Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Yüzde Oluşan Siğillerin Tedavi Yöntemleri ve Doğal Çözümleri

Yüz bölgesinde oluşan siğil tedavisinde kullanılan ilaçlardan ve bitkisel tedaviden fayda görmeyen kişiler lazer ile siğil yakma yöntemini kullanmaktadır. Oldukça başarılı bir yöntem olmaktadır.

Yüzdeki Siğillere Lazer Tedavisi

Yüz Bölgesinde Siğil

ilaç ya da bitkisel tedavi uygulayıp bir türlü sonuç alamayanların sıklıkla yaptırdıkları lazer ile siğil yaktırma tedavisi başarılı sonuçlar vermektedir. Bu siğillerin üzerine yüksek ısılı ışık verilmesi sonucunda oluşacaktır. Ülkemizde de son birkaç yıldır uygulanmaktadır. Bu işlem hızla iyileşme sağlamaktadır. Fakat ev ortamı içerisinde yapılması uygun olmayacaktır. Daha çok zor ve geçmek bilmeyen inatçı siğillerin tedavisinde uygulanacaktır. Ev ortamı içerisinde yapımı uygun olmadığından uzman bir dermatolog tarafından yapılması gerekmektedir. Lazerle siğil tedavisinin daha çok birkaç yıldır geçmeyen ve yüz bölgesinde rahatsız eden siğil tedavisinde kullanılmaktadır. Birçok siğil tedavi yöntemini denemenize rağmen bir türlü geçmemesi durumunda ya da siğil ağrı yapması ve gün geçtikçe giderek daha çok yayılması sonucunda kişilerin lazer ile tedavisi yapılmaktadır. Fakat bu tedavi yönteminin maliyeti yüksek olmasından dolayı, bazı insanlar bu yöntem ile tedaviyi isteseler de yapamamaktadır.

Lazer yöntemi çok başarılı sonuçlar vermektedir. Kesin sonuçlar olmasa da yok edilen siğillerin tekrardan nüks etme ihtimalinin olduğu da unutulmamalıdır.

Yüzdeki Siğiller İçin Krem

Tretin Krem

Kremin etkin maddesinin Tretinoin olması sebebiyle cilt hücrelerini besleyecektir. Bu durum içerisinde kişilerin cildinin yenilenmesinde de son derece etkili olması ile bilinmektedir. İçerisinde A vitamini de bulunmaktadır. Bu sayede cilt üzerinde oluşan siğillerin yok olmasında etkili olmaktadır. Derinin kendisini hızla iyileştirmesi konusunda başarılı olmaktadır. İlacın etkin maddesi olan Tretinoin maddesine karşı alerjisi olan kişilerin kullanmaması gerekmektedir. Cilt üzerine sadece siğilin üzerine uygulanması gerekmektedir. Cilde uygulandığı zaman bazı kişilerde batma hissinin olmasına neden olacaktır. Sıcaklık hissedilmesi de söz konusu olabilir. Kremin kullanması 6 haftayı geçmemesi gerekmektedir.

Üresal Forte Pomad

Kremin etkin maddesi Salisilik asit ve üre olmaktadır. Bu sayede yüz bölgesinde bulunan siğil tedavisinde kullanılır ve birçok kişinin başarılı sonuç almasını sağlamaktadır. Doktor tarafından reçete edildiği gibi kullanılması gerekmektedir. Gün içerisinde 2 kez ince bir tabaka olacak şekilde sürülür ve dairesel masaj yapılarak cildin emmesi sağlanır. Çok sık olmasa da bazı kişilerde yan etkilerin oluşmasına neden olacaktır. Bunlar yanma ve kaşıntı olur. Kızarıklık da sürüldükten sonra seyrekte olsa bazı hassas cilde sahip olan kişilerde görülen bir sorun olmaktadır. 

Yüzdeki Siğiller İçin Bitkisel Çözüm

Sarımsak

Yüz bölgesinde oluşan siğil için yapacağınız bitkisel tedavi yöntemleri arasında sarımsak bulunmaktadır. Sarımsağın birçok hastalığın tedavisinde faydalı olduğu bilinmektedir. Bu hastalıklardan bir tanesi de yüzde ki siğil olmaktadır. Taze sarımsak ezmeniz ve daha sonradan da siğilin üzerine koymalısınız. Bu kürü her gece uygulamanız oldukça fayda sağlayacaktır. Antiviral özelliği bulunmaktadır. Bu sayede daha hızlı bir şekilde siğil tedavisinde etkili olacaktır. 

Karbonat

Karbonat siğil tedavisinde etkili çözümlerin başında gelmektedir. Bir miktar karbonat suyun içerisinde çözdürün gerekmektedir. Daha sonrasında da bulunduğu bölgeyi bir kulak çöpü yardımıyla yaptığınız karbonatlı suya batırıp yüz bölgesinde siğil kulak çöpü ile ıslatılır. Kuruması beklenir. Karbonatlı su siğil üzerinde durmalıdır. Bu siğil işlemi gün içerisinde üç ya da dört kez tekrarlaması gerekmektedir.

Bitkisel Çay

  • 1 yemek kaşığı karahindiba kökü;
  • 1 yemek kaşığı ısırgan otu;
  • 1 yemek kaşığı melisa otu;
  • 250 gram su.

Bütün malzemeler 250 gram suyun içerisine konularak 15 dakika boyunca kaynatılmalıdır. Daha sonradan 10 dakika boyunca demlenir. Çay sabahları aç karnına içilmelidir. Çayı içtikten sonra 1 saat boyunca herhangi bir şey yenmemelidir. İlk yarım saat sonunda sadece su içebilirsiniz. Etkisini göstermesi için kürü her sabah düzenli olarak içmeniz gerekmektedir. Yüksek tansiyon hastalarının, hamile ve emziren bayanların kullanmaları sakıncalıdır.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 3 oy, ortalama: 4,67 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle