Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Yüzde Bulunan Doğum Lekeleri Nasıl Ortadan Kaldırılır?

Yüzde bulunan doğum lekeleri için lazer tedavisi uygulaması yapılabilir. Bunun dışında evde bitkisel karışımlar ve beslenme düzeni ile lekenin kaldırılmasına destek sağlanır.

Yüzdeki Doğum Lekesi

Yüz bölgesinde kalan doğum lekeleri insanları görsel açıdan fazlasıyla etkiler. Bu lekelerin ortadan kaldırılması adına bitkisel ev tedavileri ve lazer tedavisi kullanılabilir. Yalnız bunların uygulamasında süreklilik önemlidir. Birkaç kez bitkisel uygulama yaptıktan sonra sorunun geçmesini beklemek oldukça yanlış bir davranıştır. Doğum lekesi sorunlarından kurtulmak için;

A, C, E vitamini ve selenyum açısından zengin besinlerini düzenli şekilde tüketmek doğum lekeleri kısa sürede temizlenir.

 • A vitamini açısından zengin besinler tüketmek gerekir. Karaciğer, kırmızıbiber, acı biber, tatlı patates, havuç, koyu yapraklı yeşillikler, kabak, kuru kayısı, kavun gibi sebze ve meyveleri düzenli tüketmek sayesinde doğum lekeleri gider.
 • C vitamini açısından zengin yiyecekler, kırmızı ve yeşil acı biberler, taze otlar ( maydanoz), koyu yapraklı yeşillikler, brokoli, karnabahar, brüksel lahanası, kivi, papaya, portakal, çilek tüketilmelidir.
 • E vitamini açısından zengin besinler, ayçiçeği tohumları, kırmızıbiber, acı biber, badem, çam fıstığı, yer fıstığı, kuru otlar (Fesleğen ve kekik), kuru kayısı, yeşil zeytin, pişmiş ıspanak tüketilmesi gerekir.
 • Selenyum açısından zengin besinler, kuruyemiş, kabuklu deniz hayvanları, karaciğer, balık, ayçiçeği çekirdeği, havyar, pastırma,  ıstakoz ve yengeç tüketilmesi gerekir.

Yukarıdaki beslenme düzeni dışında evde hazırlanacak olan bazı karışımlarda sorunun hafiflemesini ve ortadan kaldırılmasını sağlar. Yani düzenli kullanım ile sorun giderilir.

Limon Suyu

Limon suyu doğal ağartma özelliklerine sahip olan bir meyvedir. Doğum lekesini kaldırmak veya işareti hafifletmek için günde bir kez cilde direkt olarak uygulanması gerekir. Hergün düzenli bir şekilde uygulandığında kısa sürede faydasını görmek mümkün hale gelir.

Buz Paketi

Buz torbası kan akışının hızlanmasını sağlar ve cilt gözeneklerini sıkılaştırır. Birkaç adet buz küpü bir beze sarılır ve doğum lekesine düzenli şekilde her gün uygulanır. Buz paketi gün içinde birkaç defa yüz bölgesine uygulanabilir. Yüz dışındaki diğer bölgelerde de kullanılır. Yani diğer vücut alanlarındaki doğum lekesi soruınlarına da fayda sağlayacaktır.

Domates Suyu

Domates suyunun antioksidan özellikleri cilt hücresi hasarını azaltmaya yardımcı olur, doğum lekesinde taze domates suyunu günde bir kez sıktıktan sonra uygulamak gerekir.

Papaya ve Kayısı

Papaya yeni hücrelerin açığa çıkması ve cilt yüzeyine yeni hücreler getirerek cildi temizler. Yüzdeki sorunlara gün içinde birkaç kez uygulanacak olan papaya içerikli sabunlar kullanmak gerekir. Kayısılar doğum lekelerini hafifletebilen enzimler içerir ve piyasada birçok kayısı peelingi vardır. Bunların düzenli kullanılması gerekir. Alternatif olarak bu meyvelerin tazelerinin kullanımını yapabilirsiniz. 10 dakika doğum lekesine doğrudan uygulamak gerekir.  Her gün tekrarlamak sorunun kaldırılması adına gereklidir.

Lazer Tedavisi

Lazer, doğum lekelerinin tedavisi için ideal bir tedavi şeklidir. Lazer, pigmente lezyonlar gibi, hem yüzeysel hem de derin vasküler durumları tedavi etmek için uygun şekilde kullanılabilen farklı modlar içermektedir. Güvenli ve nazik bir tedavi şeklidir. Tedavi edilen duruma bağlı olarak, hastalar sadece bir seanstan sonra önemli sonuçlar görebilir. Gereken seans sayısı, tedavi edilen duruma ve hastanın istenen sonuçlarına bağlı olarak değişecektir.

Sistemler

SPECTRA lazer sistemi

 • Sistem doktora daha fazla seçenek sunmak için çeşitli el kısımlarına sahiptir.
 • Tedavi ayarları, en iyi sonuçların yanı sıra tedavi sırasındaki maksimum rahatlık, son derece düşük geri kazanım ve duruş süreleri için özel ihtiyaçlara göre tedaviyi özelleştirmek için kolayca ayarlanabilir.

ECO2 fraksiyonel lazer sistemi

 • Tedavi ayarları, daha koyu bir cildi olsa bile, özel ihtiyaçlara göre tedaviyi özelleştirmek için kolayca ayarlanabilir.
 • Özel bir sensör lazeri sadece yapması gerektiğinde harekete geçirmektedir. Bu da doktor için tedaviyi kolaylaştırır ve kişi için daha güvenlidir.
 • İki farklı tedavi modu doktora daha doğal bir görünüm için tedavi bölgesini çevreleyen deri ile karıştırmasına yardımcı olur.
 • Doktorlar tedavi esnasında maksimum konfor için farklı soğutma yöntemleri arasından seçim yapabilirler.

ADVANTAGE lazer sistemi

 • Cihaz pigment için yararlı bir dalga boyuna sahiptir.
 • Tedavi ayarları, daha koyu bir cilt olsa bile, özel ihtiyaçlar dikkate alınarak tedaviyi özelleştirmek için kolayca ayarlanabilmektedir.
 • Soğutma ucu tedavi sırasında güvenliği ve konforu artırma özelliği taşır.
 • Basınç ucu düzenli kanı bölgeden uzaklaştırmaktadır. Bu  sayede sadece pigment tedavi edilir.
 • Yüksek tekrar oranı hızlı tedavileri destekleme özelliğine sahiptir.

CLARITY lazer sistemi

 • Cihazın dalga boyları lazer epilasyon için yaygın olarak kullanılır.
 • Tedavi ayarları, koyu ten olsa bile, özel ihtiyaçlar dikkate alınarak tedaviyi özelleştirmek için kolayca ayarlanabilmektedir.
 • Doktorlar tedavi sırasında maksimum konfor için farklı soğutma seçenekleri arasından seçim yapabilirler.



Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle