektir. Yıpranmış ciltlerin ve akneye eğilimli olan ciltlerin tedavisinde sabah ve akşam olmak üzere iki deda her defasında temizlenmiş cilt üzerine uygulanmalıdır.

Ducray Keracnyl Krem

Oluşan sivilcelerin ve siyah noktaların meydana gelmesi ile birlikte rahatsız edici görüntünün azalmasında etkili olacaktır. Derinin yağ salgılaması fazla olması sonucunda oluşan aknelerin kırmızı ya da iltihaplı gibi görünümü sonrasında iyileşme ile birlikte akne izi meydana gelir. Cilt bakımını sağlayacağı gibi aynı zamanda da cildin yeteri miktarda yumuşamasında etkili olacaktır. Fazla salgılanan yağ miktarının azalmasında da etkili olur.

Salvolin Salyangoz Akne-Leke Giderici Krem

Cilt problemleri yaşamakta olan kişilerin hücrelerinin hızla yenilenmesini ve oluşan izlerin hızla yok olmasında etkili olmaktadır. Yaşlanma karşıtı olan bu krem aynı zamanda kişilerde yaşın ilerlemesi sonucunda ortaya çıkan cilt kırışıklıklarının da oluşmasını engelleyecektir. Düzenli kullanımı ile birlikte akne oluşumunu engelleyecektir. Akne oluşumu sonrasında çukur gibi izlerin görülmesi durumunda hücreleri yenileyecek olduğundan bu akne lekelerinin de yok olmasında etkili olur. Cilt bozukluklarını tedavi etmek için, oluşan çatlakların yok olması ve cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

White Perfection Leke Giderici Krem

Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olmaktadır. İçerisinde bitki özleri ve bol miktarda C vitamini sayesinde oluşan akne sonucunda lekelerin ve cilt tonundaki değişikliğin normal cilt görünümüne kavuşmasında etkili olmaktadır. Düzenli olarak kullanımı ile birlikte aknelerin çıkmasını da engelleyecektir. Hem gündüz kremi olarak hem de gece kremi olarak uygulayabilirsiniz. Etki edebilmesi için en az 6 hafta boyunca cilt üzerine uygulanması gerekmektedir.

Akne İzlerini Geçiren Krem Fiyatları

İlaç İsmi Fiyatı
Contractubex Krem 53.57 TL
Madecassol Pomad Krem 20.26 TL
Lekomed Leke Kremi 49.00 TL
Avene Cleanance Hydra Krem 69.00 TL
Ducray Keracnyl Krem 52.30 TL
Salvolin Salyangoz Akne-Leke Giderici Krem 48.90 TL
White Perfection Leke Giderici Krem 38.90 TLKullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle