Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Sedef Hastalığına Karşı İbrahim Saraçoğlu Kür Tarifleri

Sedef hastalığı deride oluşan son derece ciddi bir hastalıktır. İbrahim Saraçoğlu’nun bu hastalığın tedavisi için geliştirdiği doğal kürler ile hastalık hafifletilebilir ve tedavi edilebilir.

Sedef Hastalığı Kürü

İbrahim Saraçoğlu, sadece sedef hastalığı değil tüm deri hastalıklarına sahip olan bireylerin bir takım besinlerden uzak durması gerektiğini belirtiyor. Bazı besinlerin der hastalıklarını içlerindeki aktiflerden dolayı azdırdığını ve daha şiddetli bir hale gelmelerini sağladığını söylüyor. Herhangi bir deri hastalığına sahip olan bireylerin, özellikle sarımsaktan uzaktan durmalarını gerektiğini belirtmektedir. Çiğ veya pişmiş olan sarımsağın tüketimi, deri hastalıklarına sahip olan tüm bireyler için son derece zararlıdır ve hastalığı azdıracaktır. Bunların haricinde lavanta kürü ve kuru üzüm kürü uygulanabilir. Kürler uygulanırken, hastanın şeker hastası olmadığından  da emin olmak gerekmektedir.

Yasak Besinler

İbrahim Saraçoğlu, deri hastalıklarına sahip olan bireylerin bir takım besinlerden mutlak suretle uzak durmaları gerektiğini savunuyor. Bazı besinlerin içerikleri sebebi ile hastalıklar azabilir ve ilerleyebilir. Dolayısı ile hastaların tükettikleri besinlere son derece dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu besinlerden bazıları şunlardır;

 • Sarımsak,
 • Karabiber,
 • Domates,
 • Turşu,
 • Kırmızı pul biber,
 • Portakal suyu,
 • Greyfurt suyu

Profesör İbrahim Saraçoğlu, sedef hastalığı ile alakalı yaptığı açıklamaların her birinde bu besinlerden uzak durulması gerektiğini belirtmektedir. Örneğin limon suyunun da içerisinde asit olmasına rağmen, limon suyu hastaya bir zarar vermezken portakal suyu son derece zararlı ve tetikleyici olabiliyor.

Kür Tarifleri

İbrahim Saraçoğlu, halen sedef hastalığı üzerinde çalıştığını ve gelecekte daha çok kür ve tedavi yöntemi üretmek istediğini belirtiyor. Bunun yanı sıra hali hazırda uygulanabilecek bir kür ile de ileri seviyedeki sedef hastalarının yaklaşık olarak %60 oranında rahatlamaya kavuşacağını belirtiyor. %60’lık bir rahatlamanın son derece yüksek bir oran olduğunu ve hastaların bu kürü düzenli uygulamaları sonucunda çok fayda göreceklerini de ayrıca söylüyor.

Malzemeler:

 • Kuru üzüm çekirdeği (kuru üzüm olabilir),
 • Lavanta bitkisi,
 • Karabaş bitkisi,
 • Çörek otu

Profesör İbrahim Saraçoğlu, kuru üzüm veya kuru üzüm çekirdeğinin hastadaki kaşıntı problemi için birebir çözüm olacağını belirtmektedir. Sedef hastalarında oluşan kaşıntı durumu, rahatsızlığın daha ileri boyutlara ulaşmasına sebep olabilmektedir. Hasta cildini kaşıyarak daha da tahriş edebilir. Bundan dolayı bu kaşıntının kesilmesi için kuru üzüm veya kuru üzüm çekirdeği kullanılması gerekmektedir.

Yapılışı:

İlk ay sabah ve öğlen saatlerinde kuru üzüm çekirdeği kullanılacaktır. Kuru üzüm çekirdeğini, bir havanın içerisinde dövdükten ve hafif bir şekilde parçaladıktan sonra sabah ve öğlen saatlerinde aç karnına yemekten önce bir kase yoğurdun içerisine koyarak tüketmek mümkün. Yemeklerden 15 dakika önce ve aç karnına tüketmek büyük önem taşımaktadır. Akşam saatlerinde ise bir çay bardağı kadar klor içermeyen suyun içerisine bir tatlı kaşığı lavanta bitkisi ekleyerek 10 dakika kadar suyun içerisinde kaynatın ve daha sonrasında süzüp ılımaya bırakın. Hazır olan içeceğinizi yemeklerden sonra bir bardak olacak şekilde tüketiniz.

img010494

İkinci aya geçildiğinde ise çörek otu ve karabaş bitkisi kullanılır. Çörek otunu bir kase yoğurdun içerisine sabah ve öğlen saatlerinde yemeklerden 15 dakika kadar önce tüketmek gerekiyor. Çörek otunu ezmeye veya havanda dövmeye gerek yoktur. Direkt olarak aç karna yemeklerden önce yoğurt içerisinde tüketilebilir. Akşamları ise karabaş bitkisi klorsuz suyun içerisinde kaynatılır ve daha sonrasında süzülerek akşam yemeklerinden sonra birer bardak olacak şekilde içilir.

Kür toplamda iki ay sürmektedir. Kür uygulanmaya başladıktan sonra yaklaşık olarak 2 hafta içerisinde hastada belirli rahatlamalar görülecektir. Kür uygulanırken dikkat edilmesi gereken nokta, ilk ay kullanılacak olan kuru üzüm veya kuru üzüm çekirdeğidir. Şeker hastası olan bireylerin bu ürünü tüketmemeleri gerekmektedir. Dolayısı ile hasta, şeker hastası ise bu kürü uygulaması uygun olmayacaktır. Kürü, kuru üzüm çekirdeği olmadan sadece lavanta, karabaş ve çörek otu ile uygulayabilir.

Profesör İbrahim Saraçoğlu, sedef hastalığını bir hastalık olarak görmediğini ve bu hastalığın kendisine göre bir sendrom olduğunu belirtiyor. Sedef hastalığında kullanılan bazı ilaçların kişinin vücudunun diğer bölümlerine zarar verebileceğini ve bundan dolayı doğal yolların denenmesi gerektiğini de belirtiyor.

Uzman profesör, kaşıntının çözülmesinin hastayı son derece rahatlatacağını da belirtmektedir. Aynı zamanda bir çok sedef hastada gıda intöleransı olduğunu ve hastanın bu durumun üzerine giderek kendisi için zararlı besinlerin neler olduğunu bulup bu besinleri tüketmemesi gerektiğini de belirtmektedir.
Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle