Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Yüzdeki Siğiller İçin Bitkisel Kür Tarifleri Nelerdir?

Siğil yüz bölgesinde oluştuğu zaman estetik olarak kötü bir görüntünün olmasına neden olacaktır. Bu durumda Propolis birkaç damla suda çözdürüp uygulamanızı İbrahim Saraçoğlu tavsite etmektedir.

Yüzdeki Siğiller İbrahim Saraçoğlu Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından yüz bölgesinde çıkan siğil tedavisi için vermiş olduğu kür tarifini düzenli olarak uygulamanız sonucunda kısa süre de siğillerden kurtulacağınızı belirtmektedir. Fakat unutulmaması gerekiyor ki, kişilerin HPV ile karşı karşıya kaldıkları zaman bir süre sonra bu siğiller tekrardan nüks etme ihtimali bulunmaktadır. Bu durumda da sizler evinizde her zaman için Propolis bulundurmanız gerekmektedir. Özellikle de su da çözdürdükten sonra bir miktar sadece siğillerin üzerine sürmeniz tavsiye edilmektedir. Siğilleri antibakteriyel sabun ile yıkayıp duruladıktan sonra kurulamalısınız.

Siğilin tam olarak üzerine gelecek şekilde Propolis bir miktar sürmelisiniz. İbrahim Saraçoğlu bu kür için belli bir süre vermemektedir. Siğil iyileşene kadar ve geçene kadar kullanmanız uygun olacaktır.

Kırlangıç Otu

Kırlangıç Otu

Kırlangıç otu siğil tedavisinde başarısı kanıtlanmış olan bir bitki olmaktadır. Kişilerin yüz bölgesinde oluşması durumunda kırlangıç otu suyu ile yüzünüzü yıkamak ve durulamadan 1 saat boyunca beklemeniz siğil hücrelerinin daha hızlı bir şekilde yok olmasını sağlamaktadır. Bu kürü siğil tamamen yok olana kadar uygulamalısınız. Gün içerisinde en az iki defa antibakteriyel sabun ile yüzünüzü temizlemiş olduğunuz siğil yıkanmalıdır. Durulamayın ve silinmemelidir. 10 gram kırlangıç otunu 1 litre suyun içerisinde kaynatın. Daha sonradan ılık olması için 30 dakika boyunca bekletilmelidir. Ilık olduğu zaman yüz yıkanır. Her defasında yeniden uygulamanızda fayda vardır.

Yumurta Kabuğu ve Hint Yağı

Siğil tedavisinde uzunca bir süredir kullanılmakta olan organik yumurta kabuğu ve Hint yağı tavsiye edilmektedir. Özellikle de estetik yönünden siğillerinden bir an önce kurtulmak isteyen kişilere tavsiye edilmektedir. 1 tane orta büyüklükte yumurta haşlanmalıdır. Ardından kabukları soyulur ve bir havan yardımıyla toz haline getirilmesi gerekmektedir. Bir çay kaşığı alınır ve merhem kıvamına gelmesi için üzerine 1 yemek kaşığı Hint yağı ilave edilir. İyi bir şekilde karıştırılmalı ve merhem kıvamına geldikten sonra siğil bölgesine sadece sürülmelidir. En az 1 saat boyunca siğil üzerinde durmalıdır. Bol ılık suyla yıkamalısınız. Yıkadıktan sonra asla herhangi bir nemlendirici ya da krem sürmemeniz gerekmektedir. Bu işlemi günde birkaç kez tekrarlamanız siğillerin hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayacaktır.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 1 oy, ortalama: 5,00 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle