Cilt Hastalıkların Nedenleri
Tedavi Yöntemleri ve Bakımı

Makatta Çıkan Siğil İçin Bitkisel Kür Tarfileri Nelerdir?

Makatta oluşan siğil için evde uygulayacak olduğunuz soğan kürü, sarımsak kürü, söğüt kürü ve Kekik kürü oldukça faydalı olduğu için evde siğil tedavisini sizlerde yapabilirsiniz.

Makatta Oluşan Siğil İçin Sarımsak

Kondilom DNA’SI

Kondilom tedavisinde sarımsak son derece faydalı olan bir bitki olmaktadır. Halk ilaçları arasında makatta bulunan siğil tedavisinde kullanılıyor. Faydaları ise kanıtlanmıştır. Bunun için gün içerisinde birkaç kez sarımsak suyu ile makat bölgesini yıkamak ya da sarımsak yağı da konularak sarımsağın kısa süre içerisinde faydasını da göreceksiniz. Ayrıca bir diş sarımsak havanda ezilerek makatta bulunan siğillerin üzerine konulmalıdır. Bütün siğilleri kaplayacak şekilde koymanız faydalı olacaktır. Sarımsak ezildiği zaman cilt üzerine konulması durumunda siğil olmayan kısma konulması durumunda cildi yakabilir ya da tahriş yapabilir. Bu nedenle de sarımsak sadece makatta bulunan siğilin üzerine konulmalıdır. Bunu gece uygulamanız gerekmektedir. Uyumadan önce siğil tedavisinde uygulamanız ve bütün bir gece boyunca siğilin üzerine koymanız kısa süre içerisinde olumlu yanıt verecektir. Siğilin hızlı bir şekilde yok olmasını sağlamak istiyorsanız o zaman hızla sizlerde sarımsak uygulaması başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

Makat Siğili İçin Soğan

Bitkisel tedavi bakımından uygulayacak olduğunuz en kolay yöntemlerden bir tanesi de soğan kürü olmaktadır. Soğan kürü yıllardır makatta kullanılan siğil tedavisinde kullanılacak bir yöntem olmaktadır. Bunun için soğan rendelenmesi gerekmektedir. Soğanın suyu sıkılır ve kalan posası makat bölgesinde oluşan siğilin üzerine konulur ve bastırılır. Ezilen soğanın etrafa bulaşmaması için üzerine bir peçete konulabilir. Bu bitkisel kürü siğil tedavisinde uygulamak için 7 gün süresi boyunca yapmalısınız. En az 6 saat boyunca soğan kürü makat siğilinin üzerinde olmalıdır. Ayrıca soğan suyunu da makat üzerine sürmeniz tabi ki sağlıklı bir şekilde makatta oluşan siğil tedavisinde fayda edecektir. Soğanı koymadan önce mutlaka siğil bölgesinin antibakteriyel sabun ile güzel bir şekilde temizledikten sonra soğan konulmalıdır.

Daha sonradan da üzeri kapatılmalı ve siğilin soğan kürü üzerinde durması gerekmektedir.

Makat Siğili İçin Kekik

Kondilom bitkisel tedavisinde başarılı sonuçlar elde edecek olan bir bitki kekik olmaktadır. Kekik infüzyonunu tedavi etmek için kullanılmaktadır. Sadece makat bölgesinde bulunan siğiller için değildir. Vücudun bütün bölgesinde oluşan siğillerin tedavisinde de kullanılacaktır. Taze kekik yapraklarını kullanmalısınız. Bunun için yaprakları bir miktar suyun içerisine koyup kaynatmanız gerekmektedir. Daha sonrasında da yumuşamış olan kekik yaprakları blendırdan geçirilir ve macun kıvamına gelmelidir. Bir tatlı kaşığı kadar alınmalı ve üzerine bir kaşık Hint yağı konularak karıştırılır ve macun haline getirilmelidir. Ardından makat bölgesinde bulunan siğillerin üzerine sürüldükten sonra üzeri kapatılmalıdır. Daha sonrasında üzeri kapatılmalıdır. En az 6 saat boyunca bekletilmelidir. Bu kür her gece uygulamanız gerekmektedir. 10 gün boyunca kürü uygulamanız fayda sağlayacaktır.

Makatta Çıkan Siğillere Söğüt Kürü

  • 100 gram söğüt yaprağı.

söğüt yapraklarını temizledikten sonra 10 dakika boyunca suyun içerisinde kaynatın. Hafif ezildikten sonra suyu sıkılır. Siğil olduğu bölgenin her zaman için siğilin üstüne her gece koymalısınız. Bunu her gece uyguladıktan sonra siğil hızlı bir şekilde iyileştiğini de göreceksiniz. Söğüt kürü sadece makat bölgesinde bulunan bütün vücutta ki siğillerin tedavisinde uygulanacağı unutulmamalıdır.

Makat bölgesinde bulunan siğil tedavisinde hızla iyileşme görülecektir. Ayrıca siğil tedavisinde rahatsız etmesi durumunda patatesin her zaman için ağrıyı yok edecek olduğunu da unutmamalısınız. Ağrıyı azaltmak için söğüt kürünün içerisine bir miktar patates rendeleyin. Söğüt ile patatesi karıştırıp koymanız hem daha hızlı bir şekilde iyileşme sağlayacak hem de ağrınızın olmasını da azaltmış olacaktır.

Makattaki Siğil İçin Öneriler

Yaşam tarzını her zaman için değiştirmeniz gerekmektedir. Sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmanız makatta ki siğilin ilerlemesini engelleyecektir. Bunun için yapacağınız ilk olarak sigarayı bırakmak olacaktır. Alkol tüketmeyi azaltmanız gerekmektedir. Bağışıklık sisteminizi zayıflatacağı unutulmamalıdır. Bu nedenle de bağışıklık sistemi zayıf oluşması durumunda siğil daha da hızlı bir şekilde ilerleyecektir.

Düzenli olarak spor yapmalısınız. Spor insanların sağlığı açısından son derece önemli olmaktadır. Çeşitli hastalıklara karşı vücudunuzun dirençli olmasını sağlayacaktır.

Beslenme alışkanlığınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Özellikle de baharatlı gıdalar tüketmemeniz gerekmektedir. Sizler daha düzgün bir şekilde beslenmeniz gerekmektedir. Katı gıdalar yerine daha yumuşak yiyecekler tüketmeniz de fayda olacaktır. Daha çok sebze ve daha çok meyve tüketilmesi gerekmektedir.

Her zaman makat hijyeninize çok dikkat etmeniz gerekmektedir.
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (toplam 3 oy, ortalama: 3,67 en yüksek 5)
Loading...

Yorum ekle