Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Kuru Ciltler İçin En İyi Krem İsimler ve Fiyatları

Çoğunlukla kış aylarında cilt kuruluğundan şikayet eden, bu nedenle çizgilerin oluştuğu ve cilt tonunda renk değişikliği olması sonucunda kullanacak olduğunuz kremler.

Estee Lauder Hydrationist Krem

Nemlendirici Kremler

Kuru cilt sonucunda ortaya çıkan çizgilerin ya da çatlakların rahatsız edici etkilerini azaltmak için kullanılacaktır. Özellikle de kış aylarında daha yoğun olarak kuru cilt sahiplerinin günlük kullanması önerilmektedir. Cildin yeterli miktarda nemlenmesini sağlayacaktır. Ayrıca kuruluk sonucunda yaşlanma belirtileri ortaya çıkması sonucunda bunlarında azalmasında etkili olur. En yoğun özelliği sayesinde cildin nemlenmesinde de çok etkili olmaktadır. Sabah temiz cilt üzerine sürülmesi tavsiye edilmektedir. Susuz kalmış olan ve nem oranı azaldığı için cildin kuruluğundan şikayet etmekte olan kişilerin temiz cilt üzerine sürmeleri her zaman için önerilmektedir. Cildin nemsizliği konusunda artan şikayetlerin yok olmasında yardımcı olacaktır. İçerisinde şu maddeler yoğun olarak bulunmaktadır:

  • Vitaminler;
  • Çinko;
  • Magnezyum;
  • Kalsiyum.

Bitki özleri ile üretilmiş olan nemlendirici krem sürülmeye başladığı zaman hemen etkisini gösterecek ve cildin tekrardan yeterli miktarda nemli kalmasını sağlayacaktır. Bu krem tüm cilt tiplerine uygun olmaktadır.

Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer Krem

Cildin aydınlığını yeterli miktarda kazanmasını sağlamaktadır. Zararlı güneş ışınlarının cilde zarar vermemesi için SPF 30 özelliği sayesinde güneş ışınlarından cildin korunmasını sağlayacaktır. Cilt sağlığına kavuşacaktır. Nemini kazanması konusunda etkili olacak ve yağsız olan bir nemlendirici olması sayesinde yüksek koruma sağlayacaktır. Daha yoğun olarak kuru cilt ve karma ciltlerin tekrardan nemini kazanması için kullanımı uygun olacaktır. Cildin kuruluk nedeniyle lekelenme meydana gelmesi sonucunda düzenli olarak kullanan kişilerde 4 hafta sonrasında bu lekelerin yok olduğu da görülecektir.

Cildin parlamasını ve aydınlık kazanması konusunda etkili olacak, gözeneklerin tıkanmadan nemini kazanmasını sağlar. 

Bioderma Nutrition Nemlendirici Krem

Çok kuru cilde sahip olan kişilerin günlük kullanımına uygun olan ve özellikle yüz bölgesinde artan şikayetlerin azalmasını sağlayacaktır. Olgun ciltlerin kullanması sonucunda yoğun besleyici özelliği ile gerekli bakımı yapacaktır. Nemlendirici özelliği sahibi sayesinde içerisinde yoğun miktarda bulunan shea ve avokado yağları sayesinde cilt gerekli nem miktarına kavuşacaktır. cildin beslenmesinin ve yeniden onarılması konusunda etkilidir. Yoğun miktarda vazelin olması ve gliserin sonucunda hassas olan cildin nemini kazanacaktır. Bu sayede de dış etkenler sonucunda oluşacak kuruluğun yok olmasını da sağlamaktadır. Krem günlük olarak cilt üzerine uygulanmalıdır. Sabah ve akşam kullanımı sonucunda kuru ciltlerin ortaya çıkacak olan şikayetlerinin azalmasını sağlayacaktır.

Gözeneklerde tıkanma yapmayacağından ve içerisinde parfüm ya da paraben içermemesi sayesinde cilde daha yararlı olmaktadır.

Dermoskin BB Krem

Krem özel olarak üretilmiş olup 5 ayrı özelliği sayesinde kuru olan cildin sağlığına kavuşmasında etkili olmaktadır. Cilt kuruluğu sonucunda meydana gelecek olan renk tonu değişikliğini eşitleme konusunda yardımcı olacaktır. Ciltte meydana gelen kuruluk sebebi ile oluşan kırışıklığın azalmasında etkili olacaktır. Ayrıca nemi kazandırma konusunda etkili olacağı gibi SPF 50 güneş koruyucu özelliği bulunmaktadır. Kurumuş cildin ortaya çıkacak olan belirtilerin kişileri rahatsız edecek olması nedeniyle bu konuda çok etkili olmaktadır. Oluşacak ince çizgilerin yok olmasında ve başka meydana gelen cilt kusurlarının azalmasında etkili olacaktır. Cildin nemlenmesinde etkili olduğu kadar şu özellikleri de bulunmaktadır:

  • Kapatıcı;
  • Makyaj bazı;
  • Güneş koruyucu;
  • Cildin canlanması.

Cildin kadife bir yumuşaklığa sahip olmasını ve daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Zararlı olan güneş ışınlarının cilde zarar vermemesi için SPF 50 özelliği sayesinde güneş ışınlarından cildi koruyacaktır. C vitamini açıcından ve E vitamini bakımından yoğun olduğundan cildin daha rahatlamasını sağlayacaktır.

Hydra Zen Anti-Stress Cream

Cildin rahatlamasını sağlayan ve kuru cilt sahiplerinin artan şikayetlerini azaltacak bir krem olmaktadır. Cildin kış mevsimi olduğu zaman daha yoğun olarak kuruyacaktır. Bunun sonucunda da hassaslaşan cilt üzerinde çatlakların meydana gelmesi ya da kırışıklık oluşması daha yoğun olarak görülmektedir. Hassaslaşmış cilt üzerine sürülmesi sonucunda evde uygulayacak olduğunuz bu krem 24 saat boyunca etkili olacak ve cildin gözle görülür biçimde nemli kalmasını sağlayacaktır.

Cilt neme kavuşması için ve cildin yumuşaması için etkili olan bu krem cildin daha da ışıltılı olmasını ve eşit olmasını sağlamaktadır. Cildin sabah ve akşam olmak üzere kullanımı sonucunda anında etkili olacaktır. Kullanan kişilerin kullanması sonucunda olumlu etki almaları ile birlikte cilt kuruluğunun yok olmasında etkili olur ve oluşacak semptomların yok olmasını sağlayacaktır.

Kuru Cilt Nemlendirici Krem Fiyatları

Kuru cilde sahip olan kişilerin ciltlerini nemlendirmek için kullanacak olduğu en iyi kremleri İnternet sitelerinden satın alabilir ve cildinize sürerek yeterli miktarda nem kazanmasını sağlayabilirsiniz. Nemlendirici kremlerin isimleri ve fiyatları şunlardır:

Krem İsimleri Fiyatları
Estee Lauder Hydrationist Krem 188.00 TL
Hydra Zen Anti-Stress Cream  290.00 TL
Bioderma Nutrition Cream 72.00 TL
Dermoskin BB Nemlendirici Krem 34.78 TL
Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer Krem 180.00 TL

Bebeklerde oluşan cilt kuruluğu için kullanılacak olan kremleri cilt tipine uygun olarak kullanılması gerekmektedir. Bebeklerde cilt kuruluğunun yok olarak bebeklerde cilt nemini kazanmasını sağlayacak kremler şunlardır:

  • Mustela Stelatopia Emollien; 
  • Bepanthol Sensidaily.

Bebeklerde cilt sağlığına iyi gelerek kullanacak olduğunuz kremlerin, bebeklerde cilt sağlığına iyi gelecek olan kremleri İnternet üzerinden sipariş verebilirsiniz.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle