Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Siğiller için elma sirkesi ile yapılan doğal karışımlar

İnsan vücudunda yer alan siğillerden kurtulmak için doğal tedaviler yapılabilir. Bu tedavilerin içinde en etkili olanı elma sirkesi ile yapılan kürlerdir. Kürlerin mutlaka düzenli kullanılması gerekir

Elma Sirkesi Siğil Tedavisi

Elma sirkesi, kriyoterapi (sıvı azot uygulaması ) ve  otsik topikal tedaviler tarzında insan vücudunda çalışır. Lezyonda bulunan kan dolaşımını keser ve tüm büyümenin uzaklaşmasına izin verir. Elma sirkesi insan vücudunda bulunan siğillerin kaldırılması oldukça kısa süre zarfında gerçekleşir. Uygulama için gerekli malzemeler;

 • Elma sirkesi (En iyi sonucun alınması için% 100 organik elma sirkesi kullanılması gerekir.)
 • Pamuk topları (enfeksiyon oluşumunun önüne geçmek için steril pamuk topları kullanılmalıdır.)
 • Bant yardımcıları veya yapışkan pedler
 • Vazelin

Siğilleri bir zımpara tahtası ya da ponza taşı ile indirin. Siğilin çevresindeki bölgeyi temizlemek çok önemlidir. Siğil etrafındaki sağlıklı cildi kırmamaya, aşırı kazımamaya veya kesmemeye dikkat etmek gerekir Bunu yapmak siğilin yarılarak yayılmasına neden olabilir. Tedavi yapılacak olan siğilim etrafındaki cilt vazelin sürülür. Elma sirkesi siğil ve sağlıklı cildi yakar. Sürülen vazelinde sağlıklı olan alanın korunmasına olanak sağlar. Pamuk bilyesine elma sirkesinden birkaç damla eklenir. Hızlı şekilde sonuç almak için pamuk topu elma sirkesine iyice batırılır. Bu sayede siğilleri parçalamaya yetecek kadar etki sağlanır.  Uygulama için;

 • Elma sirkesi dökülen pamuk siğilin üzerine yerleştirilir.
 • Siğilin üzeri iyice pamuk topu ile kapatılmalıdır.
 • Pamuk bir bant ya da bandaj ile tutturulur.
 • Pamuklu gece boyunca siğillerin üzerinde bırakmak gerekir.

Bu yöntemin uygulanmasında siğil siyah olur. Bu durum oldukça normaldir ve elma sirkesi çalıştığına dair bir işarettir. Ardından siyah olan bölge soyulmalıdır.

Genital Bölge Tedavisi

Genital siğil tedavisinde elma sirkesi faydalı çözümlerin yakalanmasına olanak sağlar. Uygulama için gereken malzemeler;

 • Organik elma sirkesi
 • Pamuk

Uygulama

 • Genital siğil tedavisi sirke kullanımını yapmak için bir kap içine sirke aktarılır.
 • Uygulama için temiz olan pamuk topu kullanıldığından emin olmak çok önemlidir.
 • Uygulama biraz acı verici bir durumu meydana getirir.
 • Elma sirkesi siğiller ile günde iki defa 10 ile 20 dakika boyunca temas ettirmek gerekir.
 • Genelde sonuçlar bir haftadan az bir sürede gözlemlenmeye başlar.

genital bölge, ayak, el ve HPV olan kişilerde yapılacak olan uygulama kesinlikle düzgün şekilde yapılmalıdır. Düzgün uygulama sonrasında sorunun kısa sürede ortadan kalktığını gözlemlemek kaçınılmazdır.

Farklı Uygulama Çeşitleri

Sarımsak ve Elma Sirkesi

Bir diş taze sarımsak ile birkaç yemek kaşığı elma sirkesini bir kabın içinde iyice ezin. Hazırlanan karışım iyice karıştırıldıktan sonra siğil olan bölgeye sürülür. Siğilli bölgeye akşam sürülen karışım bandajla kapatılır ve sabaha kadar bu şekilde bekletilir. Sabah uyandığında ilk iş karışımın Selim olduğu bölgeden temizlenmesi gerekir. Karışımı temizlemek için ılık su ile tüm bölge temizleme ne kadar yıkanır. Siğiller tamamen yok olana kadar her akşam düzenli şekilde bu uygulamanın yapılması gerekmektedir.

 Kabartma Tozu İle Sirke

 Gerekli Malzemeler

 • Vazelin
 • Elma Sirkesi
 • Kabartma Tozu
 • Pamuk ve bandaj

Malzemeler içinde bulunan vazelin siğilin çevresinde bulunan sağlam cilt yüzeyinin zarar görmesinin önüne geçmek için kullanılmalıdır. Cam bir kabın içinde kabartma tozu ile elma sirkesi hamur haline gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan karışım siğilin üzerine sürüldükten sonra pamuk ve bandaj yardımı ile kapatılır ve sabaha kadar bekletilmelidir.

Aloe Vera Ve Sirke

Bu karışımda aloe vera yaprakları içindeki jel ile doğal olarak hazırlanmış sirkenin kullanılması gerekir. Aloe vera yapraklarının içinden çıkartılan jel cam bir kabın içine alınır. Ardından içine 3 damla sirke damlatılarak karışım hazır hale getirilir. Aloe vera jeli cildin yenilenmesi ve siğillerin tamamen yok olması için etkili şekilde insan vücudunda çalışır. Uygulama geceleri yapılır ve sabaha kadar bekletildikten sonra ılık su yardımı ile temizlenir. Düzenli şekilde uygulamaya devam edildiğinde kısa süre içinde çözüme kavuşmak mümkündür.

C Vitaminli Karışım

C vitamini kapsülleri ile elmanın kendisinden hazırlanan Doğal sirke karıştırarak faydalı bir çözüme ulaşmak mümkündür. Bu ikilinin içeriğinde bulunan asidik özellikler siğillerin yok olması için kısa sürede sorunu ortadan kaldırır. Hazırlanacak olan kür sorunlu bölge üzerine uygulanır ve üstü tekrardan yara bandı ile kapatılır. Bir gece boyunca bekletildikten sonra sabah yıkanır.

Patatesli Karışım

 Eşit oranlarda elmadan yapılan sirke ile patates karıştırılmalıdır. Karışım gün içinde birkaç defa sivillerin olduğu bölgeye uygulanır. Uygulama yapıldıktan sonra en az 10 dakika boyunca bekletilmesi gerekir. Doğal karışım ile şiirler tamamen ortadan kalkıncaya kadar türün uygulanması gerekmektedir.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle