Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Atopik Dermatit Tedavisinde Kullanılan Şampuanlar

Atopik dermatit rahatsızlığı yaşayan, hassas ve de kuru ciltlere sahip olan bebeklerin ya da yetişkinlerin ciltlerinin nemlenmesinde etkili olan şampuan isimleri.

Bioderma Atoderm Şampuan

Nemli olan tüm vücuda uygulanacak olan kuru ve hassas ciltlerin atopik dermatit tedavisinde uygulanmaktadır. Kurumuş cilt ve saç derisinde olan yeni doğan ya da tüm yaş gruplarında kullanılacak bir şampuan olarak kullanılmaktadır. Cildin temizlenmesinde ve arınmasında etkili olacaktır. Özellikle de kurumuş ayakların ve ellerin de nemli kalmasını sağlayacaktır. Her gün düzenli olarak kullanımına uygun olacaktır. Bioderma atopik dermatit şampuanın içerisinde ki etkin maddeler şunlardır:

  • Xylitol;
  • Mannitol;
  • Gliserin;
  • Rhamnose.

Sabun içermeyeceği gibi hassas ve kuru ciltlerin temizliğini yaparken koruyucu da içermemektedir. Nazikçe uygulanmalı ve cilt üzerine çok az miktarda uygulanmalıdır. Göz yakmayan özelliği sayesinde yeni doğanlarda da kullanımı uygun olacaktır.

İnternet üzerinden alış veriş yapılan sitelerden de 71.82 TL ücret karşılığında satın alarak kullanabilirsiniz.

Sebamed Liquid Face And Body Wash Şampuan

Kuru ciltlerin nemini kazanması için etkili olan, ciltlerin atopik dermatit oluşması sonucunda cildin tahriş olmadan kurumasını engelleyecek özel bir şampuan olmaktadır. Cildin temizlenmesinde etkili olacağından özellikle de akneli olan cilt temizliği için uygulayacağınızı da unutmamalısınız. Bakterilere ve cilt üzerinde mantarlara da etki göstermektedir. Gözeneklerin tıkalı olması durumunda açılması ve daha rahat bir şekilde nefes almasında da son derece etkili olacak bir şampuan olmaktadır. İçerisinde bulunan doğal nemlendirici özelliğine sahip olan Allantoin sayesinde nemi kazandıracak ve Pentavitin maddesi sayesinde cildin daha yumuşak olmasında da etkili olmaktadır. Her zaman için nemli olan cilde uygulanması gerekmektedir.

Çok az miktarda avuç içine konulması sonucunda dairesel hareketler yapılarak cilde uygulanır ve 4 dakika boyunca bekledikten sonra cildin durulanması için bol suyla yıkanması gerekmektedir.

Biobaby Atopik Dermatit Şampuan

Yenidoğan ve bebeklerde sıklıkla kuru cilt ve atopik dermatit görülmektedir. Bu durumda bebeklerin alerjik reaksiyon gelişimine söz konusu olacak cilt problemleri görülmesi de mümkün olacaktır. Bu şampuan kuru cilde sahip olan bebeklerde kullanımı ile birlikte cildin yeteri miktarda nemlenmesinde etkili olacaktır. Özellikle de kaşıntı ve kızarıklık olması sonucunda rahatsızlık duyan cildin rahatlamasında da etkili olur. Cildin üzerinde etkili olan özel formülu sayesinde cildi yumuşatarak yeteri nemi kazanmasını papatya ekstresi sayesinde sağlayacaktır.

Bu şampuan sadece vücut şampuanı olarak kullanılmayacaktır. Aynı zamanda da saç derisinde de oluşan atopik dermatit sonucunda kuruluk meydana gelmesi sonucunda uygulanacak bir şampuan olacaktır. Her zaman için nemli olan cilde uygulanmalı ve sonrasında köpürterek cilt ve saç derisine uygulandıktan sonra birkaç dakika beklendikten sonra yıkanması gerekmektedir.

La Roche Atopik Dermatit Şampuan

Etki alanı her zaman için nemlendirme ve de yatıştırma olacaktır. Özellikle de kuru cilde sahip olan kişilerde atopik dermatit oluşması ile birlikte oluşan cilt kuruluğunun yok olması ve hassasiyetin yatışması için gerekli bakımı yapacaktır. Cilt kuruluğu neticesinde ortaya çıkmış olan kaşıntının ve kızarıklığın olması halinde hassasiyetin artması için gerekli bakımı uygulayacaktır. Bu şampuan çok çabuk emilim gösterecek olduğundan cildin yumuşamasında da etkili olmaktadır.

Bebeklerde ve yetişkinlerde ortaya çıkan cilt kuruluğunun kızarıklık ve kaşıntı sonucunda derinin çatlamasına neden olacaktır. Bu durum her yaşta yetişkinde görülebilir. Bunun neticesinde ortaya çıkacak olan belirtileri azaltmak için cildin nemini tekrardan kazanmasını sağlayacak olan ve birçok kişinin cildinin tekrardan nemini kazanmasında etkili olacaktır.

Mustela Atopik Dermatit Şampuan

Nazik ve hassas cilde sahip olan kişilerin cilt kuruluğu olması durumunda bebeklerde ve çocuklarda kullanılabilir. Cildin temizliğinde etkili olacak ve cilt kuruluğunun yok olarak nemini kazanmasında etkili olur. Cildin hem yumuşamasını hem de ipeksi bir his oluşmasında etkili olur. Bu şampuanın göz yakmayan bir formülü olması sayesinde bebeklerde güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Günlük kullanımına uygun olan bir şampuan olmaktadır. Mustela şampuan içerisinde ki özel formül sayesinde hem saç hem de vücut üzerinde uygulanabilecek bir cilt ve saç şampuanı olmaktadır.

  • Avokado yağı;
  • Gliserin;
  • Ayçiçek yağı.

Cildin kuruluğunun ve neminin sağlanmasında etkili olacak kuru ciltlerin nemini kazanmasında etkili olacaktır. Doğum itibari ile güvenli bir şekilde uygulanabilir.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 2 oy, ortalama: 3,50 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle